Altunal’ın Artvin’de Ayak Basmadığı Yer Kalmadı

25/10/2015 13:29

Mhp Artvin Milletvekili Adayı Muhammet Altunal “Mhp 1 Kasım Sonrası İktidar Ortağıdır” Dedi.


Haber: Hayati AkbaşMHP Artvin Milletvekili Adayları Avukat Muhammed Altunal ile Nedim Özer, İl Başkanı Serdar Kılınç, Merkez İlçe başkanı Ekrem Kurt, il ve İlçe Yönetim kurulu Üyeleri, Artvin esnafı, kurumları ve STK’ları ziyaret etmeye devam ediyor.

Artvin Merkez’de bulunan Aşağı Yukarı Hod Yaşatma ve Kültür Derneği lokalinde köylülerle buluşan MHP Milletvekili Adayları ve İl teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinin önemi ve Türkiye’nin geldiği noktayı anlatarak sandıklara oy atarken ülkenin geleceğini düşünerek oy atmalarını istedi.

MHP 26. Dönem 1. Sıra adayı Muhammed Altunal burada yaptığı konuşmasında, artık sözün bittiği yere gelindiğini, AKP iktidarının ülkeyi 13 yılda getirdiği noktanın açıkça herkes tarafından açıkça görüldüğünü söyledi.

7 Haziran’da ortaya çıkan tabldotu ve milletin sözünü bir kişinin beğenmemesi nedeniyle 1 Kasım’da yorgun milletin yeniden sandıklara gitmek zorunda kaldığını belirten Altunal; “Bu seçim bizim istediğimiz seçim değildir. Başından beri Genel Başkanımızı suçladılar. 7 Haziran sonrası üç seçenek ortaya çıktı. Bir tanesi azınlık hükümeti. Bu hükümet CHP- MHP koalisyon kuracak, HDP dışarıdan destekleyecekti.

Ancak HDP özerkliği dayattığında bu isteği reddedildiğinde hükümeti bozacaktı. Böyle bir riski hiçbir zaman alamazdık. Milletimize kendimizi anlatamazdık. Bir başka seçenek, AKP- MHP koalisyonu. Bu da mümkün olmadı. Çünkü AKP kendi şartlarında bir şeyler istiyordu. MHP çok makul, aslında var olan, AKP tarafından sürekli tartışılan, düzeltilmesi gereken 4 maddeyi şart koştu. Demedi ki şu kadar bakanlığı bana vereceksiniz.

Dedik ki, Anayasamızın ilk 3 maddesini ve bu maddeleri koruyan 4. maddeyi tartışmaya açmayacaksınız. Çözüm sürecini buzdolabından çıkarıp çöpe atacaksınız. İptal edeceksiniz. Yolsuzlukların üstüne gideceksiniz, Cumhurbaşkanı anayasal çizgisine gelecek. . Maalesef kabul etmediler. Geriye ne kaldı. Seçim Hükümeti, Seçim hükümetinin kurulmasında da partiler içinden kendileri adam seçmeye kalkıştılar. Bu muhalefet partilerine saygısızlıktı.

Bakın, halk ekonomik olarak çok zor günler yaşıyor. Çocuğu okula gidiyor çok yüksek masrafları var. Ev kirası, elektrik, su derken vatandaş her ay içeriye giriyor. İşsizlik had safhada.

AKP Devlet İmkânlarıyla Seçime Giriyor!

Tabii seçimlere biz kendi kıt imkânlarımızla girerken AKPdevletin tüm imkânlarını kullanıyor. Valiler il başkanları gibi oradan oraya koşuşturuyor, açılışlar yapıyor, iktidar partisinin il başkanını, milletvekilini alıyor. Biz üvey evlat mıyız? Maalesef Artvin Valisi hiçbir zaman tarafsız olmadı. İktidar kendi kurduğu havuz medyasıyla 20 Gazete, 14 TV kanalıyla sürekli propagandalarını yapıyorlar.

Artvin Halkı Şimdi 7 Haziran Öncesinden Daha Çok Sahip Çıkıyor

Bütün bunlara rağmen ilçeleri, köyleri, esnafları geziyoruz. Vatandaş bize 7 Haziran öncesinden daha fazla sahip çıkıyor. Çünkü 13 yıllık AKP iktidarı, köyleri boşalttı. Fabrikaları sattı. Bir ülkenin kalkınmasının en önemli şartı üretimdir. Köylerde bahçeler, tarlalar boş, evler kilitli. Şavşat’ın bir köyü var 37 evin tamamı boş. Bizi şehirlere gasp eden politikalar üreterek, asgari yaşamla insanları zor duruma bıraktılar. Allah aşkına üretim adına bu hükümet ne yaptı?

Köylerimize Köy-Des kapsamında su getirdiler. Birçok köyde su akmıyor. Çünkü üçüncü sınıf borular kondu. İşçiliği kötü oldu. Müteahhitler paraları alıp gitti. 21 trilyon Lira harcanmış, fakat birçok köyde su yok” diye konuştu.

HOD’daki Madene Karşı Kişisel Olarak Dava Açtım. .

Muhammet Altunal konuşmasının devamında Aşağı Maden Köyü’nde çıkarılmak istenen maden projesinin iptali için dava açtığını hatırlatarak; “HOD özeline gelirsek; Artvin’deCerattepe belası, Hod’da da siyanürlü maden belası var. Benim görüşümü, tavrımı biliyorsunuz. Artvinhalkının istemediği, Artvin’e zarar veren herşeye karşıyım. Cerattepe maden projesine karşı çıktığım için ben yargılanıyorum. Hiç önemli değil. Söz konusu Artvin ise gerisi teferruattır. Ben sizin her zaman yanınızdayım. Cerattepe sizin olduğu gibi benim de kırmızı çizgimdir.

Üretim yoksa kalkınma da yok!

Ne dedik; Üretim yoksa kalkınma olmaz. Biz üretime yönelik projelerimizi si z değerli halkımıza sunduk. Su fabrikası, Çay paketleme, Fındık kavurma, kırma tesisleri, Süt ve süt ürünleri, Modern Ağaç Entegre tesisleriyle Artvin’i bir marka şehir haline getirmek için yola çıktık, kollarımızı sıvadık. Siz başkalarının yardımıyla ne kadar ayakta durabilirsiniz. Maalesef Türkiye her şeyi ithal eden bir politika izliyor.

Sandığa Gittiğinizde Aklınızda Bulunsun

Bakın toplum olarak büyük bir buhran yaşıyoruz. Terör dağdan şehirler, Ankara’ya kadar geldi. Kimse güvende değil. Bakın BOP işliyor. Çözüm sürecinin altında yatan asıl projede BOP’tur. İran, Suriye, Irak ve Türkiye’den kopartılacak parçaları birleştirip bu coğrafyada kukla bir devlet kurmak istiyorlar. Bu proje bir Amerika ve batı projesidir. Onun için sandıklara gittiğinizde bunlar aklınızda olsun. Geleceğimizi, Türkiye’yi, çocuklarımızı düşünerek oy verin.

AKP Yine Paketler, Makarnalar, Kömürler Ve Kolilerle Meydanlara Çıktı!

Ne yazık ki, AKP her zaman yaptığını şimdi de yapıyor. Paketler, koliler, makarnalar, kömürler dağıtılmaya başlandı!. Aslında bu milletin malıdır. Milletin malını millete vererek “ biz veriyoruz” algısı yaratarak oy çalıyorlar. Biz hiç adil, demokrasi içinde yarışılan bir seçim yapamadık.

Artvin İnsanı Artık Sevk Edilip Yollarda Ölmesin

Konudan konuya atlıyorum. Artvin’de tam teşekküllü Eğitim ve Araştırma Hastanesi projesini hayata geçireceğimizi afişlerle halkımıza duyurduk. Bu büyük ses getirdi. Artvin’de siyaset üstü konulardan birisidir, sevkler. Birçok insanımızı sevk ettikten sonra yollarda kaybediyoruz. Benim babam felç olduğunda Şavşat’tan Artvin’e getirildi, Buradan Rize’ye doğru yola çıkıldı. Ancak yolda hayatını kaybetti. Bu benim içinde büyük bir acı ve sızıdır. İlçe hastaneleri eski sağlık ocakları gibi. Bu nedenle Artvin’de diğer illere sevki bitirecek bir projeyi mutlaka Artvin ben seçilsem de seçilmesem de yapmak için hep birlikte çalışmalı.

MHP İktidarında Taşeronlara Kadro Emeklilere Yılda 2 Bin 800 TL İkramiye

MHP iktidarında Emeklilere yılda iki kez ikramiye. 2 bin 800 TL verilecek. Taşeron İşçileri, 4/C’liler, vekil ve fahri çalışanlar Kadroya geçecek. Asgari ücret 1. 400 TL olacak. MHP iktidarında mazot çiftçiye 1. 75 kuruşa verilecek. Geleceğimiz, umudumuz olan öğrencilere 10 bin TL eğitim desteği verilecek. Özellikle 17-25 Aralık yolsuzluğununhesabı mutlaka sorulacak. Her türlü terörün kökü kazınacak. Son olarak şunu söyleyeceğim; değerli kardeşlerim, saygı değer Hodlular; 1 Kasım seçimlerinde koalisyon var. Yine 4 Parti meclise girecek. 5. partiden söz ediliyor. Bunun anamı AKP’nin kendi içinde bölünmesidir.

MHP Kesinlikle 1 Kasım Sonrası İktidar Ortağıdır

Bu durumda MHP kesinlikle iktidar ortağıdır. Bundan sonra seçim olmaz. Milletin sözü sözdür ve tartışılmaz. Bu durumda Artvin’den bir milletvekili gönderemezsek Artvin’imize yazık olacak. Çünkü Artvin’e gerçekten hizmet etmek için yola çıkmış bir kardeşinizim. Artvin benim, Artvin halkı kardeşlerimdir. Artvin’e hizmet etmem için desteğinizi istiyorum. Bakın İsrafil Kışla madencilerin, HES’çilerin hizmetinde. Artvin halkı için ne yapıyor. Bir tane atölye açmış mı? Bir iktidar milletvekili karşı çıkacak da madenciler her yanımızda elini kolunu sallayarak dolaşacak. Bu mümkün mü?

Sandığa atacağınız her oyun Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine yön veren çok önemli görev yapacağını unutmayın. Ben Artvin için, sizin için buradayım. Sizin kardeşiniz olarak Artvin’e hizmet benim sözümdür, onurumdur şerefimdir. Beni dinlediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Özer: Vatan Bizden Hizmet Bekler

MHP 2. Sıra adayı Nedim Özer’de kısa konuşmasında; “Biz vatanını milletini, bayrağını özünden seven, yüreği vatan aşkıyla çarpan tertemiz inanlarız. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde ülkeye millete hizmet etmek için sizden icazet almaya geldik. 1 Kasım seçimlerinin şimdiden ülkemize milletimize hayırlı olsun”dedi.

İl Başkanı Serdar Kılınç’ta seçimlerin iktidarın devlet imkânlarıyla 1 sıfır önden başlattığına dikkat çekerek vatandaşların MHP’ye sahip çıkarak destek vermelerini istedi.

Daha sonra soru cevap bölümünde soruları yanıtlayan MHP Milletvekili adayları, İl ve Merkez İlçe teşkilatı Hod derneği Lokalinden ayrılarak, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin Tehlikenin Farkına Varmaya B...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin’de Mhp Seçim Startını Verdi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Mhp Artvin Milletvekili Aday Adayı...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Chp Grup Başkanvekili Levent Gök Ar...
 » Muhammet Altunal Elini Sıkmadığı Va...
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Hdp Artvin İl Eşbaşkanı Yılmaz Topa...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...