Dünya Astım Günü Hopa’da Kutlandı

05/05/2016 11:43

Dünya Astım Günü Hopa Devlet Hastanesinde Düzenlenen Bir Etkinlikle Kutlandı.


Haber: Hayati AkbaşDünya Astım günü, Astım Dernekleri tarafından tüm dünyada her yıl Mayıs ayının ilk Salı günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Astım günü nedeniyle Hopa’ da bir ilke imza atılarak Hopa Devlet hastanesi göğüs hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Karadoğan’ın teklifi ve Hastane yönetimin destekleri ile Astım polikliniğine başvuran hastalarla birlikte kutlandı.

Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’in ve Hastane yönetimin de de katıldığı etkinliğe hastalarda yoğun ilgi gösterdi. . Etkinliğe misafir olarak davet edilen Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi immünoloji ve alerji bölümü başkanı olan aynı zamanda Türk Toraks Derneği Doğu Karadeniz Şube Başkanı Prof. Dr. Adile Berna Dursun hocanın katılımı etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Astım günü etkinliği hastane sağlık hizmetleri Müdürü Sonnur Yazıcı’nın açılış konuşmaları ve Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’in konuşmalarının ardından Prof. Dr. A. Berna Dursun’un Astım hastalığı ile ilgili bilgilendirmesi ile devam etti.

Hopa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hastalara karbon monoksit ölçümü yapıldı. Sohbet ve soru cevap şeklinde geçen etkinlik ikramların ve çiçek takdiminin ardından sona erdi.

Etkinliğe katılan hastalar, çok verimli bir etkinlik olduğunu belirterek bu tür programların devam etmesini isteyerek, hastane yönetimine ve Uzm. Dr. Dilek Karadoğan’a teşekkür ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Artvin Halk Sağlığından Dünya Astım...
 » Hopa Devlet Hastanesinden Örnek Bir...
 » Hopa Devlet Hastanesi Halkı Bilinçl...
 » Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hop...
 » Hopa Devlet Hastanesi Sigaraya Sava...
 » Astım Konferansı Ve Ücretsiz Solunu...
 » Kemalpaşa'lı Bir Grup Öğrenci Ankar...
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...
 » Vali Kalkan’dan Sigara Çıkışı...
 » Artvin İl Genel Meclisi Aralık Ayı...
 » Hopa Devlet Hastanesi Dünya Standar...
 » Artvin’de Üniversite - Sanayi İş Bi...
 » Doka, Hopa'da Lojistiğin Sorunların...
 » Türk - Gürcü Ortak Sanayi Bölgesi K...
 » Yöresel Ürünleri Geliştirme Çalışma...
 » Hopa Sağlık Meslek Lisesi Ekibi Çek...
 » Halk Sağlığından Kırım Kongo Açıkla...
 » Hopa Festivali Öncesi Nokta Tiyatro...
 » İş Kur Erişim Noktası Bu Kez Açü’de...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...