Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden 2 Milletvekili İstedi

29/04/2015 12:51

Ahmet Davutoğlu: Artvin’in Hayal Ettiği Tüm Yatırımları Yapacağımıza Söz Veriyorum.


Haber: Hayati Akbaş







Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yenimahalle İskebe Stadı’na helikopter ile indi. Burada Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve AK Parti Artvin Milletvekili 2. sıra adayı Vedat Kibar ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Başbakan Davutoğlu ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Artvin Milletvekili ve Milletvekili adayı Dr. İsrafil Kışla, Artvin Milletvekili adayı Vedat Kibar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta’da katıldı. Başbakan Davutoğlu kürsüye çıkmadan önce Milletvekili İsrafil Kışla ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuşma yaptılar.

Kışla: 7 Haziran’da yeni bir zafer yaşayacağız

İsrafil Kışla konuşma yaptı. Kışla konuşmasına yeşil Artvin’in güzel insanları diyerek başladı. Kışla, “ AK Parti’nin kuruluşu Türkiye’de yeni bir dönemi başlatmıştır. İdeoloji dönemi bitmiş ve hizmet dönemi başlamıştır. Ak Parti demek ekonomik istikrar ve hizmet demektir. 12 yılda Ak Parti oylarını arttırarak seçmenlerin yüzde elli oyunu almış ise bu milletin kabul ettiğini ve beğendiğinin işaretidir. Artvin’de de 30 mart seçimlerde Artvin’de tarih yazılmış ve yeni dönem başlamıştır. AK Parti demek üniversite, yol, köylerde su, hastane demektir. AK Parti demek hizmet demektir. 13 yıldır yaptıklarımız bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. 7 Haziran’da da inşallah yeni bir dönem yaşanacak ve Artvin mecliste iki milletvekili ile temsil edilecektir. Sizleri çalışmaya davet ediyorum. 7 Haziran’ı bayram yapmaya hazır mısınız? Söz veriyor musunuz?” diyerek kalabalığa seslendi.

Faruk Çelik: Ben Artvin ile her zaman gurur duydum, onur duydum

Artvin Yusufelili Hemşerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuşmasında Artvin ile ve Artvinli olmakla her zaman gurur duyduğunu belirterek; “ Uzun yıllardır, 45 yıldır bu doğduğum topraklardan doğduğum ilimden ayrı Bursa’da yaşıyorum. Ama şunu belirteyim ki nerede yaşarsam yaşayayım sizlerle hep gurur duydum, iftihar duydum. Her yıl düzenli olarak Artvin’imizi ziyaret ettim. Değerli milletvekillerimiz ile projelerimizi takip ettik. Artvin’de de önemli mesafeler aldık. Türkiye gibi Artvin’de değişti. İnşallah Türkiye’nin aldığı gibi Artvin’de hizmet almaya devam edecek. 1999’da Bursa Milletvekili olarak parlamentoya girdim. O dönemde Türkiye’yi İMF’ ye teslim etmiş bir Ankara vardı. O dönem kuyruklar vardı. Batan bankalar vardı. Şimdi Allah’a şükür 13 yıl sonra da Türkiye’nin dört bir tarafına başımız dik ve alnımız açık çıkıyoruz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız ile sizlerle birkaç kez buluşmuş idim. Bilge adam Sayın Başbakanımızı heyecanla beklediğinizi biliyorum. Yolda Sayın Başbakanımıza Artvin’i anlatmaya çalıştım. Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli’yi ve hizmetleri anlatmaya çalıştım. Ancak gördüm ki sayın Başbakan Artvin’i en az benim kadar biliyordu. Bunu görmekten mutlu oldum. Gününüz hayırlı olsun. Seçimler hayırlı olsun diyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu coşkulu kalabalığa Artvin’in üçüncü milletvekili olacağının sözünü verdi

Konuşmaların ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu Artvin Valilik Meydanı’nda kendisini karşılayan coşkulu kalabalık ile buluştu. Ahmet Davutoğlu konuşmasına “ Selam olsun. Göğe komşu mekânlara, Artvin’e selam olsun” şeklinde selamlarken, Artvin halkının selamlaması üzerine “Suriye adına, Filistin adına, Kafkasör adına, Göğe Komşu Topraklarına selam olsun. Bütün Artvin’e selam olsun. Ardanuç, Arhavi, Yusufeli, Şavşat, Murgul, Hopa, Borçka’ya selam olsun” diyerek başladı.

Evliya Çelebi’nin Artvin için söylediği sözü hatırlatan Davutoğlu; “ Evliya Çelebi’ye kahve ikram etmişlerde fincanı koyacak düz yer bulamadım, demiş. Ancak böylesi topraklarda yüreği güzel, mert insanlar var. Beni karşılamak için sabah saatlerinden beri buradasınız. Sağolun. Artvin’in bende çok önemli hatıraları var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerden sonra 14 Ağustos’tan önce buradayım. Abdullah Gül Başbakanımıza Recep Tayyip Erdoğan’a teslim ettim. Bakan olarak Artvin’i ziyaret etmiştim. Kafkasör’de ve Meydancık’ın yaylalarına gittim. Artvin’de 2 gün kaldım ve öyle bir enerji depoladım gibi o enerji bana yetti. 16 Ağustos’tan sonra aldığım enerji beni idare etti. Bundan böyle ne zaman kendimi enerjisiz hissedersem, hissetmem ama inanın her zaman Artvin’e geleceğim. Yorulduğumda Artvin’e geleceğim. Artvin bizim biz Artvin’in yanında olduk. 1987’de beni mecburi hizmet için Kars’a göndermişlerdi. O zaman Kars ve Artvin’in yaylalarının karşısında yer alan yaylaların ayrı kalışını gördüm. O zaman dua etmiştim ayrı kalan yaylaları birleştirmeyi bize nasip etmesi için. Dışişleri Bakanı iken şükür bu sözü yerine getirdik. Bizim için Artvin Kafkaslara seslenen bir Türküdür. Bugün Kafkaslara tekrar öfke bölgesi yapmak isteyenlere sesleniyorum, gelin dost olalım. Gelin Kafkasları yeniden bir dost bölgesi, yeniden barış bölgesi yapalım. Bu bölgeyi barış diyarı yapmak istiyoruz. Var mısınız? Bizim için Artvin bir enerji, turizm şehridir, Serhad şehridir” dedi.

'Kılıçdaroğlu zihniyeti 146 Azeriyi şehit ettirdi'

Başbakan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nu 1944’te yaşanan tarihi bir olayı hatırlatarak eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun Suriyelilerin gönderilmesi yönündeki söylemlerine ilişkin, “ İnönü 1944'te 146 Azeriyi Ruslara teslim etti ve köprüde şehit edildiler. Bir Azeri şair şöyle seslendi: Bizi siz öldürün vermeyin Rus'a. . . Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki 'Bayır bucaktan gelen Türkmenleri zalim Esad'a teslim edeceğiz'. Bize sığınan kardeşlerimizi zalime teslim etmek bize yakışır mı? 1944 lekesini alnımıza çalan Kılıçdaroğlu zihniyetine fırsat verir miyiz? Azerilerin Ruslara teslim edilmesi bağrımıza saplanmıştır. Kılıçdaroğlu diyor ki, Türkmenleri zalim Esed’e teslim ediniz. Bize sığınan kardeşlerimizi zalimlere, onların eline teslim etmek bize yakışır mı? 1944’teki zihniyet gibi davranmak bize yakışır mı? Nereden gelirse gelsin biz mazlumlara bağrımızı açtık ve açmaya devam edeceğiz. Artvinli zalimlerle işbirliği yapanlara Artvin ders vermeye hazır mısınız? Ne güzel demişsiniz “ Uzun adamı sevdi Türkiye. Yeni Anayasa lazım bu ülkeye. İki Milletvekili bilge adama hediyemiz olsun“ diyorsunuz. Emanetiniz başımızın üstüne. İnşallah iki milletvekilini gönderecek misiniz? Kılıçdaroğlu’na ders verecek misiniz? Siz 2 milletvekili gönderin üçüncü ben olacağım inşallah. Artvin’e çok müjdemiz var. Haydi Artvin Haydi, 2-0, 2-0 şimdi. Kılıçdaroğlu’nun tek derdi AK Parti’nin 300 milletvekili aşıp aşmayacağını konuşuyor. Sen bırak bizi sen yüzü aşacak mısın? Onu söyle. Artvin sen iki sıfır yap gerisini diğer iller tamamlar. Var mısınız?” diye seslendi.

"BUNUNKİ DE NOTER SİYASETİ"

Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir'de dün yaptığı "Hiç merak etmeyin, Ak Parti 330'u aşamaz" açıklamasını da hatırlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bütün meselesi bu. Ey Kılıçdaroğlu, denir ya, 'Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış'. Biz onu aşarız da sen 100'ü bulacak mısın, bunu söyle? Bulur mu 100'ü, nerde? Bu millet bize 330'da verir, 350'de verir, 400 de verir Allah'ın izniyle. Artvin sen 2-0 yap gerisini diğer vilayetlerimize bırak. Artvin'in yaylalarını cennet yapacağımızın sözünü veriyoruz. Siz söz verdiniz mi, sözünüz muteberdir. Kılıçdaroğlu gibi notere gitmezsiniz. Kendisine ve millete güvenmeyenler notere gider. 70'li yıllarda fötr siyaseti vardı, bununki de noter siyaseti. "

Başbakan Davutoğlu, eski belediye başkanı Özgün’e küfür eleştirisinde bulundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Artvin’in eski belediye başkanı Emin Özgün’ün yerel seçimler öncesinde halka bir daha küfretmeyeceğini vaat olarak söz vermesine atıfta bulunarak, “ Daha önceki belediye başkanı sizlere küfretmeyeceğinin sözünü vermiş. Vaat olarak bu sözü vermiş. İşte bizim farkımız bu. Onlar hakaret eder biz hizmet yaparız. Aramızdaki fark şu. Buranın önceki başkanı size söz vermiş, size bir daha hakaret etmeyeceğim, diye. Biz hakaret değil hizmet ederiz. Halk kimin hizmet kimin hakaret ettiğini görür ve bilir. Bakın ben ilk hafta neden Artvin’i seçtim. Seçim kampanyasının ilk günlerinde Artvin’i şu yüzden seçtim. Artvinli Kafkas halkıdır. Sözünün arkasında durur. Bu yüzden sözünüzü tutacağınızı biliyorum. Sizin sözünüz senettir. Kendisine güvenemeyenler millete de güvenmezler. Siz bunlara prim vermezsiniz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na Artvin’e yaptığımız yatırımları gösterin

Başbakan Davutoğlu, Artvin’e yaptıkları yatırımları anlatarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cesaret edip Artvin’e gelmesi durumunda Artvinlilerin AK Parti’nin Artvin’e yaptığı yatırımları göstermesini istedi. Konuşmasının bu bölümünde Başbakan Davutoğlu; “Eğer gelirse Kılıçdaroğlu 12 yılda AK Parti ne yaptı diye söylerse, ona Artvin’e yaptıklarımızı gösterin. Dünya’nın altıncı yüksek barajını gösterin. Cankurtaran tünelini bitireceğiz, inşallah. Doğalgaza kavuşacaksınız. Türkiye’ye enerji veren Artvin’e doğalgaz vermek bizim boynumuzun borcudur. Artvin’e organize sanayi bölgesini kuracağız. Düzü bulacağız ve kuracağız. Dünya güzeli Artvin’e feda olsun. Artvin ne isterse başımızın üstüne. Artvin ile Rize arasında fizibilite çalışmalarını tamamlıyoruz, Rize-Artvin Bölgesel havalimanını yapacağız. İstanbul Atatürk havalimanı dün rekor kırdı. 1338 uçak indi. 160 bin 59 yolcu İstanbul’a giriş yaptı. İstanbul artık Balkanların, Avrupa’nın Asya’nın en büyük şehri oldu. Çünkü İstanbul Türkiye'nin değil, Balkanlar'ın, Ortadoğu'nun, Asya'nın, Avrupa'nın en büyük merkez şehri. Tekrar der-saadet İstanbul, tekrar büyük İpek Yolu Merkezi. Onlar sadece konuşurlar ama AK Parti yapar. Muhalefet bir çok şey söylüyor ama yapan kim? Tabi ki AK Parti yapıyor” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Artvin’e yapacaklarını anlattı

Başbakan Davutoğlu, konuşmasında Artvin’e yapacağı yatırımları anlatarak; “Artvin halkının istediği Üniversite’den şehre teleferik projesini yapacağız. Artvin’i teleferik ile bir yamaçtan diğer yakaya ulaştıracağız. İki asma köprü ihtiyacı var. Şavşat-Ardahan yolunu Yusufeli’ne birleştireceğiz. Bir adette Borçka Barajı üzerine yapacağız. Artvin’in her yaylası bizim himayesi altındadır. Artvin’in suyu da yaylası da bize emanettir. İnşallah Artvin’e öylesine turizm bölgesi oluşturacağız. Hatila Milli Parkı’na Dünya’nın her yerinden insanları getireceğiz. Bu cennet Artvin’i yeniden inşaaya var mısınız? Bunun için AK Parti kadrolarına destek vermeye var mısınız? Bu sefer oylarımızı yüzde 60’a çıkarmaya var mısınız? Bu güzel maviye ve yeşile her şey yakışır. Sağlık ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Devlet Hastanesi alt yapısı olmayan hiçbir ilçe kalmayacak. Yaylaları birleştirmek için Yeşil Yol projesini tamamlayacağız. Samsun’dan Artvin’e yaylaları 2350 kilometre yeşil yol yapacağız. Karadeniz Sahil yolunu yaptığımız gibi yine yapacağız. Artvin turizm merkezi olacak. Türkiye’nin enerji deposu, hava, oksijen yayla deposu Artvin’dir. Artvin ili gurur duyuyorum.

Hopa Balıkçı Barınağı’nı yapacağız. Artvin geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Yusufeli’nde tek bir kardeşimiz dahi mağdur olmayacak. Yusufeli’nin yeniden inşası için ihale yapacağız. Mayıs ayında. Artvin’in bütün çevresini koruma altına alacağız. Cankurtaran tünelinden Erzurum’a ve Ardahan’a gidecek yolları geliştireceğiz. Artvin yeni Türkiye’ye hazır mısınız? İkinci atılım döneminde küresel bir güç yapmak için Türkiye’yi hazır mısınız? 800 milyar dolar olan milli geliri 2 trilyon dolara çıkarmaya hazır mısınız? Türkiye’yi Dünya’nın lideri yapmaya hazır mısınız? Artvin’e verdiğimiz her sözün arkasındayız. Kafkasör Dağlarından yeter ki bu gür ses her yere yayılsın. Yüzde 60 bekliyorum. Sizlere teşekkür ediyorum. Artvin’in yaylalarına dağlarına selam olsun. 7 Haziran’da tam bir milletvekili gibi Artvin’i takip edeceğim. Artvin’den 2-0 haberi geldiği zaman Artvin’de de Türkiye’de bayram yapacağız. Ve size söz veriyorum, bir gün dahi tatil yapmak istediğim zaman buraya geleceğim. İki kardeşi el ele gönderin. İsrafil beyi ve Vedat Beyi ayırmadan gönderin. Kılıçdaroğlu’na ders vermeye, size küfretmemeyi vaat olarak söyleyenlere ders vermeye bir ahlak dersi vermeye hazır mısınız? Artvin’e güveniyorum. Artvinli söz verdimi yapar. Bunu biliyoruz. Allah Artvin’den razı olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra Milletvekili adayları Dr. İsrafil Kışla ve Vedat Kibar ile birlikte halkı selamladı. İl Başkanı Erkan Balta’nın da bulunduğu selamlama ile birlikte miting sona erdi. Başbakan Davutoğlu, miting sonrasında Artvin Valiliği’ni ziyaret ettikten sonra Artvin’den helikopterle Rize’ye hareket etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Emin Özgün’den Çarpıcı Açıklamalar...
 » Kalın: Bu Bir Memleket Meselesidir...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...



En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...