Artvin Chp’de İstifa Depremi Yaşandı

23/03/2015 18:10

Artvin Chp’de Merkez Yoklama Kararında Israr Edilmesi Beraberinde İstifaları Da Getirdi.


Haber: Hayati AkbaşCHP Genel merkezinin 25. dönem milletvekili adayını belirleme için aldığı merkezi yoklama kararı nedeniyle Artvin’de üç ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. İstifalarını sunmak için Artvin CHP il binasında toplanan partililer İl yöneticileriyle bir araya gelerek yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptılar. Görüşmenin sonunda Hopa, Borçka ve Ardanuç ilçesi başkanları ve yöneticileri ilçe yönetiminden istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa eden ilçe yöneticileri adına açıklama yapan Hopa İlçe Başkanı Gökhan Bıyıklı şu ifadelere yer verdi, “ 15 Şubat 2015 günü yapılan Parti meclisi toplantısında İlimiz için alınan önseçim kararının Tabanımızda oluşturduğu memnuniyetsizlik sonrası, Gerek Parti yönetimindeki arkadaşlarımız gerek üyelerimiz kararın gözden geçirilerek önseçim talebimizin olduğunu İl Başkanlığı, Genel merkez ve Ulaşılacak tüm mercilere bildirdik.

Aradan geçen zaman içerisinde üyelerimizin ve bizlerin en demokratik ve haklı talebimiz muhataplarımızca değerlendirilmediği gibi, başta İl başkanlığı olmak üzere derdimizi anlatmak noktasında soruna çözüm için etkili olmayacak mercilere yönlendirilerek, tepkiler sözüm ona üst makamlara iletmiş görüntüsü vermiş, politik manevralarla zaman kaybettirilmiştir.

Genel başkanımız önseçime girdiği, Milletvekili çıkarma ihtimali Artvin’den daha düşük olan komşu ilimiz Rize’de, önseçim yapıldığı bir süreçte seçmenlerimizden iradelerini sandığa yansıtma fırsatını esirgeyen anlayışın Parlamenter demokrasi inancı sorgulanmalıdır.

Gelinen noktada, örgüt olarak verilen çabaların etkisiz olduğu gerçeğiyle karşılaşılmıştır. Ancak yaşanan infialin oluşturabileceği iç kırılmalar her geçen gün örgütümüze zarar vereceği gerçeği de ortadadır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu hassas dönem partimiz açısından ayrışarak ve iç çekişmelerle değil birleşerek ve bütünleşerek iktidar yolunda ilerlemeyi gerektirmektedir.

Halkımızın demokratik iradesini sandığa yansıtma yolunda verdiğimiz mücadelenin gereklerinin yerine getirildiği, ancak iç kırgınlıkların ve fikir ayrılıklarının seçim sürecinde devam edebileceği varsayımından partimizin başarısını etkileyerek olumsuzlukların yaşanabilmesini önlemek ve bir ölçüde örgütümüzün önünü açmak amacıyla Üzerimizde her zaman gururla taşıdığımız CHP yöneticiliğinden İstifa ediyoruz.

Yönetim kademesinde olmasak dahi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Partisi olan CHP’nin Her zaman bir neferi olarak yanında bulunarak destekleyeceğimin bilinmesini ister, saygılar sunarım” dedi.

Basın açıklamasının ardından üç ilçe başkanı ve yöneticileri istifalarını sundular. Öte yandan CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin yaptığı açıklamada; “ Bu şartlarda rahat çalışamayacağı nedeniyle partini önünü açmak için üç ilçemizde istifa edenler olmuştur” şeklinde konuştu.

CHP’de merkez yoklaması gerginliğinin hangi boyutlara ulaşacağı ise merak konusu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.03.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin Chp’de Önseçim Heyecanı Yaşa...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Chp Başkan Adayını Belirlemek İçin...
 » Chp Artvin’de Ön Seçimden Vazgeçti...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Chp Rize Ve Artvin’de Ön Seçimle Ad...
 » Hopa Chp Adnan İskender’e Teslim...
 » Artvinde Chp Belediye Başkan Adayın...
 » 7 Haziran Genel Seçim Süreçi Başlad...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Borçka Belediye Başkanı Seçilen Ata...
 » Artvin’de Chp Seçimler İçin Seferbe...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Arhavi'de Chp Belediye Başkanlık Ad...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...