Artvin’de “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni” Yapıldı

16/05/2017 10:39


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de Valilik, Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneğince, “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni’nin bu yıl ikincisi gerçekleştirdi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen şiir şölenini Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Artvin 08 Kültür Turizm Kalkınma Derneği Başkanı ve Halk Şairi Gülden Taş, 24 ilden gelen şairler ve çok sayıda şiir sever izledi.

Sunuculuğunu TRT Program Yapımcısı ve sunucusu Zeynep Köşker ile Artvinli Yöresel Sanatçı Oktay Köse’nin yaptığı program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Artvin 08 Kültür Turizm Kalkınma Derneği Başkanı ve Halk Şairi Gülden Taş’ın konuşmasıyla devam eden programda Dernek başkanı Gülden Taş, derneği 2015 yılında kurduklarını hatırlatarak kısa süre içerisinde Azerbaycan ve Türkiye’nin dört bir yanından şairlerin katılımıyla Şiir şöleni etkinliğini ikinci kez düzenlediklerini söyledi. Taş; “Dernek olarak edebiyat ve kültür alanında yaptığımız şiir şöleni etkinliğimizi sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz. Dernek olarak organize ettiğimiz bu geceye desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Sayın Ömer Doğanay ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye şükranlarımızı sunuyorum. Katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığına, Artvin Valiliğine, Artvin Belediyesine, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne, İl Özel İdaresine, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve diğer emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaları ardından Şiir Şöleni, Azerbaycan, Yozgat, Adana, İzmir, Ankara, Kayseri, İstanbul, Elazığ, Diyarbakır, Denizli, Muş, İzmir, Sivas, Konya, Tokat, Antalya, Kastamonu, Kırşehir, Trabzon ve Artvin’den toplam 24 şair tek tek sahneye çıkarak vatan, millet, bayrak, tarih, doğa ve sevgi konularını işleyen şiirlerini seslendirdiler.

Yaklaşık 2 saat süren programın sonunda şölene katılan şairlere plaket takdim eden Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, güzel bir programı hazırlayan Artvinli halk şairi ve dernek başkanı Gülden Taş’ı tebrik ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 7 İklim 7 Bölge Şiir Şöleni...
 » Vali Doğanay’dan “Yedi İklim Şiir Ş...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin’de 36 Yıl Sonra Mezun Oldukl...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » 7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Kafkasör Festivali Konserleri Başla...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » Arhavi'de Briç Şenliği Sona Erdi...
 » Ak Parti İl Başkanı Özçelik Güven T...
 » Bakanlık Heyeti Ticaret Ve Sanayi O...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Rize'nin Yeşil Mavi Gururu...
 » Kazım Koyuncu İçin Ankara Ayakta İd...
 » Nazım Hikmet Artin’de Anılacak...
 » Batum'da Türkiye Dostluk Derneğini...
 » Birgün Gazetesinin Acı Günü...
 » Arhavi "Lazlar" Belgeseli İle Büyül...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...