23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Törenlerle Kutlandı

23/04/2017 19:24

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Artvin’de Törenlerle Kutlandı.


Haber: Hayati Akbaş23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Artvin’de törenlerle kutlandı. Şehir Stadında düzenlene törene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, daire amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci burada yaptığı konuşmada, “Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda yurdumuzun kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük zorlukların üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl daha coşkulu, heyecanlı ve sevinçli kutlarken, geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. ” dedi.

Çocukların ülkenin aydınlık geleceğinin aydınlık yüzleri olacağını kaydeden Kahveci, ” Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun. ”

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde çocukların milletin geleceği olduğunu belirten Kahveci, şunları söyledi: “Şöyle ki, siz sevgili çocuklarımıza ithafen: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler, hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. ” diyerek sizlere duyduğu bu sarsılmaz güven ve büyük sevginin ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm çocuklara armağan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. ” diye konuştu.

Kutlamalar, öğrencilerin okuduğu şiirler ve sundukları çeşitli gösteriler katılımcılardan bol bol alkış aldı.

Öte yandan Artvin Valiliğinin daveti üzerine Acara Özerk Cumhuriyeti’nden kente gelen çocuklarda bayramı izledi. Bu arada törene katılan bütün çocukların çok mutlu oldukları gözlendi.

Tören, hafta dolaysıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece yere öğrenciler Vali Doğanay ve protokol tarafından hediyeler verilmesiyle sona erdi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMİ HOPA’DA DA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı Hopa Kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Programa; Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Emniyet müdürü Hakan Ülkü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne dereceye giren öğrencilere hediyelerini ve kupalarını verdiler.

Program öğrencilerin gösterilerinin ardından son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.04.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 23 Nisan Coşkusu...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Artvin'de 23 Nisan Coşkusu Yaşandı...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk...
 » Gürcü Çocuklar Artvin’e Geldiler...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Bayraktutan Ve Özgün’den Cumhuriyet...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Hopa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Ge...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...