Artvin Ve İlçelerinde Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

16/10/2017 20:36

Artvin’in Borçka Ve Murgul İlçelerinde Dün Akşamdan Beri Etkili Olan Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’in Borçka ve Murgul ilçelerinde dün akşamdan beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, yaptığı açıklamada, yağışın etkili olduğu alanlarda gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, şu ana kadar yaralanma ya da can kaybı olmadığını söyledi.

Gün boyu etkili olan yağış nedeniyle Borçka-Murgul karayolunun 9. kilometresindeki Murgul Deresinin taşması sonucu yaklaşık 300 metrelik bölümünü sel suları aldı.

İlçeye bağlı Erenköy köyünde Halime Kalyoncu ’ya ait evi Murgul Deresinin büyümesi sonucu su bastı. Evde kimsenin olmaması olası can kaybını önledi. Bu arada evini sel suları basan gözyaşlı Halime Kalyoncu’yu bölgede incelmelerde bulunan Artvin Valisi Ömer Doğanay teselli etti.

Halime Koyuncu’ ya ait evin bahçesinde bulunan yaklaşık 40 adet arılı kovan sel sularına karıştı.

Ayrıca bir atölyenin bahçesinde bulunan çok sayıda tomruk sel sularına karıştı. Murgul İlçe Stadı ile Usta Mahallesinde bir evi su bastı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise Borçka ve Murgul ilçelerinde yağıştan etkilenen bölgelerde beraberindeki Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ile birlikte incelemelerde bulundu.

Borçka ve Murgul ilçelerinde sağanak yağışın aralıklarla devam ettiğini belirten Vali Doğanay, ” İlimizde etkili olan sağanak yağış özellikle Borçka ve Murgul ilçelerimizde ilçemizde etkili oldu. Borçka-Murgul karayolu Murgul Deresinin büyümesiyle birlikte yolun yaklaşık 300 metrelik bölümünü sel suları aldı. Burada ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor. Murgul ilçemizde ilk belirlemelere göre 2 evi su bastı. Bazı mahallerde enerji nakil hatları devrilmesi sonucu elektrik verilemiyor. Borçka ilçemizde ise Deviskel Deresinde su seviyesi oldukça yükseldi. Artvin-Borçka karayolu üzerinde yamaçtan kopan kaya parçaları karayoluna düşüyor. Yağış nedeniyle her hangi bir yaralanma ve can itibarıyla yok. Sadece maddi hasar meydana geldi. Yağıştan etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız. Yağışın etkili olduğu alanlarda tedbirlerimizi aldık” dedi.

Öte yandan Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ve Murgul ilçelerinde etkili olan yağış bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere makam aracıyla bölgeye gittiği sırada Artvin-Borçka karayolunun yarı yol mevkiinde yamaçtan kopan kaya parçaları isabet etti. Araçta hafif maddi hasar meydana geldi.

Doğanay, Borçka ilçesinde metrekareye 67 kilogram, Murgul ilçesinde 52 kilogram, Arhavi 45 kilogram Hopa ilçesinde 36 il merkezinde ise 23 kilogram yağış düştüğünü kaydetti.

Yağıştan etkilenen bölgelerde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hasar tespit çalışması başlatıldı. Yağışın aralıklarla devam ettiği Borçka ve Murgul ilçelerinde vatandaşlar ani sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, Arhavi’deki Heyelan B...
 » Arhavi’deki Heyelan Bölgesinde Temi...
 » Dokap Projeleri Kapsamında Üreticil...
 » Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’dan Aç...
 » Vali Doğanay, Yangın Bölgesinde İnc...
 » Arhavi İçin Afet Ödeneği Geldi...
 » Bakan Eroğlu’ndan Vali Doganay’a Zi...
 » Yusufeli İlçesi Yeniden Yerleşim Ye...
 » Arıcılığın Mevcut Durumu Ve Sektörü...
 » Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sa...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Şoför Esnafından Vali Doğanay’a Ziy...
 » Bitlisli Folklorcular Hopa'da Alkış...
 » Vali Doğanay’dan Muratlı Çay Fabrik...
 » 15 Temmuz Şehitlerinin Aileleri Ziy...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...