Artvin’de Rekor Denemesi İçin Toplantılar Devam Ediyor

20/04/2014 10:12

Artvin Tarihinin En Büyük Rekor Denemesine Hazırlanıyor. 10 Bin Kişilik Horon Denemesi İçin Kollar Sıvandı.


Haber: Hayati AkbaşÇok kısa sürede gerçekleştirilmesi planlanan rekor için yoğun bir çalışma başlatıldı. 21 Nisan Pazartesi günü saat 16. 00’da 10 bin kişi ile gerçekleştirilecek olan horon için hazırlıklar hızla devam ediyor.

2014 yılında 38. ’si kutlanacak olan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan rekor denemesi için 17 Nisan Perşembe günü Artvin Valiliği Küçük Toplantı Salonu’nda “Turizm Haftası Organizasyon Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Artvin Valisi Kemal Cirit, Vali Yardımcısı Koordinasyon Başkanı Hasan Ongu, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Artvin Çoruh Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler il Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Adalet ve Kalınma Partisi İl Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı, Ofroad Spor Kulübü, Artvin Şoförler Odası Başkanlığı, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars, 08 Haber gazetesi Başyazarı Sami Özçelik katıldı.

Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantıda 38. Turizm Haftası kutlama etkinliklerinin Türkiye’de ses getirecek olan horon da 10 bin kişinin el ele tutuşarak rekor denemesinin sorunsuz geçmesi için bütün detaylar konuşuldu. Vali Yardımcısı Hasan Ongu’nun Başkanlığında başlayan toplantıda her kurumun görevleri ve yapacakları belirlendi. Daha sonra toplantıya katılan Vali Kemal Cirit, rekor denemesinin başarılabilmesi için toplanan komitenin bunu gerçekleştirebilecek kabiliyette olduğuna inandığını belirterek; “ Çok kısa bir süremiz var.

Artvin’de ilk defa bu kapsamda büyük bir etkinlik gerçekleşecek. Tabii bunu hep birlikte başaracağız. Benim bu konudaki inancım tamdır. Bu bir rekor denemesi olacak. Turizm Haftası kutlamalarını ilçelere yayarak turizm değerlerimizin tanıtımını yapacağız. Borçka’yı bu sürece dahil edemedik. Borçka Karagöl’de henüz kar olduğu için bu ilçemizde etkinliğimiz olmayacak.

Ardanuç Cehennem Kanyonu’nun tanıtılmasına çok önem veriyoruz. Burada kaya tırmanışı gerçekleştireceğiz. Çok zor bir tırmanış olacak. Onun için Türkiye’nin en iyi dağcılarını davet ettik. Doğan Palut ve Tunç Fındık Ardanuç Cehennem Deresi Kanyonu’nda sarp kayalardan tırmanış gerçekleştirecekler. Bu etkinlikle Türkiye’nin en güzel kanyonlarından birisi olan Ardanuç Kanyonu tanıtılmış olacak.

Önümüzde çok kısa bir süre var. Onun için en hızlı şekilde hazırlıkların yapılması gerekiyor. Burada bulunan tüm kuruluşlarımıza önemli görevler düşüyor. Özellikle basın ayağı bu etkinliklerin gerek yurt içinde gerek yurt dışında duyurulmasında çok önemli görev üstelenmiş durumda. Biz birçok ulusal kanalı davet ettik. Özellikle 10 bin kişilik rekor denemesinin fotoğraflarının havadan çekilmesi için görüşmeler yapıldı. Her şey hazır. . . Eğer ilçelerden katılımları sağlarsak 10 bin kişilik horon rekor denemesini kolaylıkla yapacağımıza inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Buna göre 21 Nisan Pazartesi başlayacak ve 27 Nisan Pazar günü sona erecek olan 38. Turizm Haftası kutlamaları programı şöyle:

21 Nisan 2014 Pazartesi: Yemek Yarışması Saat: 10. 00-12. 00 Turizm Haftası Açılış Töreni. Saat 14. 30: Yer: Valilik Önü. Batum Halk Dansları Gösterisi Saat: 15. 00 Yer: Valilik Önü. Yöresel Kıyafetler Sergisi. Saat: 15. 30. Yer: Valilik Önü. 10 Bin Kişilik Horon Rekor Denemesi. Yer: İnönü ve Cumhuriyet Caddeleri, Bibak Kavşağıyla birlikte Valilik Hizmet Binası’nı da çembere alacak şekilde el ele tutuşulacak. Saat: 16:00 16. 30 Bayar Şahin Konseri Kapanış 18. 30 ve birinci günün programının sona erişi.

22 Nisan Salı: Artvin Gençlik Merkezi Müzik Dinletisi. Yer: Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Saat: 17. 00-18. 30

Tamara Çelik Piyano Konseri. Kültür Bakanlığı Halk Dansları Gösterisi Saat: 20. 00-22. 00.

23 Nisan Çarşamba: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Töreni. Cehennem Deresi Kanyonu Doğa Yürüyüşü ve kaya tırmanışı Saat: 12. 00-17. 00 (Everest’e tırmanmış olan Milli Dağcılarımız Tunç Fındık Doğan Palut) Bu etkinliğe katılacaklar için valilik önünden araç kaldırılacaktır.

24 Nisan 2014: Resul Dindar Konseri Yer Hopa. Saat: 20. 00-22. 00

25 Nisan 2014 Yer Arhavi Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü. Saat: 13. 30-18. 00 Bu etkinlik için Artvin Valiliği Önünden saat 11. 00’de araç kaldırılacaktır.

26 Nisan 2014: Etkinliğin Yusufeli ayağı. Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Etkinlikleri ve Karakucak Güreşleri Saat: 10. 30-14. 00 Kano yarışları Rafting Gösterisi Saat 13. 00-1800 Boğa Güreşleri Saat: 14. 00-18. 00 Yusufeli Etkinlikleri için Saat 9. 30’da valilik önünden araçlar kaldırılacaktır.

27 Nisan 2014. Etkinliğin son gününde Şavşat ayağı var. Buna göre: Orfroad ve Motosiklet Kulüpleri ve Foto Safari Yer Şavşat. Saat: 10. 00-18. 00 Cirit Düzü At Yarışları. Yer: Ciritdüzü Saat: 10. 00-18. 00 Veliköy ziyareti ve Şavşat Karagöl Milli Park ziyareti. Son olarak Yavuzköy’de Seyir Teras ziyareti Şavşat ayağı etkinlikleri için Valilik önünden saat 10. 00’da araçlar hareket edecek.comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.04.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Dağcılar Ardanuç'da Cehennem Kanyon...
 » Haydi, Artvin Horona Hep Birlikte R...
 » Turizm Haftası Şavşat Gezisi İle So...
 » Artvin Horon Rekorunu Kırdı...
 » Dağcılar Ardanuç’da Cehennem Deresi...
 » Dünya Rekoru Kırmak İçin Yüzmeye Ba...
 » Gürcü Yüzücü Fırtına'ya Yakalandı...
 » Artvin’de ‘toprağın Teri’ Sergisi A...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Horonlar Türkiye Finali Artvin'de...
 » Unutulmuş Bir Doğa Harikası Cehenne...
 » 8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat’...
 » Van Tso’dan En Kalabalık Kahvaltı R...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Trabzon'dan Dünya Barışına Katkı...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’in, Artvin’i Koruma Mücadele...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin Tso "Teşvik Yasası Uzatılmal...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...