Artvin’e Gelen Bütün Yolları Polis Ve Jandarma Kesti

20/02/2016 15:31

Kentte Olağanüstü Hal’i Andıran Görüntüler Yaşanmasına Vatandaş Tepkili.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de madene karşı mücadele yürüten Artvinlilere desteğe gelenlere ulaşım engeli. Artvin’e ulaşımı sağlayan başta Artvin Hopa yolu Cankurtaran mevkii ile Artvin-Ardahan ve Artvin-Yusufeli güzergâhlarında otobüslerin Artvin’e hareket etmelerine engel olunuyor. Yüzlerce vatandaş yolda bekliyor.

Artvin’deki Cerattepe Maden Projesi ilin ve ülkenin gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Madene karşı mücadele eden Artvinlilere destek olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkan vatandaşların yolları polis ve jandarma tarafından kesilmeye başlandı. Yol boyu birçok noktada GBT sorgulaması için yolları kesilen otobüsler sabahın erken saatlerinde ise bir büyük sürprizle karşılaştılar. Artvin’e ulaşmak için dakikalar sayan otobüslerin önleri Artvin’e çıkan birçok güzergâhta yolları polis ve jandarma tarafından kesilirken, yüzlerce vatandaş çaresizce yolda beklemeye başladılar. Artvin-Rize-Trabzon Karayolu Hopa Dağı Cankurtaran bölgesinde, Artvin-Ardahan-Kars Karayolu Sahara geçidi ile Artvin-Erzurum-Yusufeli yolu Yusufeli yol ayrımında otobüslerin yolları kesilerek geçişlerine engel olundu. Artvin-Hopa karayolunda ilerleyerek Borçka’ya kadar inen otobüsler ise Borçka ilçesinde beklemeye aldırılırken, yolları kesilen vatandaşlar polisle görüşerek yollarının açılmasını, ulaşım haklarının ellerinden alınmaması gerektiğini ifade ederek olaya çözüm bulunmasını istediler. Yolların kesildiği güzergâhlarda uzun kuyruklar oluşurken, haber yayına hazırlandığı saatlerde yol kesim noktalarından herhangi bir aracın geçişine izin verilmiyor.

Artvin’deki maden mücadelesini yapan Artvinlilere destek için yollarda bekleyen vatandaşların bekleyişi sürerken bu vatandaşların yollarının açılıp açılmayacağı merak konusu. Vatandaşlar çevreye-doğaya sahip çıkan halka karşı yapılan bu görüntülerin ülkemiz demokrasisine yakışmadığını ifade ederek, yolun başındayken yanlıştan dönülmesini talep ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu 2.dön...
 » Kışla, "Hizmetten Başka Derdimiz Yo...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » İsmet Acar’dan Bir Makam Aracı Da K...
 » Tartışmaların Merkezindeki Eti Bakı...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Keşif Heyeti 1.5 Km'lik İnsan Zinci...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Yusufeli Ve Şavşat’ta Selin Faturas...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyadan Art...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...