Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

28/10/2016 11:26

Artvin'de “100 Öğrenciye Bisiklet Dağıtımı Ve Beslenme Dostu Okul Projesi “ Sertifika Töreni Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşSağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlı Kurumu Başkanlığı tarafından yürütülen, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen “Okullarda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığını Öğrencilere Kazandırmak Projesi” kapsamında düzenlenen törende Artvin’de 100 öğrenciye bisiklet dağıtıldı. Ayrıca il genelindeki 11 okulda beslenme dostu okul sertifikası almaya hak kazandı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, burada yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı'nın politikası doğrultusunda, hareketi vatandaşların hayatının parçası haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığının “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında birinci fazın tamamlandığını belirten Güleç, ” Kamu Hastanelerinin yeniden hem tıbbı hem de donanım açısından dizayn edilerek Avrupa standartlarına çıkarılmasını başardık. Sağlık turizminde önemli ölçüde yol aldık. Artık Avrupalı hastalar ülkemize tedavi olmaya geliyor. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla ikinci faza geçtik. Halk Sağlığı Hizmetlerini kapsıyor. Bunun da en büyük ayağı sağlıklı beslenme ve fiziksel beslenme aktivitesinin hayata entegre olmasıdır. Sağlıklı Beslenme Projesi kapsamında ilimizde 11 okulumuz seçildi. Bugün okul müdürlerimize sertifikalarını vereceğiz. Aynı zamanda fiziksel aktiviteyi hayatımıza entegre etmek için bugün dağıtacağımız 100 bisikletle birlikte toplam 938 bisikleti öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Bu bisikletlerin gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bütün öğrencilerimize sağlıklı günler diliyorum. ”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen “Okullarda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığını Öğrencilere Kazandırmak” projesi kapsamında il genelindeki okullarda belirtilen kriterleri taşıyan 11 okul ile 100 öğrenciye bisiklet dağıtacaklarını söyledi.

Kahveci, program çerçevesinde bugün teslim edilecek 100 bisiklet ile Artvin'deki 938 öğrenciye bisiklet ulaştırmış olacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ile İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç öğrencilere bisiklet ile okul müdürlerine ise sertifikalarını teslim etti.

Öğrencilere bisikletlerinin hayırlı olmasını dileyen Vali Doğanay ise, kazasız belasız spor yapmaları temennisinde bulundu.

Buradaki törenin ardından Vali Doğanay, okulun yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek sırasına girerek tabldot yemeğinden yedi.

Okulun idarecilerini makamında ziyaret eden Vali Doğanay, okulun mevcut öğrenci sayısı, eğitim ve öğrenim durumu ile okulun fiziki durumu hakkında bilgi aldıktan sonra şeref defterine günün anısına duygularını yazdı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tobb’dan Artvin Eğitimine Katkı...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Vali’den Arhavi Emniyetine Sürpriz...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Vali Doğanay, “Yaban Hayatını Korum...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin Doğa Turizmi İle Şahlanacak...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...
 » Artvin’de Yaban Hayatına Bin Fidan...
 » Artvin’de Yeniden 100 Öğrenciye Dah...
 » Artvin Uluslararası Turnuvaya Ev Sa...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Artvin’de, Yeni Kimlik Kartları Dağ...
 » Yusufeli Barajı Masaya Yatırıldı...
 » Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sa...
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay, Kente G...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da 1 Tutuklama Geldi...
 » Hopa Belediyesi Duyarsız Kalmadı...
 » Hopa’da Empati Butik Şimdi Bir Başk...
 » Hopa Esenkıyı Köyü İlkokulu Tadilat...
 » Hopa’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Gün...
 » Cankurtaran Tüneli Açılışı Yine Bir...
 » Artvin Tanıtım Günleri İstanbul’da...
 » Hopa’da Büyük Temizlik Seferberliği...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Hopalı Başkanların Farkı...