Artvin’de Kariyer Günleri Etkinliği Düzenlendi

21/12/2017 08:36


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliğiyle Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen “6. Kariyer Günü” etkinliğinde iş hayatında ve özel yaşamda başarı ve mutluluğu yakalamanın yolları anlatıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu programa göndermiş olduğu telgrafta şu ifadelere yer verdi; "Nazik davetinize içtenlikle teşekkür ederim. Düzenlemiş olduğunuz 6. Artvin Kariyer Günleri davetinize katılamayacağımı üzülerek belirtir, programın başarıyla tamamlanması temennisiyle, şahsınız ve kıymetli davetlilere selam ve saygılarımı sunarım. "

İş Kur’un faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmiyle başlayan programda konuşan İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, milletin birlik ve beraberliğiyle defedilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin iş hayatına ve ekonomiye olumsuz etkilerinin olduğunu savundu.

Bu süreçte artan işsizlik ve yaşanan ekonomik daralmanın önüne geçmek için ekonomide milli seferberlik ilan edildiğini söyleyen Ertürk, “Ekonomide milli seferberlik kapsamında Artvin’de bin 250 kişilik ek istihdam için söz verdik. 2016 yılsonu itibariyle 18 bin 500 olan özel sektördeki sigortalı çalışan sayısını yoğun çalışmalarla 22 bin 500’e çıkardık” dedi.

Artvin’in istihdamına eleman çalıştırarak, yatırım yaparak katkı sağlayan işadamlarına teşekkür eden Ertürk, kurum olarak en önemli hedeflerinin istihdamı artırarak işsizliği azaltmak olduğunu dile getirdi.

2017 yılının başında piyasadan kendilerine gelen 2 bin kişilik eleman talebinin yaklaşık bin 700’unu karşıladıklarını belirten Ertürk, “Kalan 300 kişilik iş talebini karşılayamadık. Bunun nedeni de kamu beklentisi ve nitelikli eleman eksikliği yani mesleksizlik. Mesleksizliği ortadan karşılamak içinde meslek kursları açtık. ” diye konuştu.

Ertürk, istihdama giden en önemli yolardan birinin girişimcilik olduğunu dile getirerek iş hayatında başarı için girişimcilik ruhunun olmazsa olmazlardan olduğunu söyledi. Ertürk, “Gençlerimiz sevdikleri işi seçip devletin desteklerinden faydalanarak hayallerinin peşinden koşmalı. Kamuda iş arama dönemi bitti” ifadelerine yer verdi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, bugünün öğrencilerinin geleceğin yöneticileri olacağını dile getirdi. Doğanay gençlerin öğrencilerini kendilerini iyi yetiştirmesi gerektiğini belirterek, “Hep beraber, yerel yönetimleriyle sanayicisiyle, siyasetçisiyle ülkemizi bütün düşmanlara rağmen ayakta tutmanın tek yolu şüphesiz inanmak ve istisnasız çalışmaktan başka çaremiz yok. Geleceğimiz çalışmaktan geçiyor. İnsan içim çalıştığından başkası yoktur. İnsan çalışırsa kazanır başarılı olur, çalışmazsa kaybedenlerden olur. Daha çok çalışıp daha çok katma değer üretip kaybedenlerden değil millet olarak kazananlardan olmak dileğiyle bu programda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların devamında araştırmacı yazar Alişan Kapaklıkaya, “Zirveye Yolculuk” konulu bir sunum yaptı.

Program Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın, konuşmacı Kapaklıkaya’ya çiçek ve plaket takdim etmesinin ardından Artvin’de istihdama katkı sağlayan iş adamlarına teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, kurum müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 2. Kariyer Günü Etkinliği...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin İstihdam...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Artvin’de Girişimcilere Sertifikala...
 » Artvin’de 30'uncu Ahilik Haftası Ku...
 » Doğuştan Yürüme Engeli Bulunan Genç...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 11’inci M...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » Yoğun Katılımla Coşkuyla Kutlandı...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin Sigortalı...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...