"Bakış Açısına Hayranım"

16/01/2013 11:04

Başkan Turan Kasımoğlu’nun Bakış Açısına, İleriye Yönelik Plan Ve Programlarına Her Zaman Hayran Kalmışımdır.


Bakış Açısına Hayranım

Haber: Sibel BülbülGörevine Başlayan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nu makamında ziyaret eden Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy geçmiş olsun dileklerini bir kez daha ileterek görevinde başarılar diledi.

Konuklarını makamda ağırlayarak ilçenin sorunlarından konu açan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu Tır Parkının olmayışının ilçede sıkıntı yarattığını ifade ederek şu konuşmayı gerçekleştirdi:

“İlçemizde tır parkının olmayışı mahalle aralarına kadar uzanan tır parklarına neden oluyor. Bu konuda çözüm için çaba sarf etmekteyiz. Sorun ilçe halkının ciddi bir sorunundur çünkü cadde, sokak ve anayol kenarlarına park eden tırlar hem can tehlikesi yaratmakta hem de ilçe görünümünü bozmakta. Şunu da belirmek isterim ki bu durumdan tır sahipleri de memnun değildir. Tır sahiplerinin de sokakta park etmekten memnun olduğunu zannetmiyorum. İlçemize acil olarak tır parkı ve sanayisinin kurulması gerek. Yer sıkıntısı yaşadığımız ilçemizde en uygun yer olarak mevcut Hopa Sanayi Sitesi mevkiin de bir arazi bulunmakta. Nakliye sektöründeki iş adamlarımız birleşerek Tır parkı ve sanayisini kurabilir. Artık Nakliyecilerin bileşme zamanı geldi ve geçiyor. Hopa yakında Orta Asya’ya açılan kapı konumuna gelecektir bu süreçte bizlerde bu gelişime hazırlanmak zorundayız. Yerimizde saymamalıyız. Nakliyede Gürcistan, Azerbaycan’la sınırlı kalmamalıyız devamlı gelişim içinde olmalıyız. Örneğin Hopa’daki tüm Nakliyeciler birleşerek iki gemi satın alıp Poti Limanına girerek ticarete yeni bir bakış açısı getirilmeli. Hopa’daki nakliyecilerin bir özelliği de sadece nakliyeci değildirler aynı zamanda ithalat ve ihracatçılardır, bu önemli bir özelliktir. Aynı zamanda Demiryolunun da acilen Hopa’ya kazandırılması, önce Trabzon daha sonrada Samsun’la bağlantısı kurulması gerek. Bu sorunları Sizlerin öncülüğünde çözüme kavuşturmak istiyoruz. Ben İlçe Belediye Başkanı olarak destek vermeye hazırım sizlerden de bütün nakliyecileri bir araya getirmenizi ve bu amaçta küslük olmadan aynı amaç doğrultusunda birleştirmenizi istiyorum” diyerek sözlerini tamamlayan İlçe Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’na övgü dolu sözlerle hitap eden Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Başkan Turan Kasımoğlu’nun bakış açısına, ileriye yönelik plan ve programlarına her zaman hayran kalmışımdır. Şuan bizlere paylaştığı projeler geleceğe yönelik mükemmel projelerdir. Bu konuyu ayrıntılı görüşeceğim ve elimizden geleni yapacağım. Ticari zekaya sahip olan Hopalı Nakliyeci iş adamlarımızla bu projeleri hayata geçirmek gerek. Başkan Turan Kasımoğlu’nu da ifade ettiği gibi Hopa Orta Asya’ya açılan kapı haline gelecektir. Hazırlıklara başlanmalıdır. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.01.2013 tarihinde Sibel Bülbül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Nakliyeciler İsyan’da “İflas Ettir...
 » Hopa Tso Gaziantep İş Gezisi Devam...
 » Kılıçdaroğlu Hopa’da...
 » Başkan Kasımoğlu’na Rize’de Ziyaret...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Chp İlçe Başkanı Ustabaş’dan B...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de “3. Eğitim Çalıştayı” Ba...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa’da Devir Teslim Gerçekleşti...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Hopaspor’da Hedef Şampiyonluk Ve Ba...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hopa’ya Bir Yardım Da Çanakkale’den...
 » Merve Öztopaloğlu: ‘biz, Büyük Bir...
 » Hopa’da Nakliye Sektörünün Sorunlar...
 » Hopa’da Bayramlaşma Heyecanı Yaşand...
 » Hopa Başkanına Sahip Çıktı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...