Rüya Takımdan İstanbul Galibiyeti

30/01/2018 10:27


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Basketbol 2. Ligi 16’ncı hafta maçında Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, konuk olduğu İstanbul’da FMV Işık Sporu 70-67 mağlup etti.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Işık Sporu 70-67 yendi. Artvin Boğaları bu sonuçla Türkiye Basketbol 2. Ligi A gurubunda mücadele eden takımların hepsine karşı galip gelmiş oldu. Dr. Özge Sezerman Spor Salonunda oynanan mücadelenin ilk periyodu dengeli bir şekilde başlayarak 16-16 sonuçlandı. 2’inci periyotta iki takımda sayı üretmede zorlanırken periyot 15-12 Artvin Boğalarının üstünlüğüyle tamamlandı. Artvin Boğaları soyunma odasına 31-28 önde gitti. 3’üncü periyota fırtına gibi başlayan Işık Sporun hücumlarını durduramayınca yeşil beyazlılar final periyoduna 48-44 geride girdi. Son periyotta silkelenmiş maçı isteyen ve hırsla mücadele eden Artvin Boğaları sahadan 70-67’lik galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla beraber Artvin Boğaları ligdeki puanını 29’a yükselterek liderlik koltuğundaki yerini sağlama aldı. Boğalar 14. galibiyetiyle ligde yenilmezlik serisini sürdürürken en yakın takipçisi Bornova Belediyesiyle aralarında 3 puan yer alıyor.

Artvin Belediyesi Spor adına en skorel oyuncular;16 sayı üreten Oğuzhan Turan olurken Oğuzhan’ı 1a sayı ile Müfit Can Alp takip etti.

İstanbul’da Artvin Üstünlüğü

Artvin Belediyesi Spor Basketbol takımına destek olmak için İstanbul’da yaşayan Artvinliler spor salonuna akın etti. Artvin Boğalarını tribünde yalnız bırakmayan hemşerilerimizle birlikte maçı takip eden Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, galibiyeti hemşerilerine armağan ettiğini söyleyerek basketbol takımını tebrik etti.

Başkan Kocatepe, Artvin ‘in rüya takımı olan Basketbol takımına deplasman, iç saha fark etmediğini birer birer rakiplerini yenerek liderliğini koruduğunu söyledi.

Kocatepe; “ İstanbul’daki bu zorlu deplasman maçında tribünleri doldurarak takımımıza kendi evinde mücadele ettiğini hissettiren tüm hemşerilerimiz alınan galibiyette büyük pay sahibi oldular. Başta Artvin’imizin güzide iş adamları; Atilla Öztürk, Rahmi Öngüner, Hakan Bekar olmak üzere ve tribündeki yerini alarak takımımıza her türlü destekte bulunan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor spor kulübü yöneticilerimizi ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. ’ Dedi

Takım Koçu Şahin Ateşdağlı:”2. Ligdeyken bile takımına deplasmanda sahip çıkan bu koca yürekli taraftarlara 1. Lig yakışır bunun için tüm gücümüzle çalışıp sezon sonunda bu taraftara 1. Ligi armağan edeceğiz. Bugün bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Artvin Boğaları İnegöl Spora Parkey...
 » Boğalar Söke Söke Finalde...
 » Artvin Boğalarından Rahat Galibiyet...
 » Namağlup Antalya Sporu Artvin Boğal...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin Belediye Spor Basketbol Takı...
 » Artvin’in Boğaları Bolu’da Bolu Bey...
 » Artvin Boğaları Yeniden İkinci Sıra...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Hopaport Futbol Takımı Yarı Finalde...
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı Se...
 » Ciner Grubu Halı Saha Futbol Turnuv...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » 12 Dev Adamdan Seriye Devam...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » İstanbul’da Artvin’in Kurtuluşu Coş...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...