Hopa Devlet Karayolu Üzerinde Park Yasağı Başladı

24/10/2017 11:05

Park Yasağına Uymayan Araçlara Trafik Cezaları Yazılmaya Başlandı.


Haber: Hayati AkbaşSon günlerde Trafik kazaları ile gündeme gelen Hopa İlçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde Park yasağı uygulaması başladı.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan İlçe trafik komisyonu kararları da uygulanmaya başladı. Bu kapsamda Hopa İlçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde park yasağı uygulaması da başladı. Karara uymayanlara Trafik cezaları da kesilmeye başlandı.

İlçe merkezine park edilen büyük araçlarla ilgili alınan tedbirler artırıldı. Trafikte sorunu yaşanmasına ve hatta can ve mal kaybının yaşandığı kazalara da sebep olan büyük araçların şehir içerisinde anayol güzergâhlarında park etmelerinin engellenmesi için yapılan çalışmalar genişletilerek devam ediyor.

Belediye tarafından yol kenarlarına park edilmesini önlemek için alınan önlemlerin yanı sıra trafik komisyonunca araçlara saat başı ceza yazılması kararı alındı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası araç sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için ilçenin giriş ve çıkış noktalarına pankart asarak park cezaları hakkında vatandaşları uyardı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’e Gelen Bütün Yolları Polis...
 » Hopa İlçe Trafik Komisyonundan Bir...
 » Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Deği...
 » "Bakış Açısına Hayranım"...
 » Trafik Cezaları Yılbaşından İtibare...
 » Arhavi'de Çöp Toplama İşi Sisteme B...
 » Sarp Sınır Kapısında 15 Kilometreli...
 » Hopa’da Gaziler Derneğinden İftar Y...
 » Ekonomi Bakanlığı Heyetinden Hopa T...
 » Artvin Valiliğinden İki Önemli Kara...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Doğu Karadeniz Bölgesi Seçim Güvenl...
 » Av Yasağı Başladı...
 » Organik Çay Üretimine Geçiş Bilgile...
 » Hopa Tso İlçe Genelinde 775 İhtiyaç...
 » Artvin’de Bir İlçenin Kaderi Böyle...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantı...
 » Hopa’da 2017-2018 Eğitim Ve Öğretim...
 » Hopadan Çay'ın Düzenlediği İftar Ye...