Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

28/10/2016 11:26

Artvin'de “100 Öğrenciye Bisiklet Dağıtımı Ve Beslenme Dostu Okul Projesi “ Sertifika Töreni Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşSağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlı Kurumu Başkanlığı tarafından yürütülen, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen “Okullarda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığını Öğrencilere Kazandırmak Projesi” kapsamında düzenlenen törende Artvin’de 100 öğrenciye bisiklet dağıtıldı. Ayrıca il genelindeki 11 okulda beslenme dostu okul sertifikası almaya hak kazandı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, burada yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı'nın politikası doğrultusunda, hareketi vatandaşların hayatının parçası haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığının “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında birinci fazın tamamlandığını belirten Güleç, ” Kamu Hastanelerinin yeniden hem tıbbı hem de donanım açısından dizayn edilerek Avrupa standartlarına çıkarılmasını başardık. Sağlık turizminde önemli ölçüde yol aldık. Artık Avrupalı hastalar ülkemize tedavi olmaya geliyor. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla ikinci faza geçtik. Halk Sağlığı Hizmetlerini kapsıyor. Bunun da en büyük ayağı sağlıklı beslenme ve fiziksel beslenme aktivitesinin hayata entegre olmasıdır. Sağlıklı Beslenme Projesi kapsamında ilimizde 11 okulumuz seçildi. Bugün okul müdürlerimize sertifikalarını vereceğiz. Aynı zamanda fiziksel aktiviteyi hayatımıza entegre etmek için bugün dağıtacağımız 100 bisikletle birlikte toplam 938 bisikleti öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Bu bisikletlerin gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bütün öğrencilerimize sağlıklı günler diliyorum. ”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen “Okullarda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığını Öğrencilere Kazandırmak” projesi kapsamında il genelindeki okullarda belirtilen kriterleri taşıyan 11 okul ile 100 öğrenciye bisiklet dağıtacaklarını söyledi.

Kahveci, program çerçevesinde bugün teslim edilecek 100 bisiklet ile Artvin'deki 938 öğrenciye bisiklet ulaştırmış olacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ile İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç öğrencilere bisiklet ile okul müdürlerine ise sertifikalarını teslim etti.

Öğrencilere bisikletlerinin hayırlı olmasını dileyen Vali Doğanay ise, kazasız belasız spor yapmaları temennisinde bulundu.

Buradaki törenin ardından Vali Doğanay, okulun yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek sırasına girerek tabldot yemeğinden yedi.

Okulun idarecilerini makamında ziyaret eden Vali Doğanay, okulun mevcut öğrenci sayısı, eğitim ve öğrenim durumu ile okulun fiziki durumu hakkında bilgi aldıktan sonra şeref defterine günün anısına duygularını yazdı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, İl Genel Meclis Üyele...
 » Artvin İl Spor Güvenliği Toplantısı...
 » Vali Doğanay, Emekli Öğretmenleri U...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Şavşat’ta İl Yatırım Destek Ve Tanı...
 » Artvin’de Turizm Haftası Kutlama Et...
 » Artvin’de İl Spor Güvenliği Kasım A...
 » Yusufeli Taşkıran Köyü Deresine 10...
 » Artvin Valisi Doğanay, Macahel Bölg...
 » Tobb’dan Artvin Eğitimine Katkı...
 » Artvin İl Spor Güvenlik Toplantısı...
 » Yerel Çalışma Ziyareti...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » 2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yat...
 » Artvin Derelerine 865 Bin Alabalık...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Artvin’de Köydes Projesi Tahsisat K...
 » Vali’den Arhavi Emniyetine Sürpriz...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...