Uyuşturucu İlletiyle Mücadele

31/01/2017 15:11

Vali Doğanay, “Uyuşturucu İlletiyle Toplum Olarak Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz”


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele kapsamında ‘İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve İl Tütün Kontrol Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenentoplantıya, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç ve kurul üyelerinin tamamı katıldı.

Vali Doğanay, yaptığı konuşmada, uyuşturucunun aile, toplum ve insanlığın en büyük belası olduğunu söyledi.

Artvin’in bu konuda iyi bir noktada olduğunu kaydeden Vali Doğanay “Artvin sevindirici rakamlara sahip. Bu demek değildir ki bu mücadeleden vazgeçeceğiz. 100 kişininki de can bir kişininki de can. Bir kişi bile olsa mücadelemiz devam edecek. Bir kişinin dahi bu illetten kurtulması için elimizden geleni yapacağız. Topluma ve kurumlar düşen görevler var ama asli görev ailelere ve sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Biz gerek emniyet, gerek jandarma, gerek sağlık müdürlüğü olarak yasal görevlerimizi yapacağız. Asıl bu mücadelede başarının birebir çalışma ile olacağına inanıyorum. Hem milli eğitim, hem müftülük çalışanlarımıza da büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu zehir tüccarlarının hedefinde genç kitle var. Gençlerimizi madde bağımlılığından korumak, hem kamunun, hem sivil toplumun hem de birey olarak vatandaşların görevidir. Bu illetle toplum olarak mücadelemize devam edeceğiz. ” dedi.

İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç ise, bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelede tüm ülkelerde üzerinde hassasiyetle durulması gereken önemli bir sorun haline geldiğini söyledi.

Güleç, ilde kamu kurum ve kuruluşlarının bağımlılık yapan maddelerden başta gençler olmak üzere toplumun her kesimini bilgilendirmek ve korumak amacıyla yürüttükleri faaliyetler hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgiler verdi.

2016 yılında il genelinde toplam 99 madde bağımlısı tespit ettiklerini belirten Güleç, ” Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda 2016 yılı içerisinde il genelinde 99 madde bağımlısı tespit edildi. Söz konusu her bir madde bağımlısı ile en üç kez bireysel görümeler yapıldı. Madde bağımlıları hakkında yasal işlem yapıldı. Ayrıca sigara, alkol ve madde bağımlılığı konusunda kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde toplumun her kesimine 22 bilgilendirme semineri düzenlenerek toplam 718 kişiye ulaşılmıştır. ” dedi.

Güleç, ayrıca, madde bağımlılığı konusunda 2016 yılı içerisinde jandarma bölgesinde 8 farklı olayda 14 şahıs, polis bölgesinde ise 14 farklı olayda toplam 23 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını da kaydetti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.01.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Bağımlılık Yapıcı Maddele...
 » Artvin Doğa Turizmi İle Şahlanacak...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Su Ürünleri Yetiştiriciliği Mevcut...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Vali Doğanay’dan Çoruh Üniversitesi...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Aşkları Engel Tanımadı...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Vali Doğanay’dan İl Emniyet Müdürlü...
 » Arıcılıktan Söz Ediyorsak Doğamıza...
 » Hopa’da Madde Bağımlılığıyla Mücade...
 » Artvin’de Sağlıkta Dönüşüm Proğramı...
 » Doka Y.k. Trabzon’da Toplantı...
 » 2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yat...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...