Artvin Ucuz Enerjiden Faydalanmalıdır!

23/07/2013 12:23

Chp Parti Meclisi Üyesi Faruk Demir Ve Chp Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli Artvin Chp İl Örgütünü Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşCHP İl Başkanı Seçkin Kurt, İl Yönetim Üyeleri Metin Albayrak, Tuncer Pınar, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı konuklar daha sonra kısa bir esnaf ziyaretinde bulundu. Artvin Belediye Başkanlığı ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını da ziyaret eden Milletvekili Değirmendereli ve Parti Meclis Üyesi Faruk Demir, burada Artvin’in sorunları hakkında bilgi aldı.

Artvin Belediye Başkanlığı ziyaret edildi. Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün İl dışında bulunduğu için konukları Belediye Başkan Yardımcıları Erdinç Eldemir ve Zafer İnce karşıladı. CHP Edirne Milletvekili Değirmendereli, Artvin’e ilk kez geldiğini, Artvin’in çok güzel bir il ve eğitim yönüyle Türkiye’nin en eğitimli, aydın insanlarının yetiştiği bir il olduğunu belirterek;

BAYRAKTUTAN’DAN CERATTEPE’Yİ EZBERLEDİK!

“Artvin gerçekten çok farklı ve güzel bir il. Her ilin olduğu gibi Artvin’in de sorunları vardır. CHP’nin en güçlü olduğu illerden birisi de Artvin’dir. Meclis’te çok çalışkan bir milletvekiliniz var. Biz, Sayın Bayraktutan’dan Artvin’i ezberledik. Malatya Milletvekilimiz kürsüye çıkar kayısıyla başlar kayısıyla bitirir. CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan da Cerattepe ile başladığı konuşmasını mutlaka Cerattepe ile bitirir. Biz ondan bu maden konusunu öğrendik.

Artvin hakkında edindiğimiz bilgiler var. Dünyanın en büyük barajından birisi Artvin’de yapılmış. Bunun Artvin halkına nasıl yansıdığını bilmek, öğrenmek isterim.

Genel olarak konuşmamız gerekirse, önümüzde çok önemli yerel seçim var. Türkiye bu kez AKP’den kurtulacak. AKP lastiği patlamış, duvara toslayan bir araba haline geldi. Başbakanın karizması fena çizildi.

BAŞBAKAN’I FAS KRALI BİLE KABUL ETMEDİ!

Bakın Fas Kralı onu kabul etmedi, geri çevirdi. Avrupa, Amerika artık onu dinlemiyor, umursamıyor. 11 yıl boyunca AKP üretime dönük hiçbir şey yapmadı. İktidar 10 yılda 1 Trilyon, 600 milyar TL para kullanmış. Bu para ile ne yapmıştır? Özeleştirmeyle tüm kamu malları satılmış olmasına rağmen borç bitmemiştir. IMF’den kurtulduk demelerine rağmen, gerçekte toplam dış borcumuz 2002 ‘de 174 milyar dolar iken bu gün 350 milyar doları aşmış durumdadır. Bu paraları AKP ne yapmıştır? Bunun hesabını vermesi gerekiyor.

Finlandiya’ya yaptığımız gezide 8 milletvekili vardık. 6’sı AKP, 1 CHP ve 1 ‘de MHP’li Milletvekiliyle gittik. Finlandiya Büyükelçisi Gezi Parkı konusunu açtı. Benim aldığım notların aynısını söyledi. “Halka kulak vermek gerekiyor” dedi. AKP’li vekiller bozuldu. Bakmayın siz yazılanlar AKP’nin gerçek oyu %38’in çok altına düştü. Aslında büyük bir panik havası yaşıyorlar. Bize burada önemli görevler düşüyor. Şimdi AKP’nin gerçek yüzünü görüp oradan uzaklaşan insanlarımızı kucaklamalı ve onları CHP çatısı altında buluşturmalı.

YENİ ÇIKAN TÜKETİCİ YASASI’NDA VATANDAŞ KREDİ BORCUNU

ERKEN KAPATACAK OLSA, ONDAN %2 KESİNTİ YAPIYORLAR!

Ülkenin ekonomisi bozuk, insanların alım gücü düşmüş, işsizlik oranları açıklanan rakamlardan çok çok yukarıda. Son çıkan Tüketici Yasası içinde bulunan bir madde var. Buna göre siz herhangi bankadan aldığınız krediyi hemen erkenden kapatmak istiyorsunuz. Daha çok faiz ödemek istemiyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için bankalar %2 kesinti yapıyorlar. Böyle bir şey nasıl olur? İyi vatandaş borcuna sadık ve parasını şak diye ödüyor.

Burada dürüst vatandaşın cezalandırılması söz konusudur. Neymiş Avrupa’da böyle bir uyulama varmış. Ekonomi Konseyi toplanarak bu oranı kararlaştırıyorlar. Ben de enerji ve ekonomi komisyonlarında yer alan bir üye olduğum için araştırma yaptım. Evet, Avrupa’da bu var. Ama en yüksek oran %2 oysa 0. 5 oranı da var. Onlar en yükseğini uyguladılar. Bunları halkımıza iyi anlamamız lazım. ”dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Eldemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “İlimize hoş geldiniz. Artvin’de yaşamanın, hizmet etmenin zorlukları vardır. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Artvin’de CHP belediyeleri her zaman halkın takdirini kazanmıştır. Önümüzde yerel seçimler var. Kim ne konuşursa konuşsun, kararı, yaptığımız hizmetleri gören Artvin halkı verecektir. ”dedi.

YEREL YÖNETİMDE BAŞARIMIZI DAHA DA ARTIRACAĞIZ!

CHP Artvin İl Başkanı Seçkin Kurt, Artvin’deki belediyelerin tamamını almak için yola çıktıklarını belirterek; “Artvin’de beldelerle birlikte 12 belediye var. 8 belediye CHP’nin. Ancak 3 beldenin belediyelikten düşmesiyle geriye merkez ile birlikte 9 belediye kalıyor. Biz bu belediyeleri almak için çalışmalarımızı şimdiden başlatmış durumdayız. Sizleri aramızda görmekten, bu konuları istişare etmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

Belediye ziyaretlerinin anısına konuklara Artvin ürünleri ve kültüründen örnekler sunan bir hediye paketi takdim edildi.

Belediye ziyaretinin ardından Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edildi. Burada konukları Meclis Başkanı Naci Akın ve Yönetim Kurulu karşıladı.

CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendere, Meclis Başkanı Naci Akın’a ne gibi sorunların bulunduğunu sordu. Başkan Akın: “Artvin’in en büyük sorunu, maden konusudur. Bu sorun Artvin’in geleceğini yakından ilgilendiriyor. Çünkü söz konusu alan Artvin’in hemen üst tarafıdır. Buradaki eğim ve su havzalarının Artvin için hayati önemi vardır.

ATSO YÖNETİMİ OLARAK MADENE KARŞIYIZ

Biz diyebilirim ki Oda yönetimi olarak neredeyse tamamı buna karşıyız. Bir diğer sorunumuz ise, hesapsız açılan AVM’ler. Artvin’deki esnaf zaten ayakta zor dururken, bir de dışarıdan gelen sermayesi çok güçlü zincir AVM’ler son darbeyi indiriyor. Benim işyerimin hemen yanında AVM açıldı. Gerçekten bu konu Artvin esnafını iyice köşeye sıkıştırdı. ”dedi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Dağ, sorunun sadece gıda sektöründe değil tüm alanda yaşandığına dikkat çekti; Dağ; TV’lerdeki sanal satışlardan Artvin esna çok etkilenmiş durumdadır. Ben ayda misal 30 telefon satabilirken bugün 10 taneye düşmüş durumda. Bu konuda bir düzenlemenin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Ya da aynı şartlarda alabilmeli. ”dedi.

ATSO Üyesi ve CHP Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Pınar ise “Bu kadar çok baraj yapılan ilde elektriğin %20, %30 ucuz elektrik kullanalım dedik. Yıllarca da söylemeye devam diyoruz. Buranın zorluklarını, tozlarını, biz çektik. Bunun bize sağlanması gerekir. ” dedi.

ARTVİN UCUZ ENERJİDEN FAYDALANMALIDIR

CHP Edirne Milletvekili Değirmendere, bu büyük yatırımların Artvin’e çok şey kattığını düşündüğünü ancak bu söylenenlerle böyle olmadığının anlaşıldığını belirterek; “Elbette ki burada yapılan bu barajlardan Artvin sizin dediğiniz gibi faydalanmalıdır. Eğer buradan insanlar göç etmişse, köyler yok olmuşsa, insanlar mağdur kalmışsa bunun için bir şeyler yapılabilirdi. ”dedi.

Sohbette ayrıca barajlar sonrası yapılan yollar ve girişi, çıkış hatalı karanlık tüneller de dile getirildi. Sohbetin ardından ziyaretin anısına Meclis Başkanı Naci Akın, kurum plaketini sundu. Konuk heyet bugün de ziyaret ve çalışmalarda bulunduktan sonra Artvin’den ayrılacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.07.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin’de Madene Karşı Bahar Yürüyü...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Hasan Ekinci’den Çarpıcı Açıklamala...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Artvin’de 36 Yıl Sonra Mezun Oldukl...
 » “Benim İçin Aktif Siyaset Noktalanm...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Artvin’de Mhp Gövde Gösterisi Yaptı...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Demokrat Parti Artvin'de Adaylarını...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Chp İstanbul Millletvekili Onur Cer...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Arıcılıktan Söz Ediyorsak Doğamıza...
 » Saadet Partisinden İftar...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...