Chp Artvin Merkez İlçede İlçe Delege Seçimi Yapıldı

10/10/2017 08:21


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin İl Örgütü’nde delege seçimi heyecanı yaşanıyor. 15 Ekim 2017 tarihine kadar belirlenecek olan köy delegelerinden sonra seçilen bütün mahalle ve köy delegeleri yapılacak olan Merkez ilçe başkanlığı kongresinde merkez ilçe başkanını seçecek. CHP Merkez İlçe Artvin Merkez’de delege ve ön seçim delegesi seçimini yaptı. Merkez ilçeye bağlı 7 mahallede kurulan sandıklarda 2 liste yarıştı. Beyaz liste, Kırmızı liste ile yarıştı.

Artvin’de CHP’de 1991 yılında dönemin Merkez İlçe Başkanı merhum Mehmet Karahan’ın ardından ilk kez bu yöntem ile delege ve önseçim delegesi belirenmiş oldu. 10 Eylül -15 Ekim Delege seçim takvimi olarak belirlendi.

Hafta sonu gerçekleştirilen seçimlerde 707 delegenin oyları ile delegeler belirlenmiş oldu. Bin 15 üyenin 707’sinin oy kullandığı seçimde beyaz liste 308 oy alırken, kırmızı liste ise 399 oy aldı. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, ” Demokrasi içinde güzel bir delege seçimi oldu. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş üyelerimizi gönülden tebrik ediyorum. Katılım %70’in üzerinde gerçekleşti. Bundan dolayı saygı değer üyelerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve eski başkan Cüneyt Öztürk, bunun parti içi demokrasi gereği yapılmış bir delege seçim olduğunu, bundan kimsenin farklı bir sonuç ve düşünceye kapılmamalarını belirterek oy kullanan üyelere teşekkür ettiklerini dile getirdi.

21 Ekim 26 Kasım tarihleri arasında Artvin’de İlçe başkanlıkları seçimi tamamlanacak ve 31 Aralık 2017 tarihine kadar il Başkanlığı seçimi yapılmış olacak. Böylelikle CHP’de il ve ilçe seçimleri tamamlanmış olacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Artvin Chp’de Önseçim Heyecanı Yaşa...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin Chp’de İstifa Depremi Yaşand...
 » Artvin Chp’de Selim Bilgin Adaylığı...
 » “Benim İçin Aktif Siyaset Noktalanm...
 » Altunal’ın Artvin’de Ayak Basmadığı...
 » Milletvekili Aday Listeleri Ysk’ya...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Hopa Chp’de Yeni Yönetim Sandıklara...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Siyasi Partiler Milletvekili Aday L...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...