Zorunlu Hallerde Cankurtaran Tüneli’nden Ulaşımın Sağlanması

29/11/2017 11:07

Vali Doğanay’dan Olumsuz Hava Şartlarında Ve Zorunlu Hallerde Cankurtaran Tüneli’nden Ulaşımın Sağlanması Talimatı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliğince 2017-2018 kış tedbirleri toplantısı, Vali Ömer Doğanay başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay RamazanGürler ile ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Doğanay, yağmur, tipi, kar, buzlanma ve sis gibi olumsuz hava şartlarında, kara yolları, köy yolları, kent içi ve mahalle yollarında gerekli trafik güvenliğinin sağlanması ve bu yolların sürekli açık tutulması için alınan tedbirlerin gözden geçirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"İl genelinde trafiği olumsuz yönde etkileyecek ya da tamamen duracak şekilde kış şartları meydana geldiğinde ilgili kuruluşların ekipleri, gerektiğinde 24 saat esasına göre çalışacaklardır. Kurumlar, kış şartlarında personel ve haberleşme planlamalarını önceden yapacaklar, bütün görevliler mesai mefhumu gözetmeden sorumluluk duygusu ile hareket edeceklerdir. Ağır kış şartlarında trafik akımına kapatılması zorunlu görülen şehirlerarası kara yollarının trafik akımına kapatılması, açılması, kontrollü geçişin sağlanması, kurtarma ve tahliye faaliyetleri gibi işlemlerin yürütülmesi süresince, kamu kurum ve kuruluşları koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerdir. "

-Cankurtaran Tüneli’nden ulaşımın zorunlu hallerde verilmesi talimatı

Hopa-Artvin karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi'ne alternatif olarak yapılan 5 bin 200 metre uzunluğundaki çift tüplü Cankurtaran Tüneli'nin yapımında sona gelindiğini kaydeden Doğanay, yoğun kar yağışı ve zorunlu durumlarda özellikle küçük araçların ulaşımlarının tünellerden sağlanması konusunda Karayolları 102. Şube Şefine talimat verdi.

Toplantı, Vali Doğanay'ın, bütün vatandaşlara ve kışla mücadele çalışması yapan bütün ekiplere kazasız ve belasız günler geçirilmesi temennisinin ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Şoför Esnafından Vali Doğanay’a Ziy...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Boğaların Süper Ligi’nin Şampiyonu...
 » Artvin Ve Hopa’da Şehit Aileleri Ve...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Artvin’de Bayramlaşma Heyecanı Yaşa...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Uyuşturucu İlletiyle Mücadele...
 » Yoğun Katılımla Coşkuyla Kutlandı...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin İl Spor Güvenlik Toplantısı...
 » Artvin’de İl Spor Güvenliği Kasım A...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Artvin İl Spor Güvenliği Toplantısı...
 » Artvin’de 368. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin Valisi Doğanay, Cittaslow Şa...