Artvin’de Hayatı Yakala Sergisi Açıldı

10/09/2017 10:02

Artvin Devlet Hastanesi Toplum Ve Ruh Sağlığı Merkezi’nde Tedavi Gören Hastalar Tarafından ‘hayatı Yakala’ İsimli Sergi Açıldı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalar tarafından ‘Hayatı Yakala’ isimli sergi açıldı.

Artvin’de özel bir otelde düzenlenen serginin açılışına Artvin Vali Yardımcısı Arif Oltulu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Dr. İrfan Akalın, Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sibel Şahin, İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Hasan Gündoğdu, Psikiyatrist Dr. Nur Özge Akçam, diğer ilgililer ve davetliler katıldı.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören ağır ruhsal rahatsızlığı bulunan bireylerin sosyal, mesleki ve akademik işlevselliklerini ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla merkezde düzenlen etkinliklerde üretilen tespih, çanta, çerçeve, işlemeli yazma gibi çok sayıda değişik hediyelik eşya ve tabloların yer aldığı sergi 3 gün boyunca ziyaretçilerine açık olacak.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. İrfan Akalın, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinin 2013’ten beri hastalara hizmet verdiğini söyledi.

İl genelinde 165 hastaya hizmet verdiklerini kaydeden Akalın, bu hastalardan 21 hastanın da aktif ve düzenli olarak eğitim alarak sosyal ve kültürel hayata katıldığını dile getirdi.

Akalın, “Amacımız bu kardeşlerimizin sosyal yaşama katılması. Onları toplumla iç içe bulunarak yeteneklerini ortaya çıkarıp topluma faydalı olmalarını sağlamak. Bu 3’üncü sergimiz. Burada bir yıllık bir eğitim sonrasında ortaya çıkan ürünler sergileniyor. Bu ürünler hastalarımızın aldıkları eğitimin yansımasıdır. Burada çok güzel ürünler sergileniyor. Hepsinin tebrik ediyorum. Halk Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile de koordineli çalışıyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin Vali Yardımcısı Arif Oltulu’da ruh sağlığı hastalarının toplumla barışık yaşaması noktasında Ruh Sağlığı Merkezinde verilen hizmetin hastalar içinde toplum içinde son derece önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Oltulu ve beraberindekiler serginin açılışını yaptılar. Oltulu sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yerel Ve Akademik Mucitler Rize’de...
 » Artvin’de Gesam Üyelerinden Artvin...
 » Kore Kültür Günü Etkinliği...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Murgul Kaymakamı’ndan Rize Güneysu’...
 » Fuarın 9'uncu Gecesinde Bakırın Baş...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Murgul Kaymakamlığına Atanan Arif O...
 » Artvin’de Engelliler Günü Etkinlikl...
 » Artvin’de Satranç Şöleni İlgi Gördü...
 » Uluslararası Kafkasya-orta Asya Dış...
 » Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Yöresel Ürünleri Geliştirme Çalışma...
 » Vali Doğanay, Murgul'da Bir Dizi İn...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Ataşehir Belediyesinden Yeşil Artvi...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...