Hopa Ve Arhavi Karla Tanıştı

27/12/2006 14:02

Okullar 1 Gün Tatil Edildi


Haber: Hayati AkbaşArtvin'in Arhavi ve Hopa ilçeleri nihayet karla tanıştı. Birkaç gündür Artvin merkez ve ilçelerinde devam eden kar yağışı dün gece Sahil kesimlerini etki altına alınca sabah evlerinde uykudan kalkan vatandaşlar yer yer kalınlığı 25 santimetreyi bulan kar'ı görünce şaşırdılar.

Arhavi ve Hopa da kar yağışı nedeniyle ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edilir iken özellikle kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin aralıksız çalışmaları devam ediyor.

Arhavi'de 20 köy yolu ulaşıma kapanırken köylerde yer yer kar kalınlığının 70–80 santimetre olduğu açıklandı. Elektriklerinde zaman zaman kesildiği Arhavi'de belediye ve köy hizmetleri ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hopa da okulların tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar sokaklara fırlarken ilçe merkezinde 20 santimetreye bulan kar ulaşımın da yer yer aksamasına neden oluyor. Hopa-Sarp yolunun açık tutulması için Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürür iken Hopa Belediyesi işçileri de yol ve sokaklarda kar temizlik çalışmalarına devam ediyor. Hopa da kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için köy hizmetleri ekipleri bütün ekiplerini seferber etmiş durumda.

CANKURTARAN DAĞINDA 1 METRE KAR

Hopa'yı Artvin'e bağlayan Cankurtaran dağında 2 gündür süren kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor. Yolun açık tutulması için 24 saat aralıksız çalışan karayolları ekipleri yer yer ulaşımda yaşanan sıkıntıları da yerinde yaptıkları müdahaleler ile gideriyor. Bu arada Hopa limanına gelen kömür yüklü bir gemide Cankurtaran dağında yaşanan sıkıntı nedeniyle kömürünün boşaltamıyor. Özel bir firmaya ait kömürün Borçka'daki depolara taşınması için kar yağışının durması ve yolun ulaşıma rahat açılması bekleniyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.12.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Şavşat'ta Beyaz Esaret...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Artvin’de Kar Yağışı Çocukları Sevi...
 » Artvin’de Kar Ve Buz Mücadelesi Sür...
 » Artvin’de Kar Esareti Başladı...
 » Artvin’de 37 Köy Yolu Ulaşıma Kapan...
 » Hopa’da Beklenen Kar Yağdı...
 » Kar Hazırlıksız Yakaladı...
 » Hopa'da Akşam Saatleri Başlayan Yağ...
 » Artvin'de Yoğun Yağış Heyelanlara N...
 » Artvin'de Yaz Başı Kar Yağdı...
 » Okullara Kar Engeli...
 » Şavşat'ta Okullar Yine Açılamadı...
 » Artvin’e Kar Erken Geldi...
 » Türkiye'nin Davos'u "Atabarı Kayak...
 » Hamsi'ye Bir Şeyler Olmaya Başladı...