Açü’de Akademik Yıl Açılış Töreni Düzenlendi

18/10/2017 09:25

Artvin Çoruh Üniversitesi (açü) 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) 2017-2018 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.

Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tören, üniversiteyi anlatan "Dünden Bugüne Artvin Çoruh Üniversitesi" konulu slayt gösterimiyle başladı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, törende yaptığı konuşmada, üniversitelerin ülkelerin geleceği için nitelikli ve kaliteli insan yetiştirme konusunda önemli yere sahip olduğunu söyledi.

Öğrencilerin alacakları eğitim sonrası iş hayatında millete hizmet edeceğini dile getiren Doğanay, "Buradaki eğitim milletimiz ve ülke için önemli. Öğrencilerimiz inşallah kendisini en iyi şekilde yetiştirir ve ülkemizin geleceğini inşa etme noktasında üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirir. " diye konuştu.

Doğanay, bütün insanlığın düşmanının temelde cehalet olduğunu da ifade ederek, "Cehalete karşı ilim silahıyla mücadele edersek istiklal de istikbal de bizim olacaktır. " dedi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki ise AÇÜ’nün 2017-2018 yılında 2 enstitü, 9 fakülte, 2 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 10 araştırma ve uygulama merkeziyle eğitim öğretim yapacağını kaydederek, şunları söyledi:"Üniversitemizde yaklaşık 10 bin öğrencimiz okumaktadır. 2017-2018 akademik yılında Artvin Çoruh Üniversitesi ailesine 255'i yüksek lisans ve doktora programı öğrencisi olmak üzere, 2 bin 200 yeni öğrenci katıldı. Geçen yıl yeni bir program olarak yalnızca Artvin Meslek Yüksekokulu'nda 2 yıllık Kültürel Miras ve Turizm Programı öğrenci almıştır. Gelecek yıl inşallah yeni program sayısını artırarak Artvin'imizde öğrenci sayımızı artırmak istiyoruz. "

Konuşmaların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdül Hayır, "Yüksek Öğretim Sistemi ve Üniversiteler" konulu sunum yaptı.

Törene, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, akademisyen ve öğrenciler de katıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 11’inci M...
 » Artvin’de 368. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin’de Bayramlaşma Heyecanı Yaşa...
 » Artvin İl Spor Güvenliği Toplantısı...
 » Artvin İl Spor Güvenlik Toplantısı...
 » Artvin Valisi Doğanay'dan Öğretmenl...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Vali Doğanay’dan Çoruh Üniversitesi...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » “Artvin İnsanı İçin Orman Ve Ekonom...
 » Artvin’de 30'uncu Ahilik Haftası Ku...
 » Artvin Valisi Doğanay’dan Şehit Ail...
 » Artvin'de 15 Temmuz Şehitlerini Anm...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin'de 366. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...