Artvin Çoruh Üniversitesi 11’inci Mezunlarını Verdi

24/05/2017 10:27

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Mezuniyet Töreni Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi’nde (AÇÜ) 2016-2017 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Artvin valisi Ömer Doğanay, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, Artvin İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, kurum müdürleri, davetliler, öğretim görevlileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Artvin Çoruh Üniversite bünyesindeki bulunan lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen mezuniyet töreni, AÇÜ Halk Oyunları topluluğunun gösterisinin ardından üniversitenin kuruluşundan bugüne gelişim sürecini anlatan kısa bir tanıtım filmiyle devam etti.

AÇÜ bünyesinde bu yıl 11’incisi düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, yetiştirdikleri öğrencileri mezun etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Tilki son yıllarda artan üniversite sayısı ile birlikte Türkiye’de ki üniversite sayının 180’i bulduğunu belirterek buna rağmen Türkiye’nin bu konuda dengi ülkelerine göre gerilerde olduğunu söyledi.

Tilki “Son yıllarda üniversitelere ve bilimsel araştırmalara ayrılan pay yurt içi hasılanın yüzde birini geçmiş durumda. Buna paralel hem üniversitemizde hem de ülkemizde bilimsel gelişmelerde olumlu bir ivmenin olduğunu görüyoruz. Bu yatırmaların artarak devam etmesini arzuluyoruz" diye konuştu.

Artvin Valisi Ömer Doğanay konuşmasında zamanının insan için çok kıymetli olduğunu ve her alanda zamanı en iyi şekilde değerlendirerek başarının yakalanacağını ifade ederek öğrencilerden zamanlarını iyi değerlendirmelerini istedi.

Doğanay mezun olan öğrencilere gelecek yaşamlarında başarılar dileyerek “Sizler 4 yıl boyunca burada Artvin’de yaşadınız. Sizlerden gittiğiniz her yerde Artvin’in gönül elçisi olmanızı, ilimizin güzelliğini kültürünü, insanın en iyi şekilde tanıtmanızı istiyorum. Asıl olan insanlara faydalı olabilmektir. Edindiğimiz ilmi bilimi insanlığın faydası için, bu millet için, bu devlet için kullanın. Sizleri kıt kanat okutan ailenizin mutluluğu için kullanın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okudukları bölümlerde not ortalamalarıyla ilk 3’e giren öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek protokol mensuplarınca öğrencilere değişik hediyeler ve diplomaları taktim edildi.

Diplomaların ve ödüllerin verilmesinin ardından kep atama töreniyle mezuniyet programı sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Uyuşturucu İlletiyle Mücadele...
 » Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » Vali Doğanay Rektörleri Kabul Etti...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Vali Doğanay, Köy Muhtarının Cenaze...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Vali Doğanay’dan İl Emniyet Müdürlü...
 » Artvin’in 12 Dev Adamı Ezdi Geçti:...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...