Arhavi Osb İçin Çalışmalar Başladı

17/11/2016 09:13

Yaklaşık 400 Dönümlük Arazi İçin Kamulaştırma Çalışması Yapılacak.


Haber: Hayati AkbaşBaşkanlığını Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın yaptığı Artvin’in tek Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı Arhavi OSB için ilçede toplantı yapıldı. Arhavi Kaymakamlığında yapılan toplantıda Organize Sanayi yönetim kurulu üyeleri Yemişlik Mahallesi’ndeki söz konusu bölgede yapılacak çalışmaları ele aldı.

Kısa zaman içerisinde Artvin/Arhavi OSB için kamulaştırma ve buna bağlı ilgili bakanlığa gönderilecek raporla birlikte çalışmalar hızlandırılmış olacak. Vali Ömer Doğanay, Organize Sanayi Bölgesi için çalışmaların bir an önce tamamlanacağını, bununla ilgili iş ve işlemlerin takibi ve koordinasyonu yönetim kurulu gözetiminde belirlenecek idareci ve personellerin görevlendirilmesiyle işlemlerin daha da hızlanacağını belirtti.

Vali Doğanay, Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılacağı Yemişlik Mahallesi ile ilgili İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’ndan ayrıca bilgiler aldı. Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim ile istişarelerde bulunuldu. Toplantı sonucunda yönetim kurulu Vali Doğanay başkanlığında Artvin’in ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi’nin artık imar ve proje ile hukuki anlamda gerekli çalışmaları tamamlanmış olup icra safhasına gelinmiş olduğunu belirttiler. Bundan sonraki süreçte merkezi hükümetin iliği bakanlığı olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile kamulaştırma çalışmaları hızlandırılacak ve bu anlamda süreç başlamış olacaktır.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu toplantıda kamuoyunu bilgilendirmek açısından söz alarak Artvin’in ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi’nin önce ilimize, sonra ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Tamamlandığında gerek fiziki altyapısı, gerekse üst yapısı ile her türlü projesi düşünülmüş, modern bir OSB’nin hizmet vereceğini söyledi. Ekonomik anlamda sadece Arhavi’ye değil, tüm bölgeye hitap edecek bir değişim ve dönüşüme tabi olacağını, birçok istihdam kapısının aralanacağını belirtti. Başkan Hekimoğlu; “Stratejik anlamda önemli bir konumda yer alan Arhavi’nin böyle bir devasa Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması, her türlü altyapısı düşünülmüş bir şekilde hayata geçirilmiştir. Elbette ki bu projenin ilçemizde düşünülüp tüm bölgeye hitap edecek olması önemli bir kazanımdır. Bu projede emeği geçen başta Milletvekili Sayın İsrafil Kışla olmak üzere eski valilerimize ve şu anki Sayın Valimize, siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Umarım Arhavimiz ve Artvinimiz için hayırlı olur” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arosb Yönetim Kurulu Toplandı...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Arhavi Osb Müteşebbis Heyeti İçin S...
 » Artvin Osb İle İlgili Kamuoyuna Bil...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Türkiye Ekonomik Şurası Ankara’da T...
 » Bakan Çelik'den Artvinlilere Uyarı...
 » Doka Yönetim Kurulu Toplantısı Trab...
 » Tema Vakfından Yeşil Yol Açıklaması...
 » Artvin Valisi Kalkan Yankı Dergisin...
 » Yargı Cerattepe İçin Nihai Kararlar...
 » Agc’den Artvin Valisi Kemal Cirit’e...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyadan Art...
 » Artvin’in Tanıtımına Büyük Katkı Ya...
 » Doğu Karadeniz Endüstri Projesi Hay...
 » Trabzon Tso Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Trabzon’da Lojistik Ve Tedarik Zinc...
 » Rize’de Osb İçin Harekete Geçildi...
 » Trabzon Tso Heyeti Sochi’de...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...