Artvin’de Gesam Üyelerinden Artvin Sergisi

28/05/2016 11:01

Türkiye Sergileri Çerçevesinde Düzenlenen “Gesam Üyeleri Artvin Sergisi” Açılışı Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Sergileri çerçevesinde düzenlenen “GESAM Üyeleri Artvin Sergisi” açılışı yapıldı.

Artvin Valilik Sergi Salonunda düzenlenen sergi açılışına Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Özner Bilmiş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, İl Özel İdare Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, GESAM Üyeleri, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Açılış öncesi sergi hakkında bilgi GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe GESAM’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesi kurulan güzel sanatlar dalında ki tek meslek birliği olduğu söyledi. GESAM’ın amacının telif haklarını savunmak olduğunu ifade eden Demirtepe; “Amacımız sergi açmak değil, ama sergi açmak vesilesi ile Anakara ve İstanbul’dan 22 arkadaşımız buraya gelerek güzel sanatlarda telif hakkının önemini vurgulamak istiyoruz. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin Valiliği bünyesinde bu sergiyi açtık. Bu yurt genelinde açtığımız 55’inci sergimiz” dedi.

Artvin Valisi Kemal Cirit’te yaptığı konuşmada telif haklarının koruması konusunda bir farkındalık oluşturma çabası çerçevesinde açılan sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Cirit konuşmasında; “Kültür bakanlığımızın bir etkinliği olarak karşımızda bulunan misafirlerimiz hem de sanatçıların eserlerini baki olarak kendilerinin üzerlerinde kalarak telif haklarının da koruması konusunda bir farkındalık oluşturma çabaladıkları için olan ve bunuda ilimizde gerçekleştirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Cirit, “Anladığım kadarıyla başlangıçtan itibaren ressamlık yapanlar var mesleğinin belli bir aşamasına gelmiş olanlar var sonradan başladığı bir sanat etkinliği var bende tüm sanatsever ve sanatçı arkadaşlarımıza ilimizde bulundukları için bir kez daha teşekkür ediyorum sanat hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Vali Cirit konuşmaların ardından serginin açılışını yaptı. Açılış sonrası sergiyi gezen Vali Cirit sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı. Serginin gezilmesinin ardından sergide eserleri sergilenen sanatçılara katılım belgesi verildi.

Program sonunda Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3’üncü sınıf öğrencileri okulları yenileme çalışmaları kapsamında kendilerini sağladığı katkılardan dolayı Vali Cirit’e te teşekkür belgesi verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » 16. Devlet Fotoğraf Yarışması Başlı...
 » Artvin Valiliği Fotoğraf Yarışması...
 » Tarımcıların Fotograf Yarışmasına B...
 » Artvin'de Fotoğraf Yarışması Düzenl...
 » Hopa Belediyesi Yeni Logosunu Arıyo...
 » Artvin Medyası İnternet Haberciliği...
 » Ödüllü Zekâ Oyunları Yarışması “Oyu...
 » Tmmob’a Büyük Darbe...
 » Bedensel Engelli Hopalı Aydoğan Can...
 » Tmmob, Torba Yasalarına Karşı Açıkl...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Artvin Valisi Cirit Esnaf Ziyaretin...
 » 2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yat...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Vali Cirit Hopa’da Bir Dizi Ziyaret...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Batum - Artvin Sanat Buluşması Konu...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...