Ulutaş'ın Arabasına Bomba Koydular

27/11/2005 16:56

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın Arabasına Sabaha Karşı Dört Sıralarında Bomba Koydular. Patlamada Can Kaybı Olmazken Resmi Araçta Maddi Hasar Meydana Geldi.

Haber: Necmettin NumanoğluArhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın resmi aracına bombalı saldırı düzenlendi. Arhavi Sıtkı Gürkan caddesi Çay fabrikası karşısında kendi evinin bahçesinde park halinde bulunan 08 AN 001 plakalı resmi araca sabaha karşı saat 04:00 sıralarında konan bomba patladı. Patlamada can kaybı olmazken araçda maddi hasar meydana geldi.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın kendi evinin önünde meydana gelen patlama sonrası Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok yönlü çalışma başlattı. Artvin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba uzmanlarıda Arhavi'ye gelerek olay yerinde inceleme başlattı. Patlamada 08 AN 001 plakalı resmi aracın sol arka lastiğinin altına konan bombanın patlaması sonrası arabada maddi hasar meydana geldi.

Patlama sonrası aracının başında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Musa Ulutaş şunları söyledi: "Biz Arhavi için yola çıktık. Çalışmalarımızda hiçbir siyasi farklılık göstermeden bütün Arhavi insanını kucaklayan hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Belediye çalışmalarımız sırasında yaptığımız bütün çalışmalarımız halkımıza açık ve şeffaf hale getirilmiştir. Belediye olanaklarını kendi maddi çıkarları peşinde kullananların rant yollarını kapattık. Bu saldırı ilk değildir. Daha önce bir kamyonumuz çalındı ve hala bulunamadı. Bundan bir süre sonra yine resmi aracım evimin önünde park halinde iken aracımın 2 lastiği falçata vb. bir aletle kesilerek lastikler patlatılmıştı. Gecen haftada Atatürk gençlik parkında bulunan barış ve dostluk anıtına çirkin bir saldırı yapılarak anıtın erkek figürünün başı ve sol ayağı testere ile kesilmişti. Daha bunun üzüntüsünü atlatamadan yine resmi aracıma düzenlenen bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Bu saldırı şahsıma değil Arhavi ye yapılmış bir saldırıdır. Özellikle bu son saldırının fail veya faillerinin derhal bulunmasını istiyorum. Aksi takdirde Arhavi'de faili meçhul dosya olarak kalırsa buna cüret edenler peşinden yeni saldırılar düzenleyeceklerdir. Ülkemizin en huzurlu ilçesi olan Arhavimizde ki bu huzur ve sükunetten rahatsız olanlar karşılarında yine Arhavi halkının birlik ve beraberliğini bulacaklardır. Arhavimizde kimse halkımızın huzurunu bozamaz ve biz halkımızla birlikte buna karşı durmasını bileceğiz. Bizim şu an tek beklentimiz güvenlik güçlerinin bu saldırıyı yapan veya yapanları en kısa zamanda bulmasıdır" dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaşın aracına saldırı haberini duyan Arhavililerde başkana geçmiş olsun dileklerini iletirlerken saldırıyı yapanları lanetlediler, "Kimse bizim huzur ve güvenimizi bozamayacaktır" dediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.11.2005 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Dostluk Heykeline Çirkin Saldırı...
 » Arhavi Barış Ve Dostluk Heykeline S...
 » Artvin’de Suruç Katliamına Tepki Ya...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Hedefi Btc Boru Hattı İdi...
 » Bombacı Hasan Olarak Lakabı Çıkan...
 » Artvin Tek Yumruk Oldu...
 » Böyle Bir Skandal Ne Duyuldu Ne De...
 » Arhavi Heykeline Kavuştu...
 » Hopa'da Büyük Kaza...
 » Yüzbinler Taksimdeydi...
 » Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın...
 » Arhavi'deki Dostluk Heykeline Saldı...
 » Sarp Sınır Kapısında Çalıntı 3 Araç...
 » Artvin’de Garip Bir Tır Kazası...
 » Arhavi'de Yine Trafik Kazası;1 Ölü,...
 » Artvin Eğitim Sen Terör Saldırıları...
 » Tmmob Artvin İl Temsilcisi Yavuz'da...
 » Artvin Tso Ve Esnaf Odası Sahip Çık...
 » 3. Artvin Off-road Oyunları Nefes K...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...