Hamsi Şenliğinde 2 Ton Hamsi Tüketildi

03/12/2017 11:12

Hopa Belediyesince 3. Hamsi Şenliği Düzenledi.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Meydanı’nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen hamsi şenliğinde 2 ton hamsi tüketildi.

Hopalıların yoğun ilgi gösterdiği hamsi şölenine getirilen kasalar dolusu hamsi de şölen sonunda yetmedi.

Yüzlerce kişinin katıldığı şölene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, bazı daire amirleri katıldı.

Halkoyunları gösterisinin ardından bir konuşma yapanHopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, burada yaptığı konuşmada, Hopa’nın en iyi şeylere layık olduğunu ifade ederek, “Hamsi Marmara’da ağlar, Sinop’ta rahatlar ve Hopa’da güler, diye bir fıkra vardır. Bunun sebebi de şu, karsuyunun denize inmesiyle birlikte Hopa en son iskelemiz olduğu için burada suyun soğumasıyla hamsi daha lezzetli ve bol olurdu. Balıkçılarımıza da rastgele diyorum. Allah yardımcıları olsun. Festivalimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz ve afiyet olsun” dedi.

Vali Doğanay’ın Hopa ilçesine çok değer verdiğini ve önemli katkıları bulunduğunu kaydeden Cihan, ” Sayın valimiz daha önceki görevi Mahalli İdareler Genel Müdürü idi. İlimize atanmadan önce kendisini makamında ziyaret ettiğimizde şu an yapımı devam eden Hopa Belediyesi ile Hopa Kaymakamlık binasının arsa tahsisini yaptı. Allah kendisinden razı olsun. Hopalılar olarak sayın valimize teşekkür ediyoruz ve kendisiyle guru duyuyoruz. Ayrıca sayın valimiz Hopalılar için Şahintepe asansörü yapımına bizleri de teşvik ederek maddi ve manevi yardımlarda bulundu. Sayın valimiz her zaman Hopalıların yanındadır ve olmayada devam ediyor. Biz Hopalılar valimizi çok seviyoruz. Rabbim kendisinden razı olsun.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise, Karadeniz insanının deniz ürünleri içinde hamsi ile özdeşleştiğini belirterek, balıkçılara bol ve bereketli günler diledi.

Karadeniz insanın olmazsa olmazların başında hamsinin geldiğini ifade eden Doğanay, “Güzel ve güneşli bir kış günde insanları hamsi festivalinde bir araya getirerek bu güzel etkinliği düzenleyen Hopa Belediyesini tebrik ediyorum. Dolayısıyla bütün balıkçılarımıza rastgele diyoruz. Hayırlı bol kazançlar diliyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay, hamsi yemeden önce mangal başına geçerek hamsi bir süre hamsi pişirerek, vatandaşlara ikram etti.

-Vatandaşlar hamsi ile doydu

Hamsi şenliğine katılan yüzlerce kişi hamsi yeme fırsatını yakaladı. Mangalda ve suda pişirilen hamsi kısa sure içinde tamamen tüketildi. Şenlikte yaklaşık 2 ton hamsi tüketildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Düzenlenen Hamsi Şölenine İ...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » Yoğun Katılımla Coşkuyla Kutlandı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Vali Doğanay’a Gezi Teşekkür Ziyare...
 » Vali Doğanay’ın Artvin’de Futbol Tu...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa - Kemalpaşa - Sarp Karayolu Çö...
 » Hopa Tso Teşekkür Etti...
 » Artvin Tanıtım Günleri Sona Erdi...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Hopaspor Erzurum Kampını Tamamladı...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » Bitlisli Folklorcular Hopa'da Alkış...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Artvin Ve İlçelerinde 29 Ekim Cumhu...
 » Artvin Hopaspor Iğdır Araspor'a Acı...
 » Artvin Ve Hopa’da Şehit Aileleri Ve...
 » Maddi Durumu İyi Olmayan Aileye Ev...
 » Engelliler Festivali...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...