Hopa Devlet Hastanesi Sigaraya Savaş Açtı

31/03/2015 21:47

Hopa Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniğine Başvuran Hastalara Yönelik Olarak Titanik Restaurantta Açık Büfe Kahvaltı Verdi


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesi Sigara bırakma polikliniğine başvuran hastalara yönelik olarak Titanik Restaurantta açık büfe kahvaltı verdiler

Hastane Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Elif Eren Hopa Devlet Hastanesi olarak sigarayı bırakma kampanyasına başvuruda bulunanlarla bir araya gelmek istedikleri için kahvaltı toplantı düzenlediklerini ifade ederek “”Sigarayı at, hayatı tat” sloganı ile yaklaşık bir yıl önce hastanemiz bünyesinde sigarayı bırakma polikliniği açtık. Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Dr. Dilek Karadoğan’ın katkılarıyla başlamış olduğumuz sigarayla savaşımız bugün güzel bir kahvaltı etkinliğiyle devam etmektedir” dedi.

Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Sonnur Yazıcı’da yaptığı konuşma da sigaranın 21. yüzyılın illeti olarak kabul edildiği, KOAH (Kronik obsterik akciğer hastalığı), ve Akciğer Kanseri başta olmak üzere diğer kanser çeşitlerinin öncelikli sebepleri arasında olduğunu belirtti. Yazıcı “Bu kötü alışkanlığı bıraktırmak için polikliniğimize başvuran ve bırakan –bırakmak için çaba harcayan hastalarımızla birlikte olalım diye onları motive etme adına beraber bir gün geçirebilmek için böyle bir organizasyon düzenlemiş bulunmaktayız. Organizasyona destek veren ilaç firmalarının mümessillerine teşekkür ederiz” dedi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Karadoğan, Sağlık Hizmetleri Müdürü Sonnur Yazıcı ile birlikte kahvaltıya katılanları, masalarında ziyaret ederek sorun ve dertleri dinlediler. Dr. Dilek Karadoğan ‘’Sizlerin çabaları ve azmi sayesinde bu başarıyı yakaladık. Ben sadece sizleri desteğimle ve tavsiyelerimle bu aşamaya getirdim. Kahvaltıda bizleri yalnız bırakmayan idarecilerimize, Organizasyonda emeği geçen firmalara ve Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerimizden Rabia Yıldırım ve Özgecan Karasulu’ya da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.03.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Devlet Hastanesinden Örnek Bir...
 » Hopa Devlet Hastanesi Halkı Bilinçl...
 » Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hop...
 » Sigarayı At Hayatı Tat...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Hopa Devlet Hastanesi Tütünsüz Düny...
 » Vali Kalkan’dan Sigara Çıkışı...
 » Arhavi Add Etkinlikleri Devam Ediyo...
 » Artvin Özgecan İçin Yürüdü...
 » Suhızarı Kavşağı Vali Kalkan’ın Tal...
 » Dünya Astım Günü Hopa’da Kutlandı...
 » Artvin'de İki Şahısta Domuz Gribi Ş...
 » Artvin’de Genç Annenin Ölümü İl’i Y...
 » Türkiye Barolar Birliğinden Yeşil A...
 » Trac Artvin Şubesi Cq Ww Ssb Contes...
 » İstad’dan Yine Ses Getirecek Bir Pr...
 » Hopa Akbank’tan Eğitime Destek...
 » Hopa Tso Yaptıkları Çalışmaları Değ...
 » Sağlıkçıların Hpv Tarama Adresi Hop...
 » Hopa Tso’nun Girişimleri Sonuç Verd...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...