Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın Yarıyıl Tatil Mesajı Yayınladı

18/01/2018 13:03


Artvin Valisi Omer Daganay Yariyil Mesaji Yayinladi..docx (1

Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer yayınladığı yarıyıl mesajında “Sevgili Öğrenciler, notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin” dedi.

Vali Ömer Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi: İlimizde yarın 25 bin996 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline giriyor. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz akademik çalışmalarla birlikte sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de oldukça yoğun geçtiği başarılı bir dönemi geride bıraktılar. Artvin Valiliği olarak eğitime olan katkımız her zaman olduğu gibi artarak devam edecektir.

Sevgili Öğrenciler, notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Herkes zirveye çıkamaz ama bu şekilde çalışanlar elbet bulundukları noktalardan daha üstlere tırmanabilirler. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Kitaplar en iyi arkadaşınız olsun.

Kıymetli Veliler, çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye çalışarak, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkânı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınızı görmenizi sağlar. Her çocuk özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla eğitimde başarı için çocuğu doğru tanımak ve onun özellikleriyle uyumlu eğitime yönlendirmek de çok önemlidir. Çocuklarımızı doğruluktan ayrılmayan, hakkı ve hukuku gözeten, vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olarak yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın eğitim sürecindeki değerli katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer Öğretmenler, öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir gönül işidir. Birçoğunuz, zor şartlar altında ve üstün gayretle önemli başarılara imza atıyorsunuz. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin’de 26 Bin 598 Öğrenci Karne...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Y...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü'nden...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne...
 » Artvin’de 29 Bin 301 Öğrenci Karnel...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer...
 » Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Pol...
 » 2008-09 Eğitim Öğretim Yılı Hopa İl...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Yanmaz Y...
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Artvin’de 30 Bin’e Yakın Öğrenci İl...
 » Açü 10’uncu Mezunlarını Verdi...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Kahveci...
 » Artvin'de Karne Heyacanı...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Cafer Tu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...