Şavşat’ta Afetzedelerin Mağduriyeti Gideriliyor

31/05/2017 12:05

Artvin’in Şavşat İlçesinde Afetzedelerin Mağduriyetine Devletin Sıcaklığı Son Veriyor.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’in Şavşat İlçesinde geçen yıl çıkan yangında evlerini kaybeden vatandaşların evlerinin yapımına başlandı.

Şavşat ilçesine bağlı Oba Köyünde çıkan yangında 14 hanenin evleri tamamen yandıktan sonra Artvin Valiliği Afet İşleri ile birlikte yürüttüğü çalışma neticesinde şartları uygun 8 ailenin evlerinin yapımına başlandı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şavşat ilçemize Oba köyünde çıkan yangında vatandaşlarımız evlerini kaybeden vatandaşlarımıza yangın sonrası çeşitli yardımlar yaptık. Konaklayacak evi olmayanları evlere yerleştirdik. AFAD ekiplerini bölgeye yönlendirerek vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar başlatıldı. Evleri kullanılmaz hale gelen vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek üzere yapımına başlanan afet evleri projesinde çalışmalar hız kesmeden sürdürdük. Yürütülen disiplinli çalışmalar sayesinde kısa zamanda büyük ilerleme kaydedildi. Güzel bir Ramazan ayında bütün işlemler tamamlanarak binaların yapımına başlandı.

İşlemler tamamlandıktan sonra evlerinin yapım işlemlerine geçtik. İlgili firma vatandaşların evlerini bir an önce yaparak hak sahiplerine teslim edecek. Devletimiz güçlüdür. Hiç bir kimseyi aç ve açıkta bırakmamıştır, bırakmayacaktır. " dedi.

Yapımına başlanan evlerin kontrolü amaçlı Oba köyüne gelen ilgili mühendis yapılan çalışmaları oldukça beğendiğini belirterek, “Hazırlanan projeye uygun yapılmış. Çok güzel bir işçilik gördüm çok beğendim. Yüklenici firma yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Afetzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için binaların yapımını üstlenen Zenginoğlu İnşaat sahibi Nurettin Zengin, “Burası benim memleketim. Oldukça zorlu bir coğrafya. Ulaşım çok zor ama para kazanmaktan ziyade. Burada mağdur olan komşularımızın evlerini bir an öce ve en güzel şekilde yaparak hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Bunun için en tecrübeli ekibimizle buradayız. Bizlere güvenen yetkililerimizin ve vatandaşlarımızın güvenlerini sarsmayacağız. Bu konuda oldukça tecrübeliyiz. Bizlere ilgi gösteren ve yönlendiren Sayın Valimize ve diğer yetkililerimize de çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Zenginoğlu İnşaata lojistik destek veren Özcan İnşaat sahibi Özcan Kuş’ta; “Bu inşaat en kaliteli malzeme kullanılarak yapılacaktır. Bizlerde Zenginoğlu inşaata lojistik destek vermek için buradayız. Kendi evimize düşündüğümüz hangi malzeme varsa onların aynısı buraya kullanılacaktır. Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ı çok ilgili gördük. Valimize yakışanı yapacağız. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Evlerinin yapımına başlanan afetzede vatandaşlar, “İlimiz valisine ve diğer yetkililerimize çok teşekkür ediyoruz. Bütün işlemler en kısa sürede tamamlanarak evlerimizin yapımına başlandı. Elbette mağdur olduk ama bugün çok mutluyuz. Bize devletin sıcaklığını yaşatan ve gücünü gösteren ilimiz Valisi Sayın Ömer Doğan’a ve diğer ilgili kurumlarla çok teşekkür ediyoruz. Tarihimizi hatıralarımızı kaybettik. Yangından çok etkilendik. Ama yetkililerimiz bize bunları unutturdu. Bir an önce evlerimize kavuşacağımız günü heyecanla bekliyoruz” dediler.

Zenginoğlu İnşaat yetkilileri afetzedelere, bütün Oba köyü halkına, Oba köyüneteşrif edip gelen yetkililere iftar yemeği vererek topluca iftar açmanın mutluluğunu yaşaması vatandaşların gönlünde taht kurdu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Murgul Belediye Çavuş “Geleceğimiz...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Artvin’de Sel, Heyelan Ve Yangın Af...
 » Heyelan Bölgesindeki Huzursuzluk So...
 » Çiftçilere Bahar Müjdesi...
 » Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’dan Aç...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışı...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Arıcılıktan Söz Ediyorsak Doğamıza...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Türk-rus İşadamları Ticaret Forumun...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Btp Artvin Milletvekili Adayı Yıldı...
 » Aşkları Engel Tanımadı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...