Vali Cirit Artvin Ülkemizin En Huzurlu İllerinden Biridir

09/04/2014 09:55


Haber: Hayati AkbaşTürk Polis teşkilatının 169. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Artvin İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk ve teşkilat mensupları Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Artvin Valisi Kemal Cirit ve İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk’un yanı sıra İl Emniyet Müdür yardımcıları Mesut Adıbelli, Fikret Pelit, Ali Adıgüzel, Trafik Şube Müdürü Ahmet Çiftçi, Loj. Şb. Müdürü İlker Saraçoğlu, Polis Memuru Neşe Toprak ve Volkan Düzenli katıldı.

Polis teşkilatının 169. yılı münasebetiyle Artvin Valisi Kemal Cirit’e çiçek takdim edildi. Öte yandan Artvin Valisi Kemal Cirit, polis kıyafeti giyen altı yaşındaki Efe Hakan Toprak ile bir müddet sohbet etti.

Sohbetin devamında ise Artvin İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, ziyaret sebebinin Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yılı kutlamaları etkinliği çerçevesinde yapıldığını belirterek; “Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 169. Yılını kutluyoruz. Kutlama etkinliğimiz Cuma günü Merkez Camii’nde okutulan mevlit programıyla başladı. Aynı gün Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sergi açılışını gerçekleştirdik. Daha sonra bir konser programımız oldu. Kafkasör’de piknik programı gerçekleştirdik. Daha sonra Doğa yürüyüşü gerçekleştirildi” dedi.

Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk; “Polis teşkilatımızın kuruluşu 169 yıl oldu, halkımızdan aldığı güçle görev yapan teşkilatız. Bundan sonrada halkımızdan aldığımız destekle sizlerinde desteğiyle çalışmamıza devam edeceğiz. Bayramımız kutlu olsun diyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Vali Kemal Cirit Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümünü kutlayarak başladığı konuşmasında; “Biliyorsunuz, Ülkemizin ulusal ve uluslararası güvenlik politikası son dönemde değişmiştir. Güvenlik paradigmalarında değişime gidilmiştir. Güvenlikçi politikalar yerini daha çok insan hak ve özgürlüklerine dönük, bu hak ve özgürlüklerin sınırlandırılması önündeki engellerin kaldırılması politikalara dönüş gerçekleştirilmiştir. Burada vatandaşımızın güvenlik ve asayişini polis bölgesinde polisimiz, jandarma bölgesinde jandarmamız yürütmektedir. Ben genel değerlendirmemin sonunda Artvin özeline gelirsek şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ülkemizde Artvin en huzurlu illerden birisidir. Bu huzurun teminatı ise merkezde polisimiz kırsalda ise jandarmamızdır. Tabii biz görevimiz gereği vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasını önemli görürüz. Burada gördüğümüz diğer bir hususta Artvin insanının devletine, milletine oldukça, bağlı, devletinin ve milletinin çıkarları doğrultusunda hareket eden karakteristik bir özelliğe sahip olmasıdır. Biz de bu anlamıyla hem Artvinlilere, hem de bu güvenlik ve asayişi birinci derecede sizler sağladığınız için, vatandaşımızla birebir teması sizler sağladığınız için sizleri de kutluyorum. Sizlerin şahsında Tüm Polis Teşkilatımızın bayramını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyor. Aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.04.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şavşat'ta Polis Teşkilatının 168.ku...
 » Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın...
 » Artvin’de Ekonomi Ve Finans Paneli...
 » Artvin Ve İlçelerinde Polis Haftası...
 » Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönüm...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Yıl D...
 » Kafkasör Arenada Artvin İşi Basın T...
 » Arhavi'nin Bugünü Ve Geleceğini Kon...
 » Ankara'da Vali Cirit Onuruna Yemek...
 » Sinan Altunsoy Röportajı...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin’de Polis Haftası Kutlamaları...
 » Vali Cirit, Tiflis Büyükelçisi Gümr...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin Büyük Bir Organizasyona Ev S...
 » Gürcistan’da “Polis Günü” Kutlamala...
 » Artvin’de Vergi Haftası Kutlamaları...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...