Akparti Milletvekili Adaylarını Tanıttı

22/09/2015 11:04

Ak Parti Seçim Beyannamesi 4 Ekim'de.


Haber: Hayati AkbaşAK Parti, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimde yer alacak 550 vekil adayını tanıtıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim beyannamesinin 4 Ekim'de tanıtılacağını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aday tanıtımında AK Parti Artvin Milletvekili adayları İsrafil Kışla ve Hayrettin Gülbin’da hazır bulunurken, Artvin adayları Başbakan Davutoğlu’na başarı sözü verdiler.

AK Parti, 1 Kasım Genel Seçimleri'ne milletvekili adayı olarak gösterdiği isimleri basına ve kamuoyuna tanıttı. Aday gösterilmelerine rağmen toplantıya katılmayan 2 isim dikkat çekti. Ancak, aday gösterilmelerine rağmen aday toplantısına iki isimin katılmaması dikkat çekti. Bunlardan biri TBMM Başkanı İsmet Yılmaz olurken, diğer isim ise MHP'den ihraç edildikten sonra AK Parti'den aday gösterilen Tuğrul Türkeş oldu. AK Parti, 1 Kasım Genel Seçimleri'ne milletvekili adayı olarak gösterdiği isimleri, Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlediği bir programla tanıttı. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun bir konuşma yaptığı toplantıda adaylar tek tek sahneye çağrıldı ve Davutoğlu ile fotoğraf çektirdi. Toplantıda ayrıca seçim kampanyalarında kullanılacak afiş, slogan ve şarkılar da duyuruldu.

AK Parti, 1 Kasım genel seçimlerinde yarışacak olan milletvekili adaylarını Ankara'da tanıttı. Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda önce Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte tribündekileri selamladı. Başbakan ve eşi, kurulan platform üzerinde salonu gezerek partililere kırımızı karanfil dağıttı. Başbakan Ahmet Davutoğlu burada bir konuşma yaparak seçim çalışmalarına resmen start vermiş oldu.

Konuşmasında siyasi parti liderlerine teröre karşı birlik çağrısında bulunan Davutoğlu, "4 Ekim’de seçim beyannamemizi açıklayacağız. Buradan sözlerime son vermeden önce diğer siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep beraber şiddete ve teröre karşı birleşelim. 20 Temmuz’da Suruç’ta saldırı olduğunda bütün siyasi parti liderlerine ortak deklarasyon çağrısında bulunmuştum. Ama maalesef Sayın Kılıçdaroğlu dışında olumlu cevap veren olmadı. Bir kez daha sesleniyoruz. Gelin 1 Kasım seçimlerine giderken teröre karşı, şiddete karşı ortak bir deklarasyonla 1 Kasım’da tam bir güvenlik ortamı içinde seçimin gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terörü şiddeti kim desteklerse ona karşı 1 Kasım’da milli iradenin sözcülüğünü yapalım. Bütün siyasi parti liderlerine çağrıda bulunuyorum. Terör ve şiddet üzerinden sandıklara, sandık iradesine tasallut etmek isteyenlere karşı ortak bir tavırda buluşalım" açıklamasında bulundu.

Artvin Milletvekili adayları tanıtıldı

Artvin Milletvekili adayları da AK Parti’nin tanıtım toplantısında yerlerini aldılar. Artvin Milletvekili adayları Dr. İsrafil Kışla ile Yard. Doç. Dr. Hayrettin Gülbin’de basına ve kamuoyuna tanıtıldılar. Tanıtım da AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta’da hazır bulundu. Başbakan Davutoğlu, 3 isimle fotoğraf çekinirken, Artvin’den iki milletvekili beklediğini ifade etti. Başbakan Erdoğan’a söz veren ikili fotoğraf çekiminin ardından sahneden indiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.09.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Trabzon Tso Antalya'da G20 Liderler...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Basına Sansüre Bir Tepkide Dp’den G...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Yücel Kurk: Bu Seçim Cerattepe’nin...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Altunal’ın Artvin’de Ayak Basmadığı...
 » Artvin’de Seçim Güvenliği Toplantıs...
 » Milletvekili Genel Seçim Süreci Dev...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Hopa’da Bayanlar Voleybol Turnuvası...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...