Vali’den Arhavi Emniyetine Sürpriz Ziyaret

15/10/2016 15:15

Vali Doğanay, Gece Geç Saatlerde Arhavi Emniyet Müdürülüğüne Sürpriz Ziyaret Gerçekleştirdi.

Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, gece geç saatlerde Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

İl merkezine yaklaşık 75 kilometre mesafede bulunan Arhavi ilçesine kimseye haber vermeden dün gece saat 02. 15 sularında gelen Vali Doğanay, Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Doğanay, Emniyet Müdürlüğünde bulunan Polis Merkezi, çevre güvenlik kameralarının bulunduğu oda ile yine yakın zamanda hizmete girecek olan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sistem odasında incelemelerde bulunarak, görevli polis memurlarından yaptıkları iş ve işlemler hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Vali Doğanay, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin’den ilçe emniyet müdürlüğünün sorumluluk alanındaki ilçenin genel asayiş durumu ve kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Arhavi’nin sakin ve huzurlu güvenilir bir ilçe olduğunu belirten Gezgin, ”İlçemizde mevcut huzur ve güvenliğin sağlanması ve vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla MOBESE sistemini kurduk. Teknik işlemleri devam ediyor. Yakın bir zamanda MOBESE sistemi devreye girecek. Böylece sistem sayesinde işlenen suçların faillerinin belirlenerek kısa sürede yakalanmasında ve meydana gelen olaylara anında müdahale etme olanağı sağlanacak. ” dedi.

MOBESE sisteminin aynı zamanda suç işleme konusunda caydırıcı niteliğe sahip olduğunu belirten Gezgin, ” 7 noktada toplam 14 kamera ile hizmet verecek MOBESE sistemini başta ana güzergâhlar, kavşak noktaları ile vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları cadde ve sokaklarda konaçlandırdık” diye konuştu.

Emniyet mensuplarının vatandaşların can ve mal güvenlikleri, toplum huzur ve güvenliğinin sağlanmasında önemli görevler üstlendiklerini belirten Vali Doğanay ise, “Polis teşkilatımız gecesini gündüzüne katarak mesai merhumu demeden 24 saat toplumun huzur ve güvenliğinin sağlamasında büyük bir özveri ve fedakârlıkla görev yapıyor. Vatandaşla iyi ilişkiler içinde güven duygusunu zedelemeden kanunlarla kendisine verilen yetkilerini kullanmak suretiyle hizmetlerine devam etmektedir ”dedi.

Nöbetçi polis memurları ile bir süre sohbet eden Vali Doğanay, kazasız, belasız bir nöbet geçirmeleri temennisinde bulunarak sabaha karşı ilçeden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Atılan Parke Taşı, Emniyet Amirinin...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Arıcılıktan Söz Ediyorsak Doğamıza...
 » Hopa - Kemalpaşa - Sarp Karayolu Çö...
 » Şavşat’ta İl Yatırım Destek Ve Tanı...
 » Arhavi Osb İçin Çalışmalar Başladı...
 » Vali Doğanay, Kamu Kurumlarında Çal...
 » Pataradze ’den Başkan Kocatepe’ye Z...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Boğaların Süper Ligi’nin Şampiyonu...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Vali Doğanay, Artvinin Çınarları İl...
 » Artvin’de, Yeni Kimlik Kartları Dağ...
 » Batum’daki İftar’a Bakan Müezzinoğl...
 » Hopa Tek Ses, Tek Yürek Olarak Hopa...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...