Açu Rektör Adayları Mülakata Girdiler

25/12/2016 09:50

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör Adayları 22 Aralık 2016 Perşembe Günü Mülakata Girdi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi’nde rektörlük yarışında yavaş yavaş sona geliniyor. Rektör adaylarına ilişkin Yüksek Öğretim Kurumu Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adaylarının listesini kamuoyu ile paylaştıktan sonra, 15 adayın 13’ü mülakata girdi. Mülakat sonucunda YÖK tarafından belirlenecek 3 kişilik liste Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapmak üzere gönderilecek.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörünün belirlenmesi için geri sayım devam ediyor. AÇÜ Rektörlüğü için adayların başvuru süresinin dolduğu 28 Kasım 2016 tarihinin ardından rektör adaylarına ilişkin değerlendirmeler tamamlanarak liste belirlenmişti. Daha önce 18 ismin aday başvurusu yaptığı öğrenilen listenin 15’e indiği belirtilmişti. Rektör adaylarının isim listesinde yapılan açıklamaya göre 15 isim Artvin Çoruh Üniversitesi’nin rektör adaylığı için başvurularının kabul edildiği vurgulanmıştı.

Yüksek Öğretim Kurumu’na adaylık başvurusu yapan ve adaylıkları kabul edilen isimler alfabetik sıraya göre sıralanmışlardı. Yapılan açıklamaya göre Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü için Prof. Dr. Ali Üren, Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Bülent Tütmez, Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Prof. Dr. Hasan Ayık, Prof. Dr. İsmail Çakmak, Prof. Dr. İsrafil Balcı, Prof. Dr. Mustafa Fehmi Türker, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Prof. Dr. Ömür Bütev Dolğun, Prof. Dr. Raşit Zengin, Prof. Dr. Recep Güneş, Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Prof. Dr. Zafer Ölmez, Prof. Dr. Zühal Oktay Coşkun’un Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör adaylığı için başvuruları kabul edilen isimler olmuşlardı.

Adayların 13’ü Mülakata Girdi

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektör adayları 22 Aralık 2016 Perşembe günü YÖK’te mülakata girdiler. 15 adayın 13’ünün katıldığı mülakatı YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ile YÖK Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şimşek gerçekleştirdi. Adaylara projeleri ve bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve de rektörlükle ilgili düşünceleri soruldu. Adaylara mülakat sonrasında takvimin nasıl işleyeceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin 15 Rektör adayı ile 22 Aralık Perşembe günü Yüksek Öğretim Kurumu’nda mülakata giren ve de mülakat sonucunda YÖK tarafından aday listesinin 3’e indirilecek olan 3 kişilik listenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a atama yapması üzerine gönderileceği öğrenildi. Sürecin hangi takvime göre işleyeceğine ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Rektö...
 » Rektörlük Aday Adaylığı Başvuruları...
 » Artvin’de Uluslararası Sempozyum...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Açü Rektör Adayı Türker, Agc’ni Ziy...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Nde Tören...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » Artvin Eğitim Sen Sessizliğini Bozd...
 » Açü, Rektör Duman’dan Açıklamalar...
 » Açü 10’uncu Mezunlarını Verdi...
 » Açü’nin Rektörlük Listesi Yök Taraf...
 » Artvin’de Yök Protesto Edildi...
 » Artvin'de Neden Lisansüstü Eğitimde...
 » Gül:” Farklı Düşünceler Memleketimi...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin Valiliği Tanıtım Atağında...
 » Sabancı Üniversitesi Artvin’li Öğre...
 » Açü’de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...