Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

20/01/2017 22:23

Artvin’de, 2016-2017 Eğitim-öğretim Yılının İlk Dönemi Sona Ermesiyle Birlikte 172 Okulda 26 Bin 886 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte 172 okulda 26 bin 886 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Artvin’de tüm ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda karne heyecanı yaşanırken Artvin Valisi Ömer Doğanay'da Artvin Çoruh İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.

Beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci ile Artvin Çoruh İlkokuluna giden Vali Doğanay burada bir süre okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbet ettikten sonra sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini dağıttı.

Karne dağıtımı esnasında öğrencilerin durumları hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi alan Vali Doğanay öğrenci ve velileriyle de yakından ilgilenip sohbet ederek, öğrencilerin yarıyıl tatili en iyi şekilde değerlendirmesi ve geride bırakılan dönemin yorgunluğunu üzerlerinden atmış, zinde bir şekilde ikinci döneme başlamaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Vali Doğanay, ilin yöneticileri olarak her zaman eğitim camiasının yanında olarak eğitime gerekli desteği ve katkıyı vereceklerini söyledi.

Artvin’de bugün 172 okulda 26 bin 886 öğrencinin karnelerini alarak yarıyıl tatiline gireceğini kaydeden Vali Doğanay, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz akademik çalışmalarla birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de oldukça yoğun geçtiği başarılı bir dönemi geride bıraktılar. Öğrencilerimiz, notları ne olursa olsun, umutlarını, cesaretlerini, inançlarını ve kendilerine olan güvenlerini diri tutmalı iyi bir tatil geçirmeli” dedi.

Öte yandan öğrencilerin ve velilerin karne heyecanı renkli görüntüler oluşturdu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.01.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Artvin’de Çiftçilere Makine Ve Ekip...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Üreticilere 294 Büyükbaş Hayvan Dağ...
 » Artvin’de Yaban Hayatına Bin Fidan...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Su Ürünleri Yetiştiriciliği Mevcut...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Vali Doğanay’dan “Yedi İklim Şiir Ş...
 » Artvin Hopaspor Yönetim Kurulundan...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin Kent Konseyinden Vali Doğana...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...