Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

23/01/2014 10:02

Emin Özgün, “Sosyal Demokrat Bayrağını Kimse Artvin Kalesinden İndiremez.”


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Artvin İl örgütü 30 Mart öncesi bir kez daha basın mensuplarının karşısına geçti.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl örgütü çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Sedir Pastanesinde gerçekleşen ve basın mensuplarının da katıldığı kahvaltıya Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars katıldı. http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/17d191d870. JPG

Kahvaltının ardından birçok konu hakkında basın mensuplarına bilgi veren CHP’liler merak edilen soruları da açık yüreklilikle cevapladılar. Yerel seçimde izleyecekleri yol haritasından, oy taşımaya kadar bir çok konuyu masaya yatırdılar.

Toplantıda ilk olarak CHP İl Başkanı Seçkin Kurt açıklamalarda bulundu. Kurt yaptığı açıklamada, “30 Mart gerçekten bu yaşadığımız sıcak gündemde önemli bir dönemdir. Bunu da her gün başka başka olaylarla açıkça gösteriyor. Bizde yıllardır Artvin’de, Artvin halkının her zaman Cumhuriyetle nasıl yaşamak istediğini alenen gösterdiğini düşünüyoruz, bunu da devam ettirmek için düşüncülerimizi, projelerimizi siz değerli arkadaşlara gün ve gün aktarmak istiyoruz.

Kurt: Biz Doların Yeşilini Değil Doğanın Yeşilini Seviyoruz

Maalesef AKP iktidarının düşüncesiyle asıl amacı siyasi rant uğruna insanları kandırmak olduğu için, yine böyle bir seçim döneminde alenen destek çıktıkları Artvin’deki firma olarak da destekledikleri bu olayı yine 30 Mart’taki siyasi rant uğruna halkı kandırmak uğruna böyle bir demeç içine girdiğini http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/dd04e0cec1. JPGdüşünüyoruz biz. Bunun açıklamasının da Sayın Milletvekilimiz İsrafil Kışla’dan gelmesini de ayrıca garip karşılıyorum. Bunu en üst düzeyde Sayın Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan, “mecliste hadi madenin çıkıp çıkmaması uğruna bizim söylediğimizi yapmayın bu meclisten bir araştırma komisyonu kurulup içinde her türlü siyasi düşüncenin oluşacağı araştırma komisyonu kurulup Artvin’e gidip yerinde araştırma yapsınlar eğer o araştırma komisyonu Artvin’de maden çıkınca, Artvin’e hiçbir zarar verilmeyeceğini söylerse bizler bizde buna destek çıkalım ülkemizin zenginliklerinin önüne geçmeyelim bizde madenin çıkması için elimizden geleni yapalım” demişti. Bu konuda yine kökeni Artvinli olduğunu düşündüğümüz MHP Milletvekili lehte konuşurken maalesef aynı bugün burada komisyon oluşturalım diyen sayın Milletvekilimiz meclisteki o konuşmasında komisyon oluşturulmasının aleyhin de söz alarak, “komisyon oluşturulmasına gerek yoktur Artvin’de maden çıkmalıdır” demiştir. Bu arada 2 ay gibi zaman geçti fikrini ne değiştirdi bilmiyorum gelip burada bu gün bir komisyon oluşturulup ilgili bakanlığa gidip maden çıkıp çıkmaması konusunda bakanlığa bilgi verelim diye bir söylemini gazetelerde okudum ben bunu tamamen 30 Mart’ta ki seçimlere yönelik olduğu düşünüyorum. Buna asla izin vermeyeceğiz, bize maden sizin kozunuz mu diyorlar, biz Artvin’de çıkacak madenin Cumhuriyet Halk Partisinin kozu olmasını kesinlikle istemiyoruz gelsin AKP’deki tüm arkadaşlarımız bizimle beraber sokağa çıksınlar, yaptığımız mitinglerde gösterdiğimiz emeğe bizimle birlikte katılsınlar, biz bu madeni burada çıkartmayalım buda bizim bir avantajımız olmasın” ifadelerine yer verdi.

Özgün: Yerel Seçimlere Giderken Ülkemizde Enteresan Şeyler Oluyorhttp://www. coruhpostasi. net/files/uploads/c1318ce29b. JPG

Artvin Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Belediye Başkan adayı Emin Özgün ise, “Yerel seçim atmosferine girmek üzereyiz. Türkiye’de enteresan şeyler oluyor bu enteresan şeyler olurken Türkiye’de önce yerel seçimleri ardından Cumhurbaşkanı Seçimlerini ondan sonrada genel seçimleri var. Türkiye İnanılmaz bir atmosfere giriyor. Ben de bir yerel yönetici olarak örgütümle yola çıkacağım. Yarın kadın kollarımız çalışmalara başlıyor. 3 Şubat tarihi itibariyle de tüm örgütümle çalışmanın startını vereceğiz. Ben tecrübeli bir belediye başkanıyım. 15 yıldır Artvin’e belediye başkanlığı yapıyorum. “Artvin Emin Ellerde” sloganıyla yola çıktık. Bundan önceki sloganımızda Artvin Bizim Sevdamızdı. Bu slogan bugün rakip adayımız tarafından kullanılıyor. 15 yıldır Artvin halkıyla birlikte üzüldük birlikte sevindik. Artvin’e sevdalanmak önemli bir olgu, Artvin’ sevdalandım demekle sevda olmaz diye düşünüyorum.

Yerel seçimlere giderken ülkemizde enteresan şeyler oluyor. İktidar Suriye olayını ön plana çıkarıyor. Hep gündemi değiştiriyor. Bugün EURO 3 TL’yi geçmiş dolar 2 TL’yi geçmiş. Paramız inanılmaz değer kaybetmiş. Hemen yanı başımızda ki Gürcistan’da 100 TL’ye 120 Lari alırdık şimdi 80 Lari alabiliyoruz. Türk paramız yüzde 40 Gürcistan parası karşısında devüle olmuş değer kaybetmiş. EURO ve Dolar http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/9afb0af187. JPGkarşısında yüzde 25 devülo olmuş bu iç piyasaya yüzde 35 oranında yansımış. İşsizlik diz boyu. Başbakanımız çıkıyor. Suriye’den bahsediyor. Mersin’de 100 bin Suriyeli insan yaşıyor. Biz bu ülkenin insanların işsizlik sorununu çözdük de Suriye mi kaldı? Artvin’de inanılmaz işsizlik var. Yerel yöneticiler olarak işsizliği çözmek gibi bir görevimiz yok ama işsizliğin önlenmesine katkı yapmak gibi bir sorumluluğumuz var. Ben yapılan bu yolsuzlukların yaşanmasının ülkem adına hangi parti adına olursa olsun istemiyorum. Hangi parti iktidar olursa olsun böyle şeyler olmamalı. Bu ülkede asgari ücret 800 TL, Bakanın oğlunun geliri 40 bin TL. İnanılmaz uçurumlar mesafeler açılmış insanların yaşam standartları arasında. Birileri çocuklarına aş ekmek ararken birileri de lüks içinde yaşıyorlar. Bu doğru değil. Siyaset kavga etme sanatı değil insanların sorunlarını çözme sanatıdır. Bu ülkede kim siyaset yapıyorsa el ele vermeli bu ülkenin sorunlarının çözümü, insanlarımızın refahı için çalışmalı. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu ülkeyi ona buna peşkeş çekerek daha sonrada bunun adına siyaset demek kimseye yakışmaz. Bunun için yerel yönetimler de güzel bir seçim kampanyası yaşayacağız. Onlar beni eleştirecek, ben onları eleştireceğim.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Artvinlidir. Hangi partiden olursa olsun Artvin’in bir değeridir. Artvin’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi imarcılarını göndermiş. İstanbul’un göbeğinde bir sel oldu. 24 kişi öldü. Sevgili Kadir sen önce kendi işine bak. İstanbul’un imarını düzelt. Biz 15 senedir Artvin imarını düzeltmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da düzeltmeye çalışacağız. Bir önerisi varsa öneri olarak dinleriz. Herkes haddindi bilecek. Ben de oda. Buradan Kadir abime sesleniyorum. O 24 kişi İstanbul’un göbeğinde minibüsün içinde öldüğü zaman ben ondan daha çok üzüldüm o insanlar için.

“Artvin Belediyesi 15 Senedir Artvin’de Hiç Bir Şeyden Dert Yanmamıştır”

Artvin’de yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Artvin belediyesi 15 senedir Artvin’de hiç bir şeyden dert yanmamıştır. Biz Artvin’de yerel iktidarız. Biz Artvin’de gece demeden gündüz demeden bir şeyler yapmaya çalıştık. Eksiklerimiz, kusurlarımız, hatalarımız olmuştur. Kusurlarını mevcut iktidar gibi inkar ederek örterek değil, bu kusurlarımızdan hatalarımızdan ders çıkararak önümüzde ki dönemde Allah nasip ederse bu seçimden zaferle çıkacağız ve Artvin’e hizmet etmeye devam edeceğiz. Sosyal Demokrat düşüncenin bayrağını kimse Artvin kalesinden indiremez. Cumhuriyet Halk Partisi bir okul, bu okulda ben çok şey öğrendim. Bu okulda her zaman el ele veririz. Biz bir ön seçim yaşadık. Ön http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/a890d47c79. JPGseçimler aile içi yarıştır. CHP Artvin’de adayını kendi örgütüyle seçti. İktidar partisi ne yaptı. Artvin’de kendi yöneticilerine saygısı olmayan bir anlayışın yerel yönetimlerde başarılı olması söz konusu değildir. Buradan iktidara sesleniyorum. Euro’nun, Dolar’ın yükselmesine Gürcü Parası karşısında Türk Parasının değer kaybetmesine engel olsunlar. Bende burada belediyecilik görevlerimi yapayım. Herkes işini yapsın hızlı tren yapmakla övünüyorlar. Karayolu yapmakla övünüyorlar. Bu ülkenin bu insanların sorunu işsizlik. Aşsızlık her İl’e üniversite açtık. İktidardan bu öğrencilerimize nasıl iş bulacağız diye söylemde bulunan var mı? Suriye’de Savaş oluyormuş. Evet, savaş insanlık suçudur. Bu savaşa sebep olanların Allah belasını versin. Benim sorunum mu Suriye’deki savaş. Benim sorunum, her İl’de açılan Üniversitelerden mezun olacak çocuklarımıza nasıl iş bulabilirimdir. Artvin’de fabrika yok. Bir annenin bir babanın çocuğuna iş bulabilme sorununu ben yaşıyorum. İşsizliği çözme görevi iktidarların işidir. Allah aşkına gündeme bakın. Yok, Fenerbahçe’nin başkanı Yargıtay’da onaylanmış, yok bilmem Suriye’de şunlar olmuş. Millet tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyor. Bu halk artık Ak Parti iktidarına gereken dersi vermelidir. Yoksa ben büyük endişe duyuyorum.

“Kişisel Ve Şahsi Eleştiri Yapılmadan Yaptığımız Hizmetlerin Eleştirisine Açığız”

Seçim atmosferinde bu konuları daha çok konuşacağız. Kişisel ve şahsi eleştiri yapılmadan yaptığımız hizmetlerin eleştirisine açığız. Bu eleştiriler olur. Bizde buna cevap vermek durumundayız.

Artvin’i tehdit eden bir maden sorunu var. İktidarın Milletvekili saygı duyuyorum benimde milletvekilim çıkıyor televizyonlarda madeni savunuyor. İktidarın burada ki adayı da madene karşıyım diyor. Çıksınlar haykırsınlar. Bizim gibi maden mitingi yapsın. Sevgili Uğur Bayraktutan ve MHP Milletvekili çıktı meclis kürsüsünden madenin Artvin’den neler götüreceğini, çıkarılacak yerin ne kadar tehlikeli olduğunu, Artvin’in yer üstü değerlerinin feda edilmesine değmediğini, bu teknoloji ile çıkarılırsa Artvin’i ciddi jeolojik sorunların beklediğini söyledi. Ak Parti İktidarı Milletvekili Sayın İsrafil Kışla’da çıktı bu madeni savundu. Bunlar mı Artvin’e sevdalı olduklarını söyleyecekler. Bunun için buradan onlara da sesleniyorum akıllarını başlarına toplasınlar. Artvin’de madenin çıkmaması için el ele verelim. Onlarda bizimle birlikte bu mücadeleyi versin. Yeşil Artvin Derneğimizde siyaset üstü bir anlayışla maden mücadelesini sürdürüyor.

http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/052d28f67a. JPG“Biz madeni siyaset malzemesi yapmıyoruz”

Biz sosyal demokratları her şeye karşı çıkıyormuş gibi göstermek yanlış. Hemen yanı başımız da Murgul’da yaklaşık 100 yıldır maden çıkıyor. Mademki bu yer altı kaynağı ilçeyi geliştiriyor neden Damar Beldesi kapanıp köy oldu. Burada Artvin’i geliştirecek bir değer yok. Artvin’deki maden bu teknoloji ile çıkarıldığı zaman çok büyük tehlikeler oluşacak. Cerattepe’de maden çıkarıldığında çok büyük tehlikeler ortaya çıkacak. Su kaynaklarımız orda. Bölgede heyelan bölgelerimiz var. Bu heyelanları tetikleyebilir. Bir gün öyle bir teknoloji çıkar ki Artvin’in doğal değerlerine yer üstü değerlerine zarar vermez o zaman maden çıkabilir. Öyle bir teknoloji çıkmazsa o madende çıkarılmamalı. Bizim değerlerimize zarar vermeyecek teknoloji olursa amenna yoksa yine karşıyız.

Biz madeni siyaset malzemesi yapmıyoruz. Biz 30 senedir bu mücadelenin içindeyiz. Ben diş hekimiyken de bu mücadelenin içindeydim. Bizim yeni bir mücadele değil ki onlar için yeni bir olaysa gelsinler bunu siyasete alet etmeyelim.

Artvin’de 15 senedir Artvin’in çöp sorununu çözemedik. Bunu sadece biz değil iktidar belediyesinin olduğu belediyelerde çözemedi. Bununla ilgili bir birlik kuruldu. Mevcut hükümetimizde buna el attı. Ama çözüm bulunamadı. Bu Karadeniz’de bir çöp toplama yeri bulunamadı. Doğa buna müsaade etmedi. Bu beni üzdü. Bu çöp sorunu sadece Emin Özgün’ün sorunu değil. Bu sorun sahilde de iç kesimlerde de çok büyük problem. Ama ne edip edip bu sorunu çözmeliyiz. İş adamlarımızla hayata geçireceğimiz 200 yataklı otel projemiz var. Kafkasör’de Bursalı iş adamlarımızla yaptığımız turizme önemli değer katacak projemiz var. Kafkasör’de ki devre mülk projemiz önümüzde ki sene bitiyor. Otopark sorunumuz var. Atapark’ın altına otopark yapmamız çok riskliydi orası çok oynak orasının eşilmesi sıkıntı yaratırdı. Ama ciddi çalışmalarımız var bu konuda da.

“Üniversitede, İş bulması kolay bölümler açılmalıdır”

Artvin’de su sorunumuz yok ama Hatila suyunun getirilmesi projesi geleceğe yatırımdır. Hatila suyu projesi 1956’ya dayanıyor. Hatila suyu projesi için 42 trilyonluk maliyet çıkardılar. Benim 15 trilyona yapacağım projeyi 42 trilyona getirecekler parasını da ben vereceğim. Ben yapamıyor muyum? Personelimde var. Ben bunu yaparım. Artvin’de proje bitmez. Otopark projemiz var, su sorunumuz yok ama Artvin’in geleceğine yatırım için yapılmalı. Çöp sorununu hiç saymıyorum o bizim görevimiz çözeceğiz. Yolların rehabilite edilmesi noktasında projelerimiz var. Bazı yerlerde kentsel dönüşüm http://www. coruhpostasi. net/files/uploads/84ed66fda8. JPGuygulayacağız. Kentsel dönüşüm için 15 dönümlük yer lazım Artvin’de böyle bir yer yok. Bizde Çevre ve Şehircilik bakanlığına gideceğiz Artvin’in özel durumunu anlatıp kısım kısım uygulamaya çalışacağız. İlk olarak Haypet’te uygulamayı düşünüyoruz. Orda ki araziyi insanlarla anlaşıp satın alıp insanlara yine orada konut yapacağız.

Artvin’deki üniversitemizin gelişimini yeniden değerlendirmemiz lazım. Burada her bölüm açılmamalı. İş bulması kolay bölümler açılmalıdır. ” dedi.

Şahin: Burada yaşamayan insanların burada seçim kazanma hayali kurmak kadar alçakça bir şey olamaz

Ardından ise Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe başkanı İlyas Şahin, konuşma yaptı. Şahin Merkez İlçe Seçim Kuruluna oy taşımayla başvuruda bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi, “Oy taşıma işlemi Cumhuriyet Halk Partisi adına kesinlikle yapılmamıştır. Biz bu tür uygulamayı da kınıyoruz. Nedeni ise; burada yaşamayan insanların burada seçim kazanma hayali kurmak kadar alçakça bir şey olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi kesinlikle böyle bir politika gütmedi, tabi bir takım duyumlar alınıyor özellikle iktidar partisinin bu yönde çalışmalar yapmasına dahil, umuyorum ki yapmamış olsalar. Ama biz bunun için neler yaptığımızı ifade edersem, Cumhuriyet Halk Partisinin Bilgi İşlem Daire Başkanlığıyla şöyle bir çalışma yürüttük, YSK’dan önce 12 Kasım’da ardından 10 Ocak’ta alınan seçmek kayıtları bizim kendi Cumhuriyet Halk Partisi bilgi işlem sitemimiz var. Burada önce üyelerimizden başlamak üzere daha sonra bütün ulaşabildiğimiz kadar vatandaşlarımızın seçmen olup olmadıklarını sorguladık. Bu vesileyle de, hanelerinde ve apartmanlarında kimsenin seçmen gözüktüğünü gördük ve bu kişilerin hanemizde ve apartmanımızda oturup oturmadığını, tanıyıp tanımadıklarını soraraktan bir takım verilere ulaştık, bizde dün itibariyle ilçe seçim kuruluna itirazımızı sunduk. Hatta itiraz eden tek siyasi partinin bizim olduğumuzu öğrendik. Biz yaklaşık 150 kişilik dilekçeyi Merkez İlçe Seçim Kuruluna sunduk. Bununla ilgili gerekli araştırmalar sanıyorum başlatılmıştır” dedi.

Son olarak ise tekrardan söz alan İl Başkanı Seçkin Kurt gazeteciler ve vatandaşlara oy vermenin kutsallığından bahsederek şunları söyledi, “30 Mart’ta ki seçim gerçekten kritik bir seçim bu arada oy taşımayla ilgili önemli kaygılar ve tespitler yaptık. Bunlarında maalesef Ak Parti kadın kolları başkanı ve maalesef devlet dairesindeki arkadaşlarım siyasi tutumlar içinde buna çanak tuttuğunu gördüm. Biz bunla ilgili suç duyurularında bulunduk gerekli yerlere itirazlarımızı da yaptık. Bu sayı 150 ama daha da artabilir 23 Ocak Perşembe saat 17. 00’e kadar. Sizlerde oy vermenin kutsallığıyla alakalı bu tip yapılan hareketlerin kişinin yaşadığı yere ihanet olduğunu, normal yaşadığı yerlerde oy kullanması gerektiğini, bunu kendi çocukları için geleceği için geçmişi için kendi yerinde normal yaşayan insanların oy kullanması gerektiğini kaleme alıp vatandaşı bilinçlendirmesini istiyorum” dedi.

Yaklaşık iki saat süren toplantı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.01.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin'de Uğur Mumcu Unutulmadı...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin, Meclis Gündeminde Konuşulma...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...