Artvin Halk Oyunları Ekiplerinden Büyük Başarı

05/03/2017 12:45


Haber: Hayati AkbaşArtvin Halk Oyunları ekipleri, Erzurum ve Kayseri illerinde gerçekleştirilen halk oyunları grup yarışmalarında 2 birincilik ve bir üçüncülük elde ederek, Türkiye şampiyonasına katılmayı başardı.

Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibimiz Kayseri’de düzenlenen bölge finalinde düzenlemeli dalda bölge 1’ncisi olarak ilimizi Kocaeli'nde yapılacak Türkiye finalinde ilimizi temsil edecek.

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Erzurum'da 04. 03. 2017 tarihinde düzenlenen bölge finalinde düzenlemeli dalda 1’ncisi olarak ilimizi Sakarya'da yapılacak olan Türkiye finalinde temsil edecek.

Ayhan Şahenk Meslek Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibimiz Erzurum'da düzenlenen bölge finalinde düzenlemesiz dalda bölge 3’ncüsü oldu. İlimizi Sakarya'da Türkiye finallerinde temsil edecek.

Ayrıca, Erzurum'da düzenlenecek olan yıldızlar halk oyunları grup müsabakalarında Atatürk Ortaokulu ve Gazi Ortaokulu halk oyunları ekibimiz ilimizi temsil edecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci yaptığı açıklamada, “Artvin Halk Oyunları ekiplerimiz gruplarından başarılı bir şekilde çıkarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır. Yarışmada ilimizi temsil ederek derece yapan ekiplerimizi kutluyor ve bundan sonraki yarışmalarda başarılar bekliyorum” dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise İl Milli Eğitim Müdürü Kahveci’yi arayarak halk oyunları ekiplerinin gösterdiği başarılarından dolayı tüm ekipler adına tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Vali Doğanay, valilik olarak her zaman kültürel ve sportif faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, halk oyunları ekiplerinden Türkiye şampiyonluğu beklediğini söyledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Okullararası Folklor Yarı...
 » Artvin’de Okullar Arası Halk Oyunla...
 » Artvin Halk Oyunları Ekibi Türkiye...
 » Artvin’de Folklor Yarışması Yapıldı...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Artvinli Folklorcular Türkiye Birin...
 » Artvin’de Halkoyunları Yarışması Al...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Horon Grup Yarışmaları, Artvin'de B...
 » Artvin’e Birincilik Madalyası İle D...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Halk Oyunları Ekibi'nden Konya’da B...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Artvin Valilik Kupası Halk Oyunları...
 » Artvin Kulüpler Arası Halk Oyunları...
 » Arhavili Folklorcular İstanbul’dan...
 » Artvin Ekibi Türkiye Birinciliği İç...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...