Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizmi

22/06/2015 11:06

Artvin Turizminde Son Dönemde Öne Çıkan Kruvaziyer Turizmi Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşSon yıllarda Akdeniz’de yaşanan sıkıntılar, Mısır ve Suriye’de yaşanan olaylar Kruvaziyer Turizmi için Karadeniz’in öne çıkmasına neden oldu. Sinop ve Trabzon’da yaşanan Kruvaziyer Turizm Hareketliliğinin Artvin Turizminin de değerlendirilmesi düşüncesini öne çıkardı.

Bu kapsamda Hopa Ticaret Odası ve HOPAPORT İl’de Kruvaziyer Turizmini geliştirme anlamında geçen yıl ortak bir protokol imzalayarak çalışmalara başlamışlardı. Çalışmalar kapsamında Margen Deniz ve Kara araştırmaları, Eğitim ve Danışmanlık firması ile çalışma konusunda anlaşmaya varılmıştı.

Margen Genel Müdürü ve konusunda da uzman olan Dr. Ersel Zafer Oral ve ekibinin Hopa Limanı ve Kruvaziyer Turizmi hakkında 2 adet rapor hazırlandı. Raporların tamamlanmasının ardından Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve danışman firma Genel Müdürü Dr. Ersel Zafer Oral çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret ettiler. Vali Cirit’e geniş kapsamlı bir sunum yapan Oral, çalışmalarda sona yaklaştıklarını, HOPAPORT’un projeye liman sahasında hazırlayacağı alan ve gemilere vereceği teknik destek ile hazır olduğunu, Hopa TSO’nun organizasyonu hayata geçirmede çalışmalarına devam ettiğini, kendilerinin de daha önce Kruvaziyer Turizmi konusunda yaptıkları ve bugün sektörün önde gelen limanlarından elde ettikleri tecrübeleri Artvin için kullandıklarını söyledi.

Vali Cirit, projenin hayata geçirilmesinde önemli yol kat edildiğini duymaktan memnuniyet duyduğunu ve Artvin valiliği olarak projenin her aşamasına destek vereceklerini söyledi.

ARTVİN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve Danışman firma Genel Müdürü Dr. Ersel Zafer Oral ile birlikte Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek proje hakkında geniş bir sunum yaparak projenin sahiplenilmesi adına destek istediler. Başkan Kocatepe’de projenin Artvin Turizmi adına önemli bir çalışma olduğunu, kendilerinden istenilecek her desteği vereceklerini söyledi.

HOPA TSO’DA TURİZM FİRMALARI BİLGİLENDİRİLDİ.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve Danışman firma Genel Müdürü Dr. Ersel Zafer Oral projenin tanıtımının son toplantısını Hopa TSO toplantı salonunda yaptılar. Meclis Başkanı Metin Karaman, Hopa TSO Meclis ve Y. K. Üyelerinin de katıldığı toplantıya Hopa’da çalışmalarına devam eden Turizm firmalarıda katıldı.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek İl adına önemli bir çalışma içinde olduklarını, projenin ön çalışma raporunun tamamlandığını, Turizm firmalarına projeyi anlatma ve bilgilendirme yapmak için bu toplantıyı organize ettiklerini, projenin her aşamasına gönüllü destek veren HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e teşekkür etti.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de tüm katılımcılara teşekkür ederek, ciddi ve Artvin açısından hayati derecede öneme sahip bir çalışma içinde olduklarını, Artvin’in komple projeyi sahiplenmesi adına Artvin Valisi ve Belediye Başkanını ziyaret ettiklerini, herkesimden destek gördükleri için memnun olduklarını söyledi.

HOPAPORT olarak kendi limanlarında projenin uygulanabilirliği anlamında bir dizi çalışma içine gireceklerini, ancak asıl önemli olanın Turizm firmalarının gelen turistlere sunacakları hizmetler olduğunu, Turizm firmalarından tutun, esnaftan tutun lokantalara kadar her sektörün bu projenin önemini kavramasını sağlama adına bu bilgilendirmelerin yapıldığını söyledi.

Danışman firma Genel Müdürü Dr. Ersel Zafer Oral’da projenin ön çalışma raporunun tamamlandığını, kesin raporun hazırlanması adına bu toplantıları yaptıklarını ve bu toplantılardan elde edilecek verilerin kendileri açısından önemli olduğunu ifade ederek Hopa Kruvaziyer Turizmi sunumunu gerçekleştirdi.

Karadeniz’in son yılarda Kruvaziyer turizm konusunda ciddi bir atılım içinde olduğunu, Karadeniz’e açılan Kruvaziyer sektörüne yeni alternatifler yaratma adına Artvin’in bir bütün olarak sektöre tanıtımını amaçladıklarını, bu rapora son şekli verildiğinde sektörün önde gelen Kruvaziyer organizatörlerini, bakanlık temsilcilerini, İl vali ve Kaymakamları ile Belediye Başkanları ve sektörü doğrudan ilgilendiren Turizm firmalarında katıldığı geniş kapsamlı bir çalıştay yapacaklarını ifade etti.

Dr. Oral bu çalışmaları yaparken herkesimin öneri ve düşüncelerini tek tek aldıklarını, bu öneri ve düşünceler sonrası bu raporun ortaya çıktığını, şimdi artık asıl yapılması gerekenin Artvin’in bir bütün olarak projenin sahiplenmesi ve bugünden yarına zaman geçirmeden hazırlanmasının önemine değindi.

Hopa TSO’ da yapılan toplantı, toplantıya katılan turizm firmalarının temsilcilerinin önerilerini söylemeleri ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.06.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Hopa’nın Ve Hopaport’un Gündemi Kru...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Pfı'nın Gündeminde Bu Kez Karadeniz...
 » Hopa Tso 3 Meslek Grubu Üyeleri İle...
 » Hopa Tso Yönetimi 2 Yıllarını Kutla...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Bayraktutan Hopa Limanında...
 » Hopa Tso Bir Yılını Üyeleriyle Birl...
 » Hopa Tso 55. Yönetim Kurulu Toplant...
 » Hopa Tso'dan Çanakkale Ve İzmir Açı...
 » Hopa - İzmir Kruvaziyer Turizmi İçi...
 » Dokap Başkanı Yüce Hopa Tso’yu Ziya...
 » Hopa’da Kruvazör Turizmi Masaya Yat...
 » Hopa Tso Yaptıkları Çalışmaları Değ...
 » Hopa Tso Kendi İşhanına Kavuşuyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...