Arhavi’deki Heyelan Bölgesinde Temizlik Çalışmaları

17/11/2016 08:59

Arhavi’deki Heyelan Bölgesinde Temizlik Çalışması Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşArhavi’de geçtiğimiz günlerde etkili olan ve halen etkisini sürdüren sağanak yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelandan etkilenen Kavak köyünde, Artvin Valiliğince tedbir amaçlı olarak 18 konut tahliye edildi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, yaptığı açıklamada, Arhavi ilçesinde yaklaşık iki hafta önce etkili olan sağanak yağışların aralıklarla etkisini sürdürdüğünü belirterek, ” Kireçli köyümüzde yağışlar nedeniyle büyük bir dağ kütlesi koparak vadi boyunca ilerleyerek Kavak köyü sınırlarına ulaştı. İki gündür yağışlar yeniden başladı. Kireçli köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle akan malzeme dere yatağını doldurmuş olup, daha alt kotlarda bulunan Kavak köyünün dere yatağının etrafındaki konutlara risk oluşturmaktadır. Bu nedenle risk altında olan Kavak köyündeki 18 konutta yaşayan vatandaşlarımızı tedbir amaçlı olarak tahliye ettik. Kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızı ihtiyaç olması halinde tutacağımız kiralık evlere yerleştireceğiz. Devlet olarak yaraları sarıp hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Buradan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Heyelandan etkilenen Kireçli ve Kayak köyünde, Kaymakamlık, İl Özel İdaresi, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü ve AFAD ekipleri ile iş makinelerinin yardımıyla heyelan temizleme çalışması başlattıklarını ifade eden Vali Doğanay, “İlçemizde etkili olan yağışlar toprak kaymasına ve heyelana neden oldu. Allah’a çok şükür her hangi bir yaralanma ve can kaybımız yok. Heyelan nedeniyle, ilçe ile köyün ulaşımını sağlayan yol ve tarım arazileri toprak altında kaldı. Heyelan vadi boyunca aktıktan sonra özellikle menfez, köprü ve dere yataklarını tıkadı. Yağışlar halen devam ediyor. Ekiplerimiz heyelan bölgesinde temizlik çalışmasını sürdürüyor. ” diye konuştu.

Vali Doğanay, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin bölgede heyelanla ilgili olarak etüt çalışması yaptığını da kaydetti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, Arhavi’deki Heyelan B...
 » Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’dan Aç...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Borçka’da Yapılan Çalışmalar Değerl...
 » Artvin’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Me...
 » Doğuştan Yürüme Engeli Bulunan Genç...
 » 5 Bin Köye 5 Bin Orman...
 » Artvin’de Turizm Haftası Kutlama Et...
 » Artvin’in İlk Ve Tek Ruhsatlı Hayva...
 » Vali Doganay 8 Mart Dünya Kadınlar...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Artvin'de 366. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Temizkan Lefkoşe Büyükelçiliğine Mü...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » Artvin Ve İlçelerinde Sağanak Yağış...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Yolbaşı Hudut Karakolu’na Ziyaret...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...