Artvin’de Kar Ve Buz Mücadelesi Sürüyor

10/12/2016 11:53


Haber: Hayati AkbaşSon yılların en yağışlı ve soğuk kışını yaşayan Artvin’de, kar yağışı şimdilik durmuş olsa da bir yandan kar temizleme çalışmaları yapılırken diğer yandan ise buz ile mücadele sürüyor.

Artvin Merkez’de kar bir yağdı pir yağdı. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl kış hem erken geldi hem de beklenenden fazla yağış getirdi. Şehir Merkezi’nde kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi geçerken Yeni Mahalle, Orköy, Atmaca mevkilerinde ise kar kalınlığı 60 santimetreyi geçti. Kar yağışının yoğun gerçekleşmesi de karla mücadeleyi zorlaştırdı. Artvin Belediyesi kurduğu ekiplerle kar temizleme çalışmasını yoğun şekilde başlatırken, yağışın durması ile birlikte kar kalınlığının fazla olduğu noktalardan Çayağzı Mahallesi’ne doğru temizleme çalışmaları gerçekleştirildi. Öncelikle ulaşım yollarını açma yolunda gayret gösteren Artvin Belediyesi, vatandaşların kullandıkları ara yollar ve merdivenlerde de kar temizleme çalışmaları yaptılar. İlk etapta kar temizleme çalışmalarını tamamlamaya gayret gösteren Belediye ekipleri, buz ile de mücadele için tuzlama ve özel solisyonlar yoluyla mücadele ediyorlar. Mahalle ve caddelerinde önemli miktarda kar ve buz olan Artvin Şehir Merkezi’nde hava sıcaklığının gece saatlerinde eksi 10’lara kadar düşmesi de yapılan mücadelenin etkisini azaltıyor. Bütün zor koşullara karşın kar ve buz mücadelesini sürdüren ekipler, Artvin Belediyesi Beyaz Masası’na gelen ihbarları da değerlendirerek vatandaşların talep ve isteklerini de yerine getiriyorlar.

Gece gündüz aralıksız bir biçimde buz mücadelesi veren ekipler, geçtiğimiz yıllara oranla havanın daha soğuk olması ve de yağışın da çok daha yüksek olması nedeniyle zaman zaman zorlanıyorlar.

Buza karşı uyarılarda bulunuluyor

Artvin Merkez’de Artvin Belediyesi’nin kar ve buzla mücadelesi sürerken, gerek Artvin Merkez’de gerekse de karayollarında buzlanmaya karşı uyarılarda bulunuluyor. Bu yıl kış şartlarının daha zor olduğu ve hava sıcaklığının da mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle don olayının etkisinin çok daha fazla olduğunun altını çizen yetkililer, yollarda, kaldırımlarda ve merdivenlerde daha yoğun buz olayının yaşanacağını belirtiyorlar. Buzlanmaya karşı başta araç sürücüleri olmak üzere vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini belirten yetkililer, temizleme çalışmalarının yanı sıra vatandaşlarında kendi evlerinin ve işyerlerinin önlerinde de tedbir almalarını istediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin’de Kar Yağışı Çocukları Sevi...
 » Artvin Belediyesi Borçka’ya Yardıma...
 » Artvin Belediyesi Teknik Ekipleri B...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...
 » Artvin’de Şiddetli Yağan Yağmur Ve...
 » Artvin’de Yoğun Kar Yağışı Koyunlar...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Şavşat Belediyesinden Kar Tedbirler...
 » Artvin’de 23 Milyonluk Otel Ve Avm...
 » Artvin’de Garip Bir Tır Kazası...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Bayraktutan 10 Trilyon Krediyi Tbmm...
 » Mhp Artvin Belediye Başkan Adayı Be...
 » Çoruh Kıyısı Balıkçıların Mekanı Ol...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Kılıçdaroğlu Bugün Artvin’e Geliyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...