Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret

03/08/2013 02:54

Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Osman Akyürek Ve Yönetimine “Hayırlı Olsun” Dileklerini İletti.


Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret ve Sanayi Odasında yeni yönetime seçildikten sonra teşekkür ziyaretleri kapsamında Hopaport’u ziyaret eden Osman Akyürek ve ekibinin ziyaretine iade-i ziyaret genel müdür Özer’den geldi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’in TSO’yu ziyaretinde Y. K. Başkanı Osman Akyürek ve Y. K. üyeleri Zekeriya Yalçın ve Alişan Topaloğlu’da hazır bulundu. Ziyarette geleceğe yönelik düşüncelerde karşılıklı ifade edildi. Genel Müdür Özer ziyaret sırasında yaptığı değerlendirmede “Sayın başkan şahsında ekibine, Oda Meclisine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Ümit ediyorum ki Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgede, il’de ve ilçe’de göreve gelmeden beyan ettiğiniz projelerinizin hayata geçirilmesinde yoğun bir çalışma temposu içerisine girersiniz. Hopa’nın birçok açıdan taşıdığı önemi ortaya çıkartan ve hak ettiği yerde olmayan durumundan kurtulma zamanı gelmiştir. Biz HOPAPORT olarak il’imizin, ilçe’mizin gelişimi doğrultusunda ortaya koyacağınız her projeye destek vermeye hazırız.

Biz zaten kendi projelerimizi hazırlıyoruz ve hayata geçirme noktasında çabalarımızda aralıksız devam ediyor. Birçok örtüşen ortak anlayışa sahip olduğumuz projeler olduğunu düşünüyorum. Organize sanayi bölgesinin İl’de, Hopa’da veya Arhavi’de kurulması, Hopa-Batum Demiryolu projesinin hayat geçirilmesi, turizm alanında yeni bir yaklaşım ortaya koyarak yaşadığımız coğrafya’nın artılarını lehimize döndürebilecek altyapı ve tanıtıma ağırlık vermemiz sadece bunların birkaçı. Biz öncelikle şunun bilinmesini istiyoruz. Hopa Limanın gelişmesi demek kentin gelişmesi, büyümesi demektir. Bu düşüncenin kabul edilmesi ve sahiplenilmesi bizim açımızdan önemlidir. Biz bu doğrultuda limanımızın gelişmesi ve büyümesi noktasında bir dizi çalışma içindeyiz. Bugün 5 bin ve 10 bin tonluk gemiler gelirken yarınlarda 20 bin, 30 bin tonluk gemiler artık Hopa limanına gelsin istiyoruz. Bu gemilerin gelmesi demek Hopa için iş demektir, nakliyeciler için iş demektir. İstihdam demektir, Hopa ekonomisinin canlanması demektir, yani İlçenin gelişmesi büyümesi demektir. Bu konuda ortak düşünceye sahip olduğumuz zaman bize de büyük moral vermiş olursunuz. Ben tekrar yeni görevinizde şahsınızda tüm arkadaşlarınıza başarılar diliyorum” dedi.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek de Genel Müdür Özer’i odalarında görmekten büyük onur ve sevinç duyduklarını ifade ederek “Hoş geldiniz” dedi. Akyürek değerlendirmesinde HOPAPORT’un yapacağı her yatırıma destek vereceklerini ifade ederek “Sayın Özer düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz. Biz burada ilçemiz iş dünyasının gelişmesi, sorunlarının çözümü ve var olandan daha ileri noktalara iş dünyasını ve Hopa’mızı nasıl götürebiliriz için varız. Hopa Limanının gelişiminin ilçeye çok önemli artılar katacağını biliyoruz. Hopa limanının bu gelişiminde bizlerden nasıl bir destek istenirde bizde o desteği vermeye hazırız. Türkiye’de tek organize sanayi bölgesi olamayan il Artvin. Artvin ekonomisinde önemli bir yere sahip olan ilçede Hopa. Ne yazık ki il yöneticileri, başka il TSO’ları ile bir araya gelerek, bizi paypass ederek başka bir ülkede organize sanayi bölgesi kuracaklarmış. Hangimizin düşüncelerini adlılarda Trabzon’la karar veriyorlar, anlamakta zorlanıyoruz. Organize sanayi bölgesi kurulacaksa Kemalpaşa’da, Hopa’da, Arhavi’de neden gerekli olan arazi arayışlarını yapmıyorlar. Bizim önceliğimiz kendi ilimiz sınırları içinde bu organize sanayi bölgesinin kurulmasıdır. Hopa önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Bu konumu biz en iyi şekilde her alanda değerlendirmek için burada oturuyoruz. Bizim naçizane düşüncelerimizi neden alma zahmetinde bulunmadan böylesine adımlar atılıyor anlamak da güçlük çekiyoruz. Arkadaşlarımızla şimdilerde bu konular üzerine çalışıyoruz ve kısa süre sonrada çeşitli çalışma gruplarımız ile düşüncelerimizin hayata geçirilmesi noktasında çalışmalara başlayacağız. Yerel yönetimimizle, Siyasi partilerimizle, STÖ’lerimizle ve ilçe ekonomisinde ciddi yere sahip olan HOPAPORT gibi ekonomik kuruluş yöneticileri ile ortak toplantılar organize etmeye başlayacağız. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Tekrar odamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaret sonrasında Oda başkanı Osman Akyürek ve Y. K. üyeleri Zekeriya Yalçın ve Alişan Topaloğlu ziyaret anısına HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e bir teşekkür plaketi verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.08.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Başk...
 » Bayraktutan Hopa Limanında...
 » Hopa Tso’nun Ağır Misafiri Vardı...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopa Limanında İşlem Hacmi Artıyor...
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Hopa Tso İftarında İş Dünyası Ve Bü...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasına Ziya...
 » Hopaport Genel Müdürünün Ziyaretler...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hopa’da Kruvazör Turizmi Masaya Yat...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopaport’a Bir Teşekkür’de Maliye B...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...