Artvin’de 37 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

04/01/2016 14:50

Artvin’i Etkisi Altına Alan Kar Yağışı Nedeniyle 37 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı köylerle ulaşım sağlanamıyor. Ardanuç 2, Arhavi 3, Borçka 12, Hopa 10 olmak üzere 37 köy yolu ulaşıma kapandı. Öte yandan Ardahan- Şavşat Sahara Geçidi kar nedeniyle trafiğe kapalı durumda. Hopa Cankurtaran Geçidi’nde ise araçların kontrollü bir şekilde geçişlerine izin veriliyor.

Artvin'in 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi'nde araçlarına zincir takmayan sürücüler buzlanma nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Karadeniz ve Doğu illerini bağlayan Hopa-Cankurtaran Geçidi'nde soğuk ve tipi etkili olurken, geçitte araçlarına zincir takmayan sürücüler zor anlar yaşıyor. Hava sıcaklıkları eksi derecelere kadar düşerken, Bölge Trafik İstasyonu ve Karayolları ekipleri kara saplanarak çekilmeyi bekleyen sürücülerin imdadına yetişiyor. Yollarda kalan TIR'lar ise uzun kuyruklar oluşturuyor.

Bölgede, ulaşım zaman zaman trafiğe kapanırken, kar kalınlığı Artvin'de 40 santimetreye, Cankurtaran geçidinde 1 metreye, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar çıkıyor.

4 İlçede Okullar Tatil

Artvin valiliğinden dün yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Arhavi, Hopa ve Borçka ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verilmişti. Bunlara bugün Murgul ilçesi de eklenerek öğlenden sonra Murgul’da eğitime bir gün süreyle ara verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Cankurtaran’da Ulaşım Normale Dönüy...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Dikkat Artvin’e Kar Geliyor...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Artvin’de Trafik Haftası Kutlamalar...
 » Cankurtaran Dağı Geçit Vermiyor...
 » Yılbaşından İtibaren Ceza Ve Harçla...
 » Trafik Cezaları Yılbaşından İtibare...
 » Sürücüler Yola Teslim...
 » Kış Lastiği Uygulaması Başlıyor...
 » Artvin’e Kar Erken Geldi...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Şavşat'ta Beyaz Esaret...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Hopa'da Trafik Semineri...
 » Kar Hazırlıksız Yakaladı...
 » Artvin’de 153 Köy Yolu Ulaşıma Kapa...
 » Artvin’de Kar Yağışı Etkili Oldu...