Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör Adayları Açıklandı

21/12/2016 09:07

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Yeni Rektörünün Belirlenmesi İçin Geri Sayım Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi’nde rektörlük yarışı kızıştı. Rektör adaylarına ilişkin Yüksek Öğretim Kurumu Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adaylarının listesini kamuoyu ile paylaşırken, adayların 22 Aralık 2016 Perşembe günü mülakata girecekleri öğrenildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörünün belirlenmesi için geri sayım devam ediyor. AÇÜ Rektörlüğü için adayların başvuru süresinin dolduğu 28 Kasım 2016 tarihinin ardından rektör adaylarına ilişkin değerlendirmeler tamamlanarak liste belirlendi. Daha önce 18 ismin aday başvurusu yaptığı öğrenilen listenin 15’e indiği belirtildi. Rektör adaylarının isim listesinde yapılan açıklamaya göre 15 isim Artvin Çoruh Üniversitesi’nin rektör adaylığı için başvurularının kabul edildiği vurgulandı.

Yüksek Öğretim Kurumu’na adaylık başvurusu yapan ve adaylıkları kabul edilen isimler alfabetik sıraya göre sıralandılar. Yapılan açıklamaya göre Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Ali Üren, Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Bülent Tütmez, Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Prof. Dr. Hasan Ayık, Prof. Dr. İsmail Çakmak, Prof. Dr. İsrafil Balcı, Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Prof. Dr. Ömür Bütev Dolğun, Prof. Dr. Raşit Zengin, Prof. Dr. Recep Güneş, Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Prof. Dr. Zafer Ölmez, Prof. Dr. Zühal Oktay Coşkun’un Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör adaylığı için başvuruları kabul edilen isimler oldular.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin 15 Rektör adayı ile 22 Aralık Perşembe günü Yüksek Öğretim Kurumu’nda mülakata girecekleri ve de mülakat sonucunda YÖK tarafından aday listesinin 3’e indirildikten sonra 3 kişilik listenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapması üzerine gönderileceği öğrenildi. Sürecin hangi takvime göre işleyeceğine ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Rektörlük Aday Adaylığı Başvuruları...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Açü Rektör Adayı Türker, Agc’ni Ziy...
 » Açü, Rektör Duman’dan Açıklamalar...
 » Artvin’de Uluslararası Sempozyum...
 » Açü 10’uncu Mezunlarını Verdi...
 » Açü’nin Rektörlük Listesi Yök Taraf...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Nde Tören...
 » Artvin’de Yök Protesto Edildi...
 » Artvin'de Neden Lisansüstü Eğitimde...
 » Gül:” Farklı Düşünceler Memleketimi...
 » Artvin Valiliği Tanıtım Atağında...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Açü’de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Doka Bölgesi’nde Turizm’de Artış De...
 » Açü Rektörünü Seçti...
 » 13 Milyon 500 Bin Tl’lik Müjde...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...