Başkan Nedim Cihan’a Ziyaretler Devam Ediyor

10/05/2014 10:00

Hopa Belediye Başkanlığı Koltuğuna Oturan Nedim Cihan’ı Bu Defa Da Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Ziyaret Etti.


Haber: Hayati Akbaş30 Mart Yerel seçimlerinde Hopa Belediye Başkanlığına seçilerek, başkanlık koltuğuna oturan Nedim Cihan’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Cihan’ı son olarak HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ziyaret etti.

Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar, meclis üyesi İsmail Uzun ve Reşit Çelik ile Av. Erol Karabacak’ın’da bulunduğu ortamda Genel Müdür Özer, Başkan Nedim Cihan’a görevinde başarılar diledi. Özer Hopa’nın gelişimi açısından ilçede bulunan kurum ve kuruluşlar ile HOPAPORT, TSO gibi kuruluşların koordineli çalışmasının önemine değinerek, Hopa Belediyesinin bu koordineyi sağlamada etkin bir rol oynamasının önemine değindi.

Belediye Başkanı Cihan’da Genel Müdür Özer’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, Hopa için hedefleri ve projeleri olduğunu, geçmiş yönetim döneminde ilçede yapılan hizmetleri bildiklerini, kendilerinin de başta Sugören’den başlayarak Liman’a kadar olan alanda yeni bir dolgu çalışması yapılarak şehrin önünü açmak istediklerini, bu alanlarda oluşturulacak sosyal alanlarla ilçeye nefes aldıracaklarını ifade etti.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de Hopa Limanında son yıllarda yaşana gelişmelere değinerek, kendilerinin önemli projeleri olduğunu, Hopa-Batum Demiryolu projesi, Kurvaziyer Gemilerinin Hopa Limanına kadar getirilmesi, Organize Sanayi Bölgesi kurulması gibi projelerde Belediye olarak da destek beklediklerini ifade etti. Özer İlçede geç kalmış bir hizmet olan Balıkçı Barınağı sorunun çözümünün öncelikleri arasında olduğunu, bu konuda yapılan çalışmalar olduğunu, Hopa Liman sahasının bir bütün olarak Gümrüklü saha olduğunu, Türkiye’de artık hiçbir liman sahası içinde Balıkçı barınağı bulunmadığını, son olarak Trabzon ve Rize’de de bu sorunun çözüldüğünü ama Hopa’da sorunun çözümünde somut bir adımın atılmamasının sıkıntı yaratabileceğini ifade ederek, Başkan Cihan’dan bu konuda destek istedi.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da 11 yıldır Hopa’ya Balıkçı barınağı yapılması için ödenek geldiğini ama her defasında bu ödeneğin ne hikmetse geri gittiğini ifade ederek “Hiç kimse kusura bakmasın biz bu defa gelen Ciddi ödeneği geri göndermeyeceğiz ve bu sorunu çözeceğiz. Kimsenin de bu konu da keyfine göre harekât etme lüksümüz yok. Alternatifler içinde olabilirliği en yüksek projeyi biz Hopa’da hayata geçireceğiz ve bu sorunu yönetimiz döneminde hayata geçireceğiz. Biz bu koltuğa oturmak için gelmedik. Kentimizi, daha ileri noktalara taşımak, Hopa’nın bir marka şehir olması için yola çıktık. Halkımız da bunu görecektir. Hopa Limanına önem veriyoruz. Hopa Limanında işlerin artması demek her eve ve her işyerine artı bir katkı sağlayacak demektir. Hopa limanındaki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Hopa Limanının büyümesi-gelişmesi demek Hopa’nın da büyümesi ve gelişmesine katkı sağlayacağını da biliyoruz. Bizler ilçemizin iyiliği ve gelişimi noktasında her türlü projenin gerekirse öncüsü, gerekirse destekçisi de olmaya varız. Ben tekrar ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileri ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.05.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopa’nın Ve Hopaport’un Gündemi Kru...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Hopa’da Kruvazör Turizmi Masaya Yat...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...
 » Hopa Tso Yönetimi Hopaport’u Ziyare...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa Heyeti Ankara’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopa Akparti’den Bir Aday Daha...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...