Başbakan Erdoğan Artvin’deydi

24/03/2014 13:31

Başbakan Erdoğan’dan Artvin’e Rize-artvin Ortak Havalimanı Müjdesi.


Haber: Tolga GülBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Artvin’de çok coşkulu bir kalabalığa seslendi. On iki bini aşkın insanın katıldığı mitingde Artvinlilere hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulunurken konuşmasının büyük bir bölümünü ise Artvin’e yapılan yatırımlar ve yapmak istedikleri projeler konusuna ayırdı. Başbakan Erdoğan Kemalpaşa’ya ilçe sözü verirken, Rize-Artvin Ortak Havalimanının da yapılacağını ve Artvin halkını yarım saatte havalimanına ulaşacak noktaya geleceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan Artvin’de daha çok Artvin’i konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin mitingi için yoğun güvenlik önlemleri alınmıştı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da katılacağı miting için sabah saatlerinde vatandaşlar Artvin’e akın ettiler. Saat 10’00’da başlayacak miting gecikmeli olarak başlarken, saat 1030 sıralarında Artvin’e helikopter ile gelen Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler Yeni Mahalle Şehir Stadına indiler. Karayoluyla Yenimahalle’den Artvin’e gelen Başbakan Erdoğan kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi.

Miting öncesi Ak Parti İl Başkanı ve Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe konuşma yaptı

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından tertiplenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen mitinge katılım oldukça yüksekti. Başbakan Erdoğan’ın Artvin’e helikopterle geliş anlarında coşkulu kalabalığı Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta ve Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe seslendiler. Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, tüm ilçeleri tek tek sayarak, ”Büyük Usta Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak için Artvin’e hoşgeldiniz” diyerek vatandaşları selamladı. 30 Mart’ta Artvin’in bu sefer bir başka güzel olacağını halkın işlerini güçlerini bırakarak miting alanına akın ettiğini anlatan Erkan Balta, 30 Mart’ın sonucunu halkın bugün burada müjdelediğini sözlerine ekledi. Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe ise Artvin’de 30 Mart’ta 9-0 olacağını ve Başbakan Erdoğan’a Artvin’den tam 9 müjdeli haber vereceklerini söyledi. Artvin’deki mitinge ilçelerden ve köylerden gelen katılımcılara teşekkür eden Mehmet Kocatepe, Artvin’e büyük hizmetler yapan Başbakan Erdoğan’ı karşılamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Nevruz bayramının bayram ortamında geçmesini diliyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın miting alanına gelişinin anons edilmesi ile coşkulu kalabalığın coşkusu iki katına çıktı. Miting alanına gelen binlerce insan hep bir ağızdan Ak Parti’nin seçim şarkılarına eşlik ettiler. Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen coşkulu kalabalığı selamlarken, mitinge katılan vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla Başbakan’a karşılık verdiler. Başbakan Erdoğan, “ Bu sefer Artvin bir başka. Artvin bugün bir başka güzel. Görünüyor ki Artvin artık değişim, diyor, dönüşüm diyor. Artvin artık Karanlığı yenmiş. Artvin bugüne kadar çektiği yerel yönetimdeki çileye son, diyor” diyerek konuşmasına başladı. Başbakan Erdoğan tek tek tüm ilçeleri selamlayarak konuşmasına devam ederken; “ Ardanuç’a, Arhavi’ye, Borçka’ya, Hopa’ya, Murgul’a, Şavşat’a, Yusufeli’ne selamlar ve sevgiler gönderiyorum. Bugün aynı zamanda 21 Mart ve bugün çok özel bir gün. Uluslararası camiada ve Türk Dünyası’nda nevruz bayramı olarak bugün kutlanıyor. Bende tüm Türk Dünyası’nın nevruz bayramını kutluyorum. Tebrik ediyorum. Nevruz bayramının baharının kalıcı olmasını, nevruzun barış ortamının kalıcı olmasını istiyorum. Nevruz’da olayların değil bahar ortamının coşkusunun yaşanmasını diliyorum. Ben inanıyorum ki böylede olacaktır. Ama Artvin bunu zaten biliyor ”diyerek devam etti.

Bu vahşi çöp depolama Artvin’e yakışıyor mu?

Başbakan Erdoğan, genellikle Artvin gündeminden bahsettiği konuşmasına ise Artvin’in girişindeki çöp depolama yerini eleştirerek başladı. Başbakan Erdoğan konuşmasında; “Dostlar bugün buraya gelirken çöp depolama yerini gördüm. Ya bu Artvin’e yakışıyor mu? Çöp depolama yerinin suyu nereye dökülüyor. Çoruh Nehri’ne, Borçka Barajı’na dökülüyor. Hani bunlar çevreciydiler, hani bunların dertleri çevreydi. Bu ne? Öyle demiyor mu Halk Parti? Çevreci değil miydiler? Koskoca İzmir hale vahşi çöp depolama yapıyor ama İstanbul modern depolama yapıyor. İstanbul’da ben Belediye Başkanı olmadan önce vahşi depolama vardı. Çöp depolamadan kimyasallar fışkırıyordu. Şimdi ne durumda olduğunu görüyoruz. Artvinliler zaten İstanbul’u çok iyi bilirler. İstanbul, şimdi çöpten enerji üretiyoruz. Biri vahşi depolama diğeri modern depolama. İnşallah Mehmet Kardeşim ile Artvin’de vahşi dönem kapanacak modern ve depolama başlayacak” diye konuştu.

Artvin’e 10 Milyar Yatırım Yaptık

Artvin’e Ak Parti iktidarı döneminde eski parayla 10 Katrilyon yeni parayla 10 Milyar lira yatırım yaptıklarını anlatan Başbakan Erdoğan, birilerinin sadece iftira atarlarken, kendilerinin ise icraat yaptıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan; “Bak Artvin, Birileri sadece konuşuyor ama biz hizmet ediyoruz. Bakınız Artvin’e Ak Parti döneminde 10 Milyar Lira yatırım yaptık. Eski parayla 10 Katrilyon Artvin’e hizmet yaptık. Bakın bizim 9 günümüz var. Ben 9 gün için 9 icraat sözü veriyorum. A’dan Z’ye icraat diyoruz, hizmet diyoruz. O yüzden onlar sadece iftira atıyorlar. Ve biz Artvin’i şu yaptığımızı görmüyorlar. Artvin’i nereden nereye getirdiğimiz zaten belli. Bunları bir hatırlayalım. Eğitimden başlayalım. 2007’de üniversiteyi Artvin’e kim kurdu? Bu modern üniversite Ak Parti olmadan önce acaba kimsenin aklına gelmiyor muydu? Şimdi burada Artvin’in evlatları okuyor ve Artvin dışından çocuklarımız buraya geliyor. Yurt sorunları vardı, yurtta yaptık. Yenilerini de yapıyoruz. Okullarımızda çocuklarımızın kitaplarını ücretsiz olarak alıyor musunuz? Okullarımız devamlı olarak yapılmıyor mu?

Üniversite öğrencileri bizden önce 45 lira burs alıyorlardı. Sadece 45 liracık. Şimdi 300 lira. Yurtlarda kalanlara 200 lira beslenme yardımı yapıyoruz. Biz sizin için varız, biz size, bu millete hizmetkar olmaya geldik.

Sağlık’ta buradaki hastanemizi büyüttük mü? Buraya yüz elli ilave yaptık mı?. Ayrıca inşaatı devam eden hastanelerimiz var. Artvin ilçeleri ile çok daha iyi konuma gelecek. İstiyoruz ki Artvinli buradan çıkıp İstanbul’a ve Ankara’ya gitmesin. İstiyoruz ki bütün sağlık sorununu burada çözebilsin. Şuana kadar sağlıkta 92 trilyon yatırım yaptık. 150 yataklı hastane yaptık. Ardanuç’a elli yataklı hastane kazandırdık. Hopa, Şavşat, Arhavi’ye toplamda 120 yataklı devlet hastaneleri yapıyoruz. En kısa zamanda bitireceğiz. Murgul Entegre hastanesi ve Borçka Hastanesi’ni yapacağız. Ağız ve Dış sağlığı kliniğini de Artvin’e yapma hazırlığı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Modern Bir Yusufeli Kuracağız, Baraja nazır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında modern bir Yusufeli ilçesi kuracaklarını söyleyerek konuşmasını sürdürdü. Konuşmasında; “Bütün bunlar ile birlikte Yusufeli tabi Türkiye’nin en büyük gövdeli barajına sahip ilçemizdir. Oraya bir hastane yapılıyor. Modern bir Yusufeli şehri inşaa edeceğiz. Ve bu deniz manzaralı olacak. Nereyi seyredecek halkımız, Yusufeli barajını seyredecek.

Artvinli İstanbul’u bilir. İstanbul’da çöp, susuzluk vardı, hava kirliği vardı. Şimdi var mı? Şu vahşi depolama, şu depolama yakışıyor mu Artvin’e? Biz belediyeyi alınca hemen bertaraf ederiz bu sorunu. Su sıkıntısı Artvin’de yok ama temiz ve kaliteli suyu kısa sürede getiririz ve ömür boyu su sorununu da çözeriz.

Hava kirliliği olmaz bu şehirde bu güzellik ve yeşillikte. Ama buna rağmen biz buraya doğalgazı da getirmek suretiyle bu noktana da adım atmış olacağız. Benim hanım kardeşimin mutfağında da, banyosunda da sıcak su olsun. Göreve geldiğimde 9 ilde doğalgaz vardı ve şimdi 72 ilde var. 9 il kaldı onu da inşallah kısa sürede bitireceğiz. Ve bütün illerimizde doğalgaz olacak!” diye konuştu.

“Cankurtaran ölüm kusuyordu ölüm!”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ulaşımda Artvin’e büyük yatırımlar yaptıklarını belirtirken, Cankurtaran tünelini yaparak ölüm kusan Hopa Dağı sıkıntısını çözmekte olduklarını söyledi. Başbakan Erdoğan konuşmasında; “ Ulaşımdan bahsedeyim. Ey Cankurtaran. Cankurtaran’ı hatırlayan var mı? Yol var mıydı? Oralar ölüm kusuyordu, ölüm. Şimdi bu yıl sonuna kadar Cankurtaran tüneli inşallah bitiyor. Cankurtaran tüneli ile insanlar rahatlayacak, çile sona erecek. Gümrük Bakanımız Hayati Yazıcı geçtiğimiz günlerde geldi ve ışık göründü açılışını da yaptı. Burada el ele vererek yine bu tüneli ulaşıma açacağız. Cankurtaran’ın umut töreninde beraber oluruz ve tüm belediye başkanları da orada birlikte oluruz, inşallah. Şimdi benim sizlerden bir ricam var. Artvin’in nüfusu kaç? 169 bin. Yani yeterli bir zamanız var. Bir kez daha kapı kapı dolaşacak kadar zamanımız var. Kapı kapı dolaşmaya var mısınız?” şeklinde coşkulu kalabalıktan söz aldı.

Kapınıza gelen ablalara dikkat edin

Başbakan Erdoğan, son günlerdeki sürekli dile getirdiği bir konuya vurgu yaparak “ Kapınıza ablalar geliyor. Bu ablaların kim olduğuna bakın. Pensilvanyalılar kapınızı çalınca neler diyeceğinizi biliyorsunuz. Yavrularınızı yurtlarından, evlerinden atıyorlar. Pensilvanya’da bir zat var, istihbarat şefi midir, emekli hoca mıdır, belli değil. Adam bakıyorsunuz dinleme işleri ile uğraşıyor.

Bir Müslüman bir Müslümanı dinler mi? Senin ne işin var dinlemelerle. Dinlemeyi bırak bir Müslüman bir başkasını gözetlemez dahi. Bizim dinimizde böyle bir şey yok. Madem Türkiye’yi çok seviyorsun ne işin var Pensilvanya’da? Kaç kez davet ettim. Gel Türkiye’ye burada çekil inzivaya. Benim ülkemi oradan neden karıştırıyorsun? Neden ülkeme fitreyi sokuyorsun? Bunlarda yalan var, iftira var, inanmayın bunlara. Sadece bir ceketi varmış. Ama bakıyorsun milyarlarca doları var. Nerede buldun bu milyarlarca doları sen” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Pensilvanyalılar ile birlikte oy topluyor

Mitinginin son bölümüne doğru, seçime vurgu yapan Başbakan Erdoğan; “Biz bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte ve kardeşçe yaşayacağız. Birimizin diğerinden ayrımı olmayacak. Bakın kardeşlerim kişi sevdikleriyle beraber olur, birlikte yürür. Bende sadece sizlerle birlikteyim. Bana siz yetersiniz. Bana Allah’ım yeter!

Şuanda Kılıçdaroğlu ile Pensilvanya birlikte oy topluyorlar. Bakın ne durumdayız hele…

Ah başörtülü kardeşlerim. Ne eziyetler çektiniz siz böyle. Bakın burada yan yanasınız. Birinizin birinizden ne farkı vardı? Hatırlayın geçmişi. Benim kızlarım başörtülü olduğu için üniversiteye sokulmadılar. Kat sayı engelli getirmediler mi? Meslek lisesi mezunu isen katsayı engeli getirdiler. Eşit şekilde yarıştırmadılar? Ama biz sabrettik. Şimdi 4+4+4 ile birlikte 12 yıllık eğitimle ülkemizde eğitimin önünü açtık mı? Başörtü sorunu var mı? İstediğin üniversiteye başörtülü de başı açık da gidiyor mu? Devlet dairesinde başı örtülü bacım başı açıklarla birlikte çalışabiliyor mu? Ne gerek vardı bütün bunlara geçmişte. Şimdi bunun adı normalleşmedir. Yaptığımız normalleştirmektir. Bizi ayırmışlardı, birbirimize düşürmüşlerdi, biz birleştiriyoruz, normalleştiriyoruz.

Biri siyasi Türkçülük yapıyor, siyasete kafatasçılığı karıştırmaya çalışıyor, ayrıştırıyor. Ama biz ayrıştırmıyoruz. Biz biriz diyoruz. Biz Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Roman biriz diyoruz. Alevisi ile Sünnisi ile biriz diyoruz. Biz 782 kilometre karede bir bayrak, bir devlet, bir vatan diyoruz. Beni yaradan Allah diğerlerini de yarattı diye, yaradılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Kürt, Türk, Laz fark etmez herkesi seviyoruz. Onun için tek millet, tek bayrak, tek vatan diyoruz. Reklamı izliyorsunuz değil mi? Nasıl bizim reklam. İşte bayrak sevgisi bu. Onlar bunlardan anlamazlar. Gerçi reklamımızı yasakladılar ama biz çözüm buluruz. Ak Parti çözümün adresidir ”şeklinde konuştu.

Rize-Artvin Havalimanını Yapacağız

Başbakan Erdoğan, miting alanında bir vatandaş tarafından açılar dövize cevap vererek Artvin’e bir müjdeli haber verdi. Artvin halkının ulaşımda bir engelini daha ortadan kaldıracaklarını ve Artvinlinin yarım saate havalimanına ulaşacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, “ Tek millet, tek bayrak, tek vatan dedik. Batıda ne var ise doğuda o olsun, kuzeyde ne var ise güneyde de olsun, istedik. İşte beklediğiniz müjdeyi veriyorum. Rize-Artvin havalimanını yapmamızı istiyorsunuz. Evet etüt çalışmaları yapıyor. Yer çalışması yapılıyor. Rize ve Artvin’in müşterek kullanabileceği bir havalimanını orta ölçekte yapacağız. Etüt proje çalışmaları devam ediyor. Sizi uzun uzadıya siz Artvinliyi yormadan, sizi havalimanına 30 dakikada ulaştıracağız. Artvin’den sizi yarım saate havalimanına ulaştıracağız. Bugün bu müjdeyi Rizeliler’de bekliyor, şimdi onlarda buradan duymuş oldular, bir kez de orada söylemiş olacağız. Biliyorsunuz biz yapacağız dedik mi yaparız. Artvinli bu havalimanı da bitince ister Erzurum, ister Ardahan ister ise Rize’yi kullanacak yada Batum’u. Yusufeli tarafı Erzurum’u kullanabilir. Artık tercih Artvinlinin olacaktır. Böylelikle bu ilin kısa süreli ulaşım sorununu da çözeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin enerji sorununu Artvin’deki barajlarla çözüyoruz

Başbakan Erdoğan konuşmasında, CHP Genel Başkanına da eleştirilerde bulunurken; “ Buraya CHP geldi. CHP’yi dinlediniz. Neden bahsetti ve ne söyledi? Hep iftira attı değil mi? Bir projeden bahsetti mi? Neden bahsetmedi. Çünkü burada nereye bakarsa baksın bizi gördüğü için konuşmadı. Projeleri Ak Parti yapıyor olduğu için konuşmadı, sadece iftira attı. Burada nereye bakarsan bak bizi görürsün, buradaki yatırımlarda bizi görürsün. Ne anlatacak ki? Bakın buraya Dağları delerek geliyoruz. Buralardan milyonlarca kilovat saat enerji üretiyoruz. Niye? Türkiye’nin enerji sorununu çözelim, diye. Deriner’i 2012’de açtık. Bu bizim Çoruh’a taktığımız ilk büyük gerdanlık idi. Burada bir milyar 39 kilovat saat enerji üretecek Borçka’yı da bitirmek bize nasip oldu. Bunlar var mıydı? Şimdi Borçka belediyeyi alacak ve bize müjdeyi verecek.

10 Katrilyon yatırımın bakınız. Orman ve Su İşlerinde 6. 5 katrilyon yatırım yaptık. Ulaştırmada 2. 5 katrilyon, turizmde, sağlıkta, eğitimde ve diğer alanlarda olmak üzere on katrilyon yatırım yaptık. Şimdi yavrularınız okula gidiyor, kitaplar kalkıyor. Sınıflarına Fatih Projesi ile akıllı tahtalar ve tabletler geliyor. Biz bize yolsuzluk iftiralarına hep eserlerimiz ile yanıt verdik. Ziya Paşa ne demiş? Eşşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimiz ile konuşuyoruz. Bizim iftira ile işimiz yok. Onlar sürekli laf ve iftiraları ile konuşur. 79 sene Türkiye’de 6 bin kilometre yol yapılmıştı biz 17 bin kilometre yapmışız. Cumhuriyet tarihinde yapılan dersliğin yarısı kadar dersliği biz yapmışız. Şimdi çocuklarımız modern okullarda okumuyorlar mı?

Farkımız bu. Bizden önce bütçe 120 milyar dolardaydı biz 590 milyar dolar bütçeye ekleme yaptık, işte farkımız bu.

Bu MHP var ya! MHP, İMF’ye gitti borç dilendi. Kim ödedi, biz ödedik. Merkez Bankasının kasasında milyon dolarcık paralar vardı şimdi 120 milyar dolar var. Bunlar milliyetçiyiz diyor. Bunlar laf milliyetçisidir. Biri siyasi Türkçülük, bir diğeri siyasi Kürtçülük yapıyor. Biz gerçek milliyetçiyiz. Halka hizmet hakka hizmettir, biz bunu biliriz. İşçi memuru bunlar sömürdü 13. 5 katrilyon işçi memurdan zorunlu para kestiler. Konut yardımı dediler, 3. 5 katrilyon kestiler. Biz bunları da ödedik. Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyenler ve bize kızanlar var. Ama biz onlara rağmen büyüyeceğiz. Uluslararası toplantılarda biz Türkiye’yi tanıyamıyoruz artık diyorlar. Türkiye’de 26 havalimanı vardı şimdi 52 havalimanı var. Dünya’ya ile yarışıyoruz” dedi.

Kemalpaşa sınır kapısına sahip bir ilçe olarak büyüyecek artık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının son bölümünde yine yerel konulara gelerek vatandaşlardan kapı kapı gezmelerini ve oy istemelerini talep etti. Başbakan Erdoğan konuşmasının son bölümünde Kemalpaşa Beldesi’ne ilçe sözü verdi. Erdoğan konuşmasının sonunda ise; “ Şu Sarp Sınır Kapısı Kemalpaşa’da değil miydi? Rezaletti değil mi? Modern hale biz getirdik. Bizden önce neredeydiniz, yakışıyor muydu o sınır kapısı ülkemize? Kemalpaşa şimdi tutturdu ilçe, ilçe, diye. Evet, Kemalpaşa ilçe olacak. İnşallah Kemalpaşa ilçe olacak. Zaten ilçe olunca orası sınır kapısı olması nedeniyle çok daha güçlü olacak. Biz sizin hizmetkârınızız bunu böyle bilin. Ne istiyorsanız o hizmeti yaparız. Bizim başka hesabımız yok. Bu can bu bedende oldukça biz bu vatana canımızı vereceğiz” dedi.

Mehmet Bey ile Artvin hizmet görmeye başlayacak

Başbakan Erdoğan konuşmasının son bölümünde Mehmet Kocatepe ile Artvin’in 30 Mart’tan itibaren hizmet görmeye başlayacağını belirterek konuşmasını; “Şimdi Rize’ye gideceğiz, ve oradan Erzurum’a gideceğiz. Sizin duanıza muhtacız. Gece gündüz demeden Aşık Veysel’in dediğimi gibi gece gündüz demeden uzun ince bir yolda gidiyoruz. Meşakkatli ve zor bir yolda ilerliyoruz. İnşallah yine 30 Mart’ta her yerde zaferler elde edeceğiz. Benim sizden istediğim kapı kapı dolaşmanızdır. Var mıyız? Ablalar, Abiler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bu defa müjdeler alacağız. Hazır mıyı? Tek vatan, tek millet ve tek bayrak, diyoruz. Bizim başka bir derdimiz ve hesabımız yok. Ve teşekkür ediyorum. Bugün Artvin bir başka güzeldi. Günümüz kutlu olsun. 30 Mart Aydınlık olsun. Sandıkları Ak Parti İle Aydınlatmaya Var Mıyız? Bütün adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Mehmet Bey ile inşallah 30 Mart’ta aydınlık haberi alacağız. Mehmet Bey ile Artvin hizmet görmeye başlayacaktır. Sizden 30 Mart’ta müjdeli haberler bekliyorum. Hakkınızı helal edin” diyerek konuşmasını tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.03.2014 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Tarih 12.12.12 Ve Deriner Barajı Aç...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçe...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...