Arhavi'de Çöp Toplama İşi Sisteme Bağlandı.

19/08/2004 14:51

Arhavi'de Artık Çöpler Belirli Saatlerde Poşetli Toplanmaya Başlandı.

Haber: Hayati AkbaşArhavi Belediyesi son günlerde ilçede sorun olmaya başlayan çöp deki düzensizliği gidermek için bir dizi karar aldı. Özellikle yaz aylarında ilçedeki insan trafiğinin yoğunlaşmasından dolayı hoş olmayan görüntülere meydan vermemek için alınan kararlarda uygulamaya başlandı. Arhavi belediyesi de yeni çöp toplama saatleri ve sistemi ile ilgili hazırladığı broşürler ile vatandaşları bilgilendiriyor.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş alınan kararlar ile ilgili yaptığı açıklamada "Ar havimizde biliyorsunuz ki yaz aylarında yoğun bir insan trafiği oluşuyor. Hemşehrilerimiz il dışından memleketlerine geliyor, misafirlerimiz geliyor ve artık Arhavi yi her açıdan temiz göstermekte bize düşüyordu. Gerekli hassasiyeti geçmişte de gösteriyorduk ancak uygulamada doğan aksaklıkları ortadan kaldırmak için yeni bir dizi karar alma ve uygulama zorunluluğu ortaya çıktı. Aldığımız kararların başında artık hemşehrilerimiz çöp arabasının hangi saatte evlerinin önüne geleceğini bilecek ve en önemlisi de artık vatandaşlar evlerindeki çöpleri poşetleyerek çöp bidonlarını koymaları olacaktır. . Bir anlamda biz Arhavi halkı ile el ele vererek ilçemizi temiz tutma kararı aldık" dedi.

Arhavi Belediye başkanı Musa Ulutaş Ar havililere de seslenerek yeni uygulama hakkında belediye zabıta telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekleri gibi dağıtmaya başladıkları el ilanlarını da iyi okuyarak top yekun temizlik prensibine uymalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımız artık her akşam saat 21. 00 ile 21. 30 arası poşetlenmiş çöplerini en yakın çöp bidonunun içine atsın. Ekiplerimiz belirlenen saatler içinde çöpleri toplamaya başlamışlardır. Özellikle işyerlerine sesleniyorum. Hoş olmayan görüntülere neden olan çöplerini ulu orta artık sokağa bırakmasınlar. Bunları tespit ettiğimiz zaman ağır para cezaları kesilmeye başlanmıştır. Bizler mağdur olmalarını istemiyoruz ve her Arhavi linin de bu konuda duyarlı olacağına ve çalışmalarımıza destek vereceğine inanıyoruz. Bizler şimdiden teşekkür ediyoruz" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.08.2004 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Artvin’de Trafik Haftası Kutlamalar...
 » Gümrüklerde “Yetkilendirilmiş Yüküm...
 » Hopa'da Bir Mahalle Farklılığını Gö...
 » Arrikab Hopa'da Toplandı...
 » Tbmm Çevre Araştırma Komisyonu Üyel...
 » Chp Kaynaşma Yemeğine Yoğun İlgi...
 » Çay Tarımında Yeni Dönemin Sinyalle...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Bir Kültür Projesi Adım Adım Kurums...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin’de Gözaltına Alınanlar Serbe...
 » Sarp Sınır Kapısında 15 Kilometreli...
 » Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı K...
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...
 » Rize'de Türk İş Akp'ye Yürüyor...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Güneysu’da Acil Kamulaştırma Kararı...
 » Kemalpaşa'da Şenol Çelik'e Destek...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...