Artvin’de Vergi Haftası Kutlamaları Başladı

24/02/2015 10:34

Artvin’de, 26. Vergi Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaya Başladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de, 26. Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan düzenlenen törenle Atatürk anıtına çelenk sundu.

26. Vergi Haftası başladı. Vergi haftası münasebetiyle Artvin Defterdarlığı hafta boyunca bir birinde farklı etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. 26. Vergi Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Artvin Belediye Başkan Vekili Sait Güreli, Defterdar Zeki Aydoğan, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, Çevre ve Şehircilik İl Müdür vekili Murat Cavunt, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Adem Karameşe, Artvin SMMM odası başkanı Dursun Güven ve oda üyeleri, muhasebeciler ve vergi dairesi çalışanları katıldı. Törende Defterdar Zeki Aydoğan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından Artvin defterdarı Zeki Aydoğan makamında ziyaretçileri kabul etti. 26. Vergi Haftası bir birinden farklı etkinliklerle hafta boyunca devam edecek.

Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, “26. Vergi Haftası” dolayısıyla Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret etti.

Ziyarette, Vergi Dairesi Müdürü Serda Altunsayar, Gelir Müdür Vekili Şaban Alim Özgen ile Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Oktay Köse de hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, verginin devletin en büyük gelir kaynaklarından biri olduğunu ve kalkınmanın temelini oluşturduğunu söyledi.

Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, burada yaptığı konuşmada, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığı söyledi.

26. Vergi Haftası"nın bu yıl 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında tüm yurtta olduğu gibi Artvin'de de çeşitli etkinliklerle kutlanacağını ifade eden Aydoğan, şunları söyledi: “Hafta kapsamında il genelinde ilk 3'e giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine yönelik ödül töreni düzenleyeceğiz. Vergi Daireleri hafta boyunca mükellefleri iş yerlerinde ziyaret ederek talep ve sorunlarının dinleyecek. Okullarda vergi bilincinin gelişmesi için hafta boyunca öğrencilerle vergi konulu bilgilendirmelerde bulunacağız. Ayrıca, Defterdarlık birimlerinin tanıtımı amacıyla öğrencilerimizi kurumuza davet edeceğiz. “

Hafta dolayısıyla çeşitli etkinliklerle halkı bilinçlendirmeye çalışacaklarını kaydeden Aydoğan, “İlimizde 2014 yılında genel tahakkuk 370 milyon 333 bin lira, tahsilât ise 245 milyon 322 bin lira liradır. ” dedi.

Artvin’de mükellef sayısı ile ilgili de bilgi veren Aydoğan, “Gerçek usulde mükellef sayısı 6001, basit usulde 2702, kurumlar vergisinde 1009, KDV mükellef sayısı 5000, diğer vergilerden (potansiyel mükellefler dahil) mükellef sayısı 30856 olmak üzere ilimizde toplam 44. 937 mükellef bulunmaktadır. ” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Defterdar Aydoğan Vali Cirit’e kurumlarını temsil eden çeşitli hediyeler takdim etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Defterdan Agc’ne Ziyaret...
 » Artvin’de Vergi Rekortmenleri Ödüll...
 » Artvin'de ''vergi Haftası'' Kutlanı...
 » Artvin Defterdarı Altındağ Atso'yu...
 » Artvin'de Rekortmen Vergi Mükellefl...
 » Vergi Barışı Artvin’de Yoğun İlgi G...
 » Artvin Defterdarı Başarılı Personel...
 » Trabzon'da Büyük Ödül Töreni...
 » Artvin Smmm Odası Genel Kurulu Yapı...
 » Defterdar Zeki Aydoğan Atso’nı Ziya...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Hopaport’a Bir Teşekkür’de Maliye B...
 » Tır Kontrol Önlemlerine Yeni Düzenl...
 » Artvin Önemli Bir Çalıştay'a Ev Sah...
 » Htso’ndaki Seçimler...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...
 » Fatih Projesi Kapsamında Hopa’da 29...
 » Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı...
 » Artvin Defterdarından Gazeteciler C...
 » Artvin’de 2.224 Köydes Projesi Tama...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...