Hopaport Genel Müdürü Özer’den Başkan Hekimoğlu’na Ziyaret

03/06/2014 08:51

Genel Müdür Özer “Bölgenin Ekonomik Olarak Gelişmesi Noktasında Her Projeye Destek Vermeye Hazırız” Dedi.


Haber: Hayati AkbaşHOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu ziyaret ederek, ikinci defa başkan seçilmesini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Hekimoğlu tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Özer “Sayın Başkan yeniden başkan seçilmenizden dolayı hayırlı olsun diliyor, yeni dönemdeki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Hekimoğlu’da dilek ve temenniler için teşekkür ederek Genel Müdür Özer’e “Hoş geldiniz” dedi. Arhavi için yapmak istediği projelerin devamını getirme anlamında yeni dönemde tekrar aday olduğunu, ilçenin yeşili ile buluşmuş denizini, Mençuna ve Çifteköprü gibi tarihi ve turistik yerlerini tanıtma ve buralara yatırımların daha hızlı gelmesi için çalıştıklarını, sahil düzenleme çalışmalarına start verdiklerini, bu projenin tamamlanması ile ilçenin daha bir nefes alacağını ifade ederek “Bütün bunların ötesinde Hopa Limanında son yıllarda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyorum. Ciddi bir haraketlilik ve liman da yatırımlar görüyorum. İş ve istihdam yaratma adına bu gelişmelerden memnuniyet duyuyorum ve çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum” dedi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de yaptığı değerlendirmede Hopa Limanını küçük ölçekli bir liman olmaktan çıkartıp hedeflerinin ülkenin önemli limanlarının üst sıralarına taşımak olduğunu ifade ederek “Yılbaşından bu tarafa limanımızda G. Kore’den gelen büyük ölçekli kargo gemileri ciddi yükler gelmektedir. Limanımızda 600 ton kaldırma kapasiteli paletli vinç de kullanarak yer yer ağırlıkları 260 tona yaklaşan tek parça yüklerin boşaltılması ve tekrar kanal gemilerine yüklenerek Türkmenistan’a gönderilmesi işi yapıyoruz. Bu proje yılsonuna kadar devam edecek çalışmadır.

Biz Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve ekonomik hareketliliğinin daha da üst düzeye çıkartılması anlamında HOPAPORT olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. HOPAPORT artık orta ve büyük ölçekli proje kargo işlerini yapar hale gelmiştir.

Biz HOPAPORT olarak bunun yanında ilimizin, Hopa ve Arhavi’nin ekonomik olarak gelişmesi noktasında geliştirilecek her projeye destek vereceğimizi de her ortamda dile getirdik. Bu kapsamda önceliğimiz olan Organize Sanayi Bölgesi projesine el ele çözüm üretme noktasında çalışmaların içinde olur ve kurulacak olan bölgede de kendimize ait işlerimiz için yer talebinde bulunuruz. İlçenizde de bu anlamda bir arazi üretilebilirse bunun projelendirme aşamasına da destek veririz. Bizim birçok projemiz var. Bunların başında da Hopa-Batum Demiryolu projesi geliyor. Orta vadede kurulacak Demiryolunun Organize Sanayi Bölgesine bağlanması ciddi bir iş ve istihdam yaratılmasının da yolunu açarken, HOPAPORT’ta bu hareketliliği daha üst düzeye çıkarmada üzerine düşen sorumluluğun gereklerini yapacaktır.

Sayın Başkan sizleri limanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Hem bizi yakından tanımanız ve HOPAPORT hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Nazik kabulünüz için teşekkür eder, tekrar çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet ve başarı dileklerinin ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.06.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopaport’un Bu Defaki Konuğu Kemalp...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopa’nın İzmir Menemen’den Misafirl...
 » Tdi Genel Müdürü Yığcı’dan Hopaport...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Hopaport’ta Kabotaj’a Yönelik Çalış...
 » Hopa Limanına 2 Heavy Lıft Gemisi B...
 » Hopaport 2016’yı Proje Kargo Sezonu...
 » Hopaport Zoru Sever...
 » Hopaport’ta Konteyner Elleçleme Haz...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Karadeniz Limanları Masaya Yatırıld...
 » Hopaport’tan Rusya’ya Maden İhracat...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...