Goodyear Yol Güvenliği İçin Sürücüleri Uyarıyor

13/12/2013 07:16

“Yol Güvenliğiniz İçin Kış Koşullarında Kış Lastikleri Kullanın.”


Haber: Hayati AkbaşTrafik Kanunu’nda yer alan araçların mevsim şartlarının uyumlu hale getirilmesi maddesine dayanarak trafik ekipleri, özel araçları kontrollerini yoğunlaştırdı. Bu denetimlerde trafik ekipleri lastikleri kontrol ederek diş derinliği yetersiz olan lastiklere sahip araç sahiplerine ceza kesebilecek. Kış lastiği kullanmayan veya 1, 6 milimetrenin altında diş derinliğine sahip araçlar, standart koşullar sağlanana kadar trafikten men edilebilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uygulaması ile özellikle gizli buzlanmanın olduğu, ani kar yağışlarının ciddi gecikmelere sebebiyet verdiği hatlarda kazaların önlemesinin yanı sıra, araçların yolları kapatmasına ve trafiğin gecikmesine engellemek gibi önemli bir işlev de gerçekleşecek.

Konuyla ilgili olarak Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Yaz lastiklerinde kullanılan kauçuk, +7 derecenin altında tutunma özelliğini kaybediyor. Bundan dolayı, karlı ve buzlu yollarda performans düşüklüğü ortaya çıkıyor. Oysa kış lastiklerinde kullanılan özel kauçuk sayesinde, +7 derecenin altında da lastiğin tutunma özelliği korunuyor. Bu da tüketiciler için çok daha güvenli sürüş performansı demektir. Sadece kar yağışı olduğunda değil hava sıcaklığının +7 derecenin altında düştüğü bölgelerde sürücülerin kış lastiği kullanmasını öneriyoruz. Biz Goodyear olarak, 12 Kasım 2012 tarihi itibariyle ülkemizde yürürlüğe giren Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu Yasası’nı destekliyoruz. Kış lastiği kullanma zorunluluğunun genişleyerek tüm araç grupları için geçerli olmasının trafik güvenliği açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

Özkan, “Kış lastiği sadece yasal bir zorunluluk değil, hayatınızı koruyacak bir güvenlik önlemi, aracınızın en önemli parçalarından biri. Üstün teknolojilere sahip kış lastiği ürün ailemiz UltraGrip, oldukça değişken ve zorlayıcı kış koşullarında güvenli sürüş sağlamak üzere geliştirilmiştir” şeklinde konuştu. Goodyear kış kampanyası hakkında bilgi veren Özkan, “Kampanyamız, 31 Aralık 2013 tarihi ne kadar geçerli. Kampanya dâhilinde Goodyear bayilerinden 4 adet Goodyear kış lastiği alanlar yelek sahibi olacak. Ayrıca Maximum Kart’a özel peşin fiyatına12 taksit ve 2 ay taksit erteleme fırsatı ile kış lastiklerini şimdi alan tüketicilerimiz, ödemeye 2014’te başlayacaklar” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kış Lastiği Uygulaması Başlıyor...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Hopa Şoförler Odasından Şoförlere U...
 » Artvin Cerattepe’de Skandallar Peşp...
 » Mıchelın Genel Müdürü Hopa'da...
 » Artvin Ucuz Enerjiden Faydalanmalıd...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Ulutaş'ın Arabasına Bomba Koydular...
 » Hopa'da Hayes Lemmerz Jantaş'tan Se...
 » Sarp Sınır Kapısı’nda Silah Ve Merm...
 » Artvin Emniyetinden Sürücülere Uyar...
 » Gül'den Ygs Yorumu...
 » Bayraktutan’ın Bu Defaki Gündemi De...
 » Gürcüler Sarp Sınır Kapısında Yine...
 » İran'ın Trabzon Sevdası Sürüyor...
 » Artvin’de Kamu Sen Üyeleri De Maaş...
 » Artvin Offroad Kulübünün İran’dan M...
 » Hazır Olun Kar Yağacak...
 » Bayraktutan Yemin Etmenin Ardından...