2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yatırımlar Ve Bilgilendirme

23/11/2016 09:46

Artvin’de, “ 2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yatırımlar Ve Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi


Haber: Hayati AkbaşARTVİN- Artvin’de, 2017 yılında uygulamaya konulacak olan “Milli Tarım Projesi” ve “2016 yılı 11’nci etap ekonomik yatırım projeleri” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda Vali Ömer Doğanay başkanlığında yapılan toplantıya Artvin Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, Artvin Ziraat Odası Başkanı Köksal Portakal, Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu, sivil toplum kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

​Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin’de tarım ve hayvancılık alanında yapılabilecek projelerle üretici ve girişimcilere sağlanabilecek desteklerin görüşülerek bu kapsamda atılacak adımların biran önce hayat geçirilmesi gerektiğini söyledi.

​Doğanay, “Bu toplantılar devam edecek. İlimiz adına sizler adına ne menfaatliyse ne hayırlıysa elimizden gelen tüm imkanları kullanarak bunları hayata geçirmeye çalışacağız. Bugüne kadar bunu yaptık, bundan sonrada yapacağız” dedi.

​Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur ise, yaptığı konuşmada son günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın gündeme getirdiği Milli Tarım Projesi ve 11’inci etap kırsal kalkınma yatırımlarının desteklemesi kapsamında konunun muhataplarını ve kamuoyunu bilgilendirmek için bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

​Okur, bu toplantıları Artvin’in tüm ilçelerinde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Amacımız devletimizin tarım ve hayvancılığa verdiği destekler hakkında vatandaşlarımızı, müteşebbislerimizi, çiftçilerimizi bilgilendirmek ve bu desteklerden en üst düzeyde faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

​2006 yılından beri yürütülen kırsal kalkınma yatırımlarının desteklemesi projesi kapsamında Artvin’de bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Okur, “20 adat ahır ve ağıl, 4 adet bal paketleme ve işleme 3 adet çay işleme tesisi, 2 adet meyve sebze işleme paketleme, 2 adet alt yapı yatırımı, 1’er adet soğuk hava deposu, mezbaha, sut işleme tesisi, pekmez pestil köme işleme ve paketleme tesisi, kültür balıkçılığı tesisi ve sera tesisi olmak üzere toplam 30 projenin yapımında yüzde 50 hibe desteği uygulandı. ” diye konuştu.

Okur, “Toplamda Artvin’deki üreticimize 40 milyon liralık destek sağlanmış oldu. Bu rakamı 2017 yılında başlayacak olan milli tarım projesiyle daha üst seviyelere çıkarmayı istiyoruz. Bu çerçevede toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

​Toplantı, Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Murat Gülseven’in sunumun ardından katılımcıların talep ve sorunlarının dile getirmesiyle sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » Ankara’daki Koop 2017 Fuarı Sona Er...
 » Dokap Projeleri Kapsamında Üreticil...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Bilal Erdoğan Artvin’de...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » 8. Uluslararası Tulum Ve Müzik Fest...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Üreticilere 294 Büyükbaş Hayvan Dağ...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Artvin Kayın Mantarında Marka Olaca...
 » Koop 2017 Fuarı...
 » Doka Yönetim Kurulu Toplantısı...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu 2017...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...