Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret

18/02/2015 12:31

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’i Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşHOPAPORT’un bu defaki ziyaretçisi Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ve yardımcısı Ahmet İskender oldu.

Hopa Belediyesi olarak ilçede yaptıkları ve yapmayı projelendirdikleri çalışmalar hakkında Genel Müdür Özer’e bilgi veren Cihan “Elimizdeki tüm imkânlarla ilçemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Hükümetimize de ilçemizin gelişimi adına projeler götürerek, bu projelerin hayata geçirilmesinde destek istemeye devam ediyoruz.

Bizim en büyük projemiz arasında bulunan Viyadük ve Sugören arasında kalan sahil şeridinin doldurularak ilçenin gelişiminin önünü açmaktır. Bu alanda yaptığımız dolgu çalışmalarından dolayı Çevre il müdürlüğü bizlere ceza kesiyor.

Biz son Ankara ziyaretimizde bu alanın Belediyemizin uhdesine geçmesi için hazırladığımız projeyi ilgili bakana sunduk. Sağ olsun Milletvekilimizde bu konuda bizlere destek veriyor. İstediğimiz Belediyemizin kullanımına devrini istediğimiz dolgu alanında ön kısımda deniz dalgalarına dayanıklı büyük kaya kütleleri ile dayanaklılığı artırılmasını talep ediyoruz. Bu belediye olarak üstesinden gelemeyeceğimiz bir maliyet.

Balıkçı barınağı konusunda sorunlar çözüldü

Balıkçı barınağı sorunumuzu çözüyoruz. 42 Milyon TL. Tutarındaki projenin 2015 yılı yatırım programında 4. 2 milyon TL ayrılmasını sağladık. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce ihalesi yapılacak. Bu sorunun çözümü Hopa Limanının da ufkunu açmada önemlidir” dedi.

Özer “İlçe’mizi cazibe merkezi haline getirecek yeni projeler üretilmelidir”

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti. İlçe adına hedeflenen projelerin hayat geçirilmesinden son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Özer “Hopa gerçekten limanı ile sınır kapısı ile önemli bir ilçe. Hopa’ya yapılan her yatırım Hopa’ya yapılıyor görünse de aslında ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlardır.

Hopa’yı daha da üst düzeyde cazibe merkezi yapacak, Karadeniz sahillerinde olmayan yeni projeler hayata geçirilmelidir ki, Turizm adına ilçemize gelenlere hizmet sunalım. İlçemiz cazibe merkezi olsun ki çevre il ve ilçelerden ve yurtdışından ilçemize gelenlerin sayısı da artsın.

Balıkçı barınağı sorunun çözümü ilçe adına sevindirici gelişmedir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.02.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Başkan Nedim Cihan’a Ziyaretler Dev...
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Hopa Tso’dan Hopa-batum Demiryolu P...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Hopa’nın İzmir Menemen’den Misafirl...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Hopa’da, İşte Futbol Aşkı Bu Dedirt...
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...